Şimdi Ara

MSI GL62 6QD-079XTR Ana Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
7
Favori
17.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İçinde gelen harddiski çıkarıp onun yerine taktım.O harddiski de dvd yuvasına takılan harddisk kutularından alıp dvdromu cıkarıp onun yerine kullanacam.Zaten içinde bir de m2 portuna takılı sandisk 128gb ssd var benim aldığım alışveriş sitesinde m2ssdli versiyonu vardı.(yani böyle bi versiyon yok ama kendileri kampanya gibi bişey yapmışlar takıp yolluyolardı) fakat evo ile karşılaştırdım evo daha hızlı cıkınca windowsu evoya kurdum.Bir de arka kapağı kendin açacaksan dvdrom u söktükten sonra orada 3 tane küçük vida var.Onları sökmeden kapağı çıkarmaya çalışma sakın.Ben başta farketmedim az daha kırıyoduk kasayı.Geri takarken de ilk başta usb type c cıkısının tam oturmus olduğuna dikkat et sonra diğer tarafı tak.Ben yine ona dikkat etmedim lebtopun bi ayağı havada kullandım 1hafta sıkıntılı diye az daha geri yolluyacaktım :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foe44 -- 15 Mayıs 2016; 22:54:26 >
  • Bende bu laptoptan aldım bütün sürücüler ve bios güncelledim nahimic driverini bulamadım link atabilirmisiniz
    Birde fan firmware ve vbios güncellemeye gerek varmı fan boşta ve laptop ısınmayınca çalışmıyor şuan gerek varmıdır firmware güncellemeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasar07

Bende bu laptoptan aldım bütün sürücüler ve bios güncelledim nahimic driverini bulamadım link atabilirmisiniz
    Birde fan firmware ve vbios güncellemeye gerek varmı fan boşta ve laptop ısınmayınca çalışmıyor şuan gerek varmıdır firmware güncellemeye

hocam biosu bilmiyorumda fanı güncelleyin.

http://www.notebook-driver.com/tr/msi/msi-gl62-6qd-gl72-6qd-laptop-drivers-software/ nahimici burdan bulabilirsiniz

• Hocam click here dedikten sonra sayaç başa dönüyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordOctosi

Hocam click here dedikten sonra sayaç başa dönüyo

Hocam ilk mesaja ekledim ordan bulabilirsiniz

• https://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos/p_64051/

bu model nasıl arkadaşlar tavsiye eder misiniz.oyuncu laptop ekranı 15.6inç mi olmalı 17.3inç mi? gl62 ile gl72 nin kasası aynı galiba sadece gl62nin ekranı 15.6inç gl72nin 17.3inç
  • 5 yıllık Packard_Bell kullanımımın yavaş yavaş sonuna geldim. Ve artık yeni bir laptop almak istiyorum.
    Gl62'nin i7'li versiyonunu almayı planlıyorum. Almışken iyisinden alacağım
    Gta5,Cs Go,Ets2,Ats,Rust gibi oyunlar oynayacağım. Genellikle kulaklık ve harici klavye kullanırım.Isınması sorun değil. Kendi soğutucum var.
    Ek olarak Gl62'nin şarj kullanımı nasıl ? Kablo ile dolaşmak istemiyorum
    Şimdiden teşekkürler

• [SATILIK 2900TL] Sıfır GL62 ilanımdır. i5 6300HQ - GTX 960M - 8GB DDR4 - 1TB - 15.6" Full HD USB 3.0(Type C) NVMe M.2 SSD Destekli

http://forum.donanimhaber.com/m_117092263//tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: foe44

Ilk is olarak bios ve fan guncellemeleri yap.kapanip duruyo yapmazsan.en azindan bende oyle oldu.

Merhaba bilgisayara yeni format atıp win10 home kurdum bütün driverları msi nin sitesinden güncelledim.
    İlk gün bayağı kullandım hiç kapanma olmamıştı ama bugün durduk yere kapanıyor sıcaklık 55 derece civarı boştayken birde bazen görev yöneticisinde %99 disk kullanımı oluyor ara sıra. Hiç birşey yokken bugün 4. Kapanışı bios güncel fan ve vbios güncellemedim. Sizdede kapanma problemi oldumu bir süre sonra

• Konuyu hortlattim alan arkadasim suanda memnunmusunuz sorunlariniz cozuldumu bende almayi dusunuyorum butcem max 3000 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: GAFTICI75

