Şimdi Ara

MSI GE75 Raider 8SE aldım (taze) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
7.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz daha araştırcam, yorum için teşekkür ederim hocam. Bu msi dan bugün biraz daha soğudum zira kullandığı panel ips değilmiş rtx gibi bi kart koy paneli ips yapma kabul edilir gibi değil. Şuan piyasa da msi asus ve monsterdan başka marka yok asus u tasarım msi ı panel ve raider kasasının soğutma açısından yeterli olmaması yüzünden monster ı da direk kalite açısından beğenmiyorum. Bu rtx li laptop sevdasından önce aklımda ki laptop acer helios 500 dü hem kasası hem 144 hz gsync li ekranı ve de hepsinden önemlisi soğutma sisteminin efsane olması(stres testinde işlemci 71 dereceden yukarı çıkmıyor) açısından almak istiyordum. paramı dolara çevirdim beklemeye devam edeceğim bakalım illa ki diğer markalar olsun acer olsun 2070 li ideal bi laptop çıkaracaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vito Scaletta1994

Biraz daha araştırcam, yorum için teşekkür ederim hocam. Bu msi dan bugün biraz daha soğudum zira kullandığı panel ips değilmiş rtx gibi bi kart koy paneli ips yapma kabul edilir gibi değil. Şuan piyasa da msi asus ve monsterdan başka marka yok asus u tasarım msi ı panel ve raider kasasının soğutma açısından yeterli olmaması yüzünden monster ı da direk kalite açısından beğenmiyorum. Bu rtx li laptop sevdasından önce aklımda ki laptop acer helios 500 dü hem