Şimdi Ara

MSİ GF75 (Yeni Çıkmış)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 1050Ti’lı seçeneği monsterda daha ucuzdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GF75, MSI'ın tasarım öncelikli laptoplarından biri hocam. Gövdeyi alüminyumdan yaparak ağırlığı azaltıp sağlamlığı artırmışlar. Paneli de IPS. Taşınabilirliği yüksek, sağlam ve şık bir model arıyorsan alınır. Ama ekran kartı biraz daha iyi olsun dersen, tasarımdan vazgeçip bu modele bakmalısın.

https://www.hepsiburada.com/msi-gl73-8rd-275tr-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000DB0DF?magaza=Hepsiburada

• Cooler boost 5 yok sogutmasi normal gf den iyi olacaktir cift fan olmasindan kaynakli(gf63 tek fan) ama ne kadar iyi olur bilemem. Cooler boost 5 tasarimi muhendislik harikası. Gp ve gl serilerinde coolerboost 5 var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım ürün pek populer değil yurt dışında bile inceleyen kimse yok
  • Arkadaşlar geçtiğimiz hafta bu ürünü aldım, kutudan resimdeki parça çıktı. Ne işe yarıyor bilen ustalar yardımcı olabilir mı?

MSİ GF75 (Yeni Çıkmış)

• quote:

Orijinalden alıntı: guven

Arkadaşlar geçtiğimiz hafta bu ürünü aldım, kutudan resimdeki parça çıktı. Ne işe yarıyor bilen ustalar yardımcı olabilir mı?

HDD yada 2.5" SSD'nin kasaya monte edilmesi için kullanılan metal bir aparat.

MSİ GF75 (Yeni Çıkmış)

• teşekkürler @Ahmetblr hocam. Montaj sırasında kullanılıyor, sonra gerekmiyor yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guven

teşekkürler @Ahmetblr hocam. Montaj sırasında kullanılıyor, sonra gerekmiyor yani.
    Aslında tam olarak şu şekilde:

- Önce HDD'in altına bu parça vidalanıyor.

- Daha sonra altına metal parça takılan HDD, laptoptaki yuvasına vidalanıyor.
  • O zaman şunu diyebilir miyiz ssd ram gibi şeyler ekleyince garanti bozulmuyor

Bende de msi gf75 thin 10. Nesil 1650 ti ekran kartlı Bi laptop var daha yeni aldım bu arada

• simseklerinemre S kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldın ve memnun musun ben de almayı düşünüyorum da indirim kovalıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simseklerinemre

O zaman şunu diyebilir miyiz ssd ram gibi şeyler ekleyince garanti bozulmuyor

Bende de msi gf75 thin 10. Nesil 1650 ti ekran kartlı Bi laptop var daha yeni aldım bu arada
    Evet hocam. HDD, RAM yada SSD değişimi için alt kapağın açılması yada garanti etiketinin yırtılması garantiyi bozmuyor. Ben de SSD takmadan önce teknik servise sormuştum, aynen bu cevabı verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simseklerinemre

O zaman şunu diyebilir miyiz ssd ram gibi şeyler ekleyince garanti bozulmuyor

Hocam bende almayı düşünüyorum. Monster ile GF75 arasında kaldım. Laptop ekranlarından pek anlamıyorum. Ekran kalitesi nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ©orleone

Hocam bende almayı düşünüyorum. Monster ile GF75 arasında kaldım. Laptop ekranlarından pek anlamıyorum. Ekran kalitesi nasıl?

Alıntıları Göster
    GL serisi bir üst model ve paneli IPS.

https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-9sc-041xtr-intel-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000OO7VM?magaza=Tempo%20Bilgisayar

• 42nd Street kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ama 17.3 inch bir laptop arıyorum. Bu boyutlarda bir üst modeller biraz pahalı. Bazı kişiler attığım modelin ekran kalitesini çok beğenmiş o yüzden sormak istedim.
  • GF75 Thin 9SC-439XTR kullanıcısıyım.

Artı yönleri:
    Oyun ve günlük kullanım içim aldığım laptop gayet şık ince ve performanslı.

Eksi yönleri:
    1) Dragon center i açmazsanız yada pc de hiç yüklü değilse, fan Auto da çalışoyor ve işlemci 90-95 C leri görüyor. Dragan center i açıp coller bost veya advenced (%150 ye yarlamanız gerek) modlara alırsanız işlemci sıcaklığı 75-85 derecelere düşüyor. Bana kalırsa Dragon center i pc ye yüklemeden de fan işlemci çok ısındığında %150 hıza ulaşmalı , çünkü muhtemelen %100 de falan çalıyor ve buda işlemcinin çok ısınmasına neden oluyor. Sonuçta bütün kullanıcılar dragon centeri yüklememiş olablir ve yüklemiş olsalar bile her oyundan önce bu programıda çalıştırmak gerekiyor.

2)Ses biraz az ve tiz çıkıyor. Nahimic le bile ayarladım yine kulağımı rahatsız ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadiyu -- 14 Ağustos 2020; 3:38:30 >
  • sadiyu S kullanıcısına yanıt
    %150 çalıştırmak fanlar zarar vermez mi hocam 10scxr-077 var bende de gf75 thin %70 de falan çalışıyor 85-90 arasını nadir görüyor i7 10750h

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.