Şimdi Ara

msi gl63 ısınma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar herkese iyi forumlar 3-4 ay önce msi gl63 8rd 429xtr modelini aldım bilgisayardan memnunum fakat son günlerde farkettimki video falan izlerken işlemci 85 derecelere çıkıyor normalde boştayken 40-45 oyunlarda ise 70 72 derecelerde geziyordu şimdi ise oyunlarda lolde bile sıcaklık çok artıyor bir virüs falan mı girdi yoksa tozlanma mı oldu öneriniz var mı cpumun sağlıklı olup olmadığını nasıl ölçerim

• Bu kadar kısa sürede temizlik istemeyebilir bu kullandığınız ortama da bağlı tabi ki.Sert zeminde mı yumuşak zeminde mi kullanıyorsunuz? Hava kanalları açık olmalı ortamın sıcaklığı da etki eder.Arka planda çalışabilecek herhangi bir uygulamada bunu tetikler.Görev yöneticisinden işlemler bölümünden bakabilirsiniz birçok neden olabilir.
  • İşlemci sıcaklığını Dragon Center yazılımından öğrenebilirsin:

https://www.msi.com/Laptop/support/GL63-8RD#down-driver&Win10%2064

Arka planda çalışan virüs tarzı zararlı yazılımlar işlemciyi sürekli yüke bindirir ve sıcaklığı artırır. Bu durumu kontrol etmekte fayda var.
  • Bunu bi dene ThrottleStop programı
    https://www.youtube.com/watch?v=yr2tL1fH-B4
  • Bende gl63-8rd var işlemci i5-8300h ancak bende ilk aldığımda hiçbir sorun yaşamazken oyunlarda 96 dereceyi görür oldum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ixsmail kullanıcısına yanıt
    nvidia driverı güncellediysen olur arkaplanda nvidia container diye bir uygulama çalışıyor onu kapatınca işlemci normal sıcaklığına dönüyor.
  • Smoke_Problem S kullanıcısına yanıt
    Hemen deneyeceğim saolun

• quote:

Orijinalden alıntı: ixsmail

Bende gl63-8rd var işlemci i5-8300h ancak bende ilk aldığımda hiçbir sorun yaşamazken oyunlarda 96 dereceyi görür oldum
    Hocam öncelikte temiz bir Windows kur, güncel driverları indir, ardından BIOS ve firmaware güncellemesi yap. Sıcaklık devam ediyorsa muhtemel aşırı toz yada termal macun sıkıntısı olabilir.
  • Smoke_Problem S kullanıcısına yanıt
    Bende işe yaramadı maalesef

• ixsmail kullanıcısına yanıt
    ssd yi sadece işletim sistemine ayırıp oyunları hdd ye kurup deneyin sorun o da olabilir
  • bende biosu guncelledıkten sonra fanlar daha cok calısmaya başladı normalde masaüstünde hic fan çalışmazdışımdı susmuyorpc. bios sürümünüz nedir.
    gl638rc
  • Aynı model bende de var. Çok ısınma yaşamıyordum ancak bios güncelleme + temiz işletim sistemi güncel driver + fan toz temizliği + kaliteli macun ile hiç ısınma problemi çekmiyorum. Oyunlarda hatta dragon centerdan turbo mode'u sonuna kadar açıyorum (overclock) hiçbir şekilde thermal throttling yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdau -- 9 Kasım 2019; 22:56:10 >
  • Rdau kullanıcısına yanıt
    Benim garanti devam ediyor bu işlemleri yapsam garantim sıkıntıya girer mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ixsmail

Benim garanti devam ediyor bu işlemleri yapsam garantim sıkıntıya girer mi
    Benimde garanti devam ediyor, bu işlemlerde garanti bozulmuyor araştırma yaptım. Fan temizliği + macunu kesinlikle yap birde bios güncellemeyi yapmanı tavsiye ederim. Yalnız bios güncellemeyi dikkatli yap hocam, güncelleme belgesini dikkatlice oku ve uygula. Sorumluluk kabul etmiyorum.
  • Rdau kullanıcısına yanıt
    Biosu yaptım hocam sıkıntı yok onda detaylar için teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.