Şimdi Ara

MSI GL62 6QD-079XTR Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
176
Cevap
7
Favori
17.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki ürün yeni ve şuan Ebrar ve Nova bilgisayar satıyor. Onların bile henüz ellerinde değil ama yakında piyasaya giriş yapacak. Uzun süren araştırmalarım sonucu almaya karar verdim ve 2851 TL ye Ebrar bilgisayardan satın aldım. Ürün henüz ellerinde değilmiş ve çarşamba günü gelecekmiş. Ürün elime geçince fotoğraflarla beraber inceleme yapacağım. Dilerseniz sistem özelliklerine geçelim ;

İşlemci : İntel i5 6300HQ (4 çekirdek 2.3GHZ-->3.2GHZ Hyper-Thread yok)
    Ram : 8 GB DDR4 2133 mHz
    HDD : 1 TB 7200 RPM
    Ekran K. : GTX950M (ddr3)

Full Hd (Yansımasız ekran) Steelseries klavye(aydınlatmasız), 6 hücreli gömülü pil, Sert Plastik Kasa.(Editleri okuyarak devam edin)

Bu fiyata bence gayet iyi asus x550jk-xx171d alacaktım fakat bu ürünü gördüm. 300 lira farkla Full HD, yüksek mhz de çalışan ram , yüksek rpmli hdd, klavye farkı almış oldum
    İnternette henüz bu modele ait unboxing ya da review bulamadım. GL serisi GL62 modeline ait bir tane inceleme var fakat inglizce orda da anladığım kadarıyla touchpadinin kötü olduğunu söylüyor. Ürün elime geçtiğinde daha aydınlatıcı bilgilerle geleceğim kendinize iyi bakın.

Ürün elime ulaştı 19.12.2016 akşam 6.30 gibi
    Hemen kutu açılımına geçelim fotoğraflarla birlikte ;
    MSI GL62 6QD-079XTR Ana KonuMSI GL62 6QD-079XTR Ana Konu
    MSI GL62 6QD-079XTR Ana KonuMSI GL62 6QD-079XTR Ana Konu

Artık aleti görmenin zamanı geldi :D

GPU-Z VE CPU -Z

Arkadan görünüş

Evet arkadaşlar ürünün artı ve eksilerine gelelim ;

+Ürün gayet hızlı çalışıyor arkadaşlar açıkçası hızı ve msi'ın kendi koyduğu programlar hoşuma gitti.
    +Klavyesi gerçekten çok hoş ne sert ne de yumuşak
    +Turboboost tuşu var bastıgınız zaman fan deli gibi dönmeye başlıyor ( bu arada model tek fanlıymış üzdü açıkçası)

-Harddiskden çok ufak bir cızırtılama sesi geliyor ama oyun oynarken hissedeceğinizi hiç düşünmüyorum.
    -Isınma olduğu zaman touchpad tarafında oluyor ve eliniz hafiften terlemeye başlıyor :)
    -CD sürücüsünün kalitesi pek iyi değil fakat artık CDler yaygın değil bilgiğiniz gibi o yüzden eksi bile sayılmaz

GENEL SONUÇ:
    Arkadaşlar ürün bence fiyat/performans olarak gerçekten çok başarılı. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim Msi kalitesi gerçekten güzel. Ama şunu da belirteyim fiyat performans ürünü olmasından ötürü kasadan kısıtlamaya gitmişler fakat eğer düzgün davranırsanız eminim bu bilgisayar sizi uzun yıllar götürür. DDR4 RAM desteği-NVME M.2 SSD çıkışı gibi özellikler bilgisayarı upgrade yapmaya uygun hale getiriyor. Açıkçası ben bilgisayarı beğendim gayet güzel. Bu paraya alacağınız en iyi sistemlerden biridir ve ürün beklentilerinizi yeterince karşılıyor. Gerek Nahimic gerek turbo fan gerek steel-series klavye gerek işte kendi içindeki yazılımlar ; Battery Callibration,Control Manger, Gaming Center olsun daha önce görmediğiniz şeyleri bu üründe yaşıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodiac LighT -- 1 Ocak 2018; 20:47:55 >

• Takip bakalim. Bende bu serinin 3500 kusur fiyatli olanini almayi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün gelince aydınlatma ss atarsan merak ettim non baclit steelseries yazmışlar görüntüsü yok ebrar aydınlatmasıx yazmış ama non baclit aydınlatma yazılı msi sitesinde , kasa bilgiside göremedim ikiside güzelse alınır ama gl_6qc serisine 64 bit ekran kartı koymak saçma olucak satılacağını sanmam ddr3 64bit kartları kim alsın...