Konuyu hortlattim alan arkadasim suanda memnunmusunuz sorunlariniz cozuldumu bende almayi dusunuyorum butcem max 3000 tl

hocam keşke kasa metal olsaydı. Yani bilemiyorum ama beni rahatsız ediyor bazen sıcaklığı. Ama klavye mausla kullanırsanız hiç hissetmessiniz sıcaklığı. Onun haricinde performansı düzgün bi makine
  • msi cx62 6qd +250gb samsung evo m.2 ssd vs Asus X550VX-XX147D vs msi gl62 6qd-079xtr hangisi alinmali? (Siz belirtmissiniz ama ben tekrar sormak istedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blind pilot -- 30 Haziran 2016; 15:27:38 >
  • 2 ayı geçik suredir bu bilgisayarı kullanıyorum. Hard diskden herhangi bir rahatsı edici ses duymadım. Piyasadaki herhangi bir oyunu da sıkıntı olmadan çalıştırıyor stabil ve uzun ömürlü gibi duruyor.Ancak Autocad ile ugrasacak arkadaşlara çok önermiyorum ortalama 120 mb lık bır çizim dosyasında özellikle layout kısmında bıraz rahatsız edici kasmalar yapabiliyor..

Son 1 haftadır fan prolemi baş gösterdi sistem boştayken sıcaklıgı 60 dereceye gelene kadar fan çalısmıyor daha sonra 60 dan 45 e düşürene kadar fan çalısıyor. sonrasında duruyor tekrar 60 dereceye yukselene kadar çalışmıyor. bu şekilde sistematik olarak devam ediyor. herhangı bıroyun açınca fan hemen çalışmaya başlıyor Teknik servise gönderecek bir soruna benzemıyor yanlışlıkla bişeyler yapmış olabilirim daha önce benzer sorunla karşılaşan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutluay88

2 ayı geçik suredir bu bilgisayarı kullanıyorum. Hard diskden herhangi bir rahatsı edici ses duymadım. Piyasadaki herhangi bir oyunu da sıkıntı olmadan çalıştırıyor stabil ve uzun ömürlü gibi duruyor.Ancak Autocad ile ugrasacak arkadaşlara çok önermiyorum ortalama 120 mb lık bır çizim dosyasında özellikle layout kısmında bıraz rahatsız edici kasmalar yapabiliyor..

Son 1 haftadır fan prolemi baş gösterdi sistem boştayken sıcaklıgı 60 dereceye gelene kadar fan çalısmıyor daha sonra 60 dan 45 e düşürene kadar fan çalısıyor. sonrasında duruyor tekrar 60 dereceye yukselene kadar çalışmıyor. bu şekilde sistematik olarak devam ediyor. herhangı bıroyun açınca fan hemen çalışmaya başlıyor Teknik servise gönderecek bir soruna benzemıyor yanlışlıkla bişeyler yapmış olabilirim daha önce benzer sorunla karşılaşan var mı ?

EC firmware güncel değilse fanlar bazen çalışmıyor veya geç çalışıyor bende bu yüzden kapanmalar oluyordu. EC firmware güncelleyince fanlar sürekli çalışıyor kapanma sorunu olmuyor.

• Ürün için devam eden sıcak fırsat var mı?Ayrjca ürünü temiz olup satmak isteyenler istedikleri son fiyatla birlikte pm atsın.Değerlendiririm.

• Merhaba arkadaşlar bu laptopu alayım mı almayayım mı kesin bi şey söyleyebilir misiniz? Yada yeni tavsiyeler verir misiniz

• Arkadaşlar ben laptobumdan memnunum. Şu ana kadar bi arıza çıkmadı. Fan vs sorunları da emin olun yazılımlarla düzelecektir biraz daha bekleyin derim. Onun haricinde asus yeni bir x serisi çıkarmış yine. Hani bilmiyorum asus artık niye bu kadar böyle işlere girişti. Ama msi almak isteyen arkadaşlar alabilir. Isınma sorununu bi tek bende mi var bilmiyorum da oyun oynarken dediğim gibi mauspadin üstü felan birazcık sıcak oluyor ama şöyleki ben klavye takıp oynarım hiç laptobumun tuşlarını eskitmek istemiyorum derseniz , alta fan koyup klavye taktığınız anda makina adeta bir playstation gibi olur
  • Zodiac LighT kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle bu pcyi tavsiye ediyormusunuz yoksa asus mu alayım bi ara düşündüm lenovo y510p fakat oda acayip ısınıomuş kimse tavsiye etmiyor ve 3 yıl öncekinin bilgisayarı ondan dolayı msinin bu modeli sizce alsam baya gidermio hani şimdi asusda i7 işlemci ayni ekran kartlarınla ene bu para buda i5 işlemcili bu para bu paralara mosterde var aynı özellik bide ssd li modeli ayni fiyat bişey yazarmısın bu durum hakkında :) ?
  • 6 yıl+ kadar kullanmak için bu bilgisayarı alayım mı arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.