Serinin genel eksisi killer ethernet yok gigabit kullanılmış ama fiyat için normal her şeyi koysalar yeni bir seri yapmakarının amacı ne olacak...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ürünü aldınız mı? Ben de asus x550jx ve bu model arsında kaldım.
  • beklemedeyim bende i7 li model düşünüyorum.
  • i7 olanı almak daha mantıklı gibi sanki çok fiyat farkı yok

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10942
    MSI GL62 6QD-078XTR
    INTEL Core i7-6700HQ, 8GB DDR4 RAM, 1TB 7200 HDD, Nvidia GTX950M 2GB, 15.6 Full HD, Free DOS
  • Bu seride ısınma ne durumda? M2sata ve Sata3 portları kaç adet? Panel kalitesi nasıl? Alan arkadaş cevaplarsa sevinirim

• Merakla bekliyorum hocam pazartesi alacağım sorun olmazsa

Edit hocam bide pil gömülü mü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Augustus Hill -- 19 Şubat 2016; 19:10:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Augustus Hill

Merakla bekliyorum hocam pazartesi alacağım sorun olmazsa

Edit hocam bide pil gömülü mü

maalesef pil gömülü çıktı. harddiskten çok hafif cızırtılar geliyor. Bence biraz bekleyin öyle alın.
  • Zodiac LighT kullanıcısına yanıt
    Bekliyorum hocam

• Klavyesinin isigi var mi tam anlayamadim ?

• Hocam klavye aydınlatmalı mı ?
  • İyi günlerde, ağız tadıyla kullan hocam.

Bu üründen ben de almak ve SSD takıp kullanmak istiyorum. Valla senin ilerleyen günlerdeki yorum ve analizlerin benim için çok mühim olacak
  • Arkadaşlar klavyede arakadan aydınlatma yok. Şuan driverlarda bi kaç sorun yaşadım onları hallediyorum umarım bu akşama doğru ön bilgilendirme ekleyeceğim. İlk mesajı takipte kalın sevgiyle kalın

• Zodiac LighT kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin hocam güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: Augustus Hill

Kolay gelsin hocam güle güle kullan

Teşekkür ederim hocam. Ekran kartı yüzünden format atıyorum şuan deli oldum resmen.

• Resimlerde iki fan çıkışı gözüküyor. Diğerinin fan olmadığını nasıl anladınız?

Ekran kartı driverında ne gibi bir sıkıntı var?

Mümkün olursa GTA5 ile test edebilir misiniz? Alacağınız fps değerleri vs..

Teşekkürler
  • 2 fanlı mıdır ürün ??

Ben bunun i7 lisi ile monster arasında kaldım

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-2-1.html#.VsjCNlSLTIU

alınır mı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serjohn

Resimlerde iki fan çıkışı gözüküyor. Diğerinin fan olmadığını nasıl anladınız?

Ekran kartı driverında ne gibi bir sıkıntı var?

Mümkün olursa GTA5 ile test edebilir misiniz? Alacağınız fps değerleri vs..

Teşekkürler

hocam orda şekil şukül yapmışlar fan yok orda esmiyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2936

2 fanlı mıdır ürün ??

Ben bunun i7 lisi ile monster arasında kaldım

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V5-2-1.html#.VsjCNlSLTIU

alınır mı sizce ?

hocam bence biraz bekleyin ben acele ettim siz acele etmeyin. Biraz sabır sizi çok daha iyi sonuçlara götürür.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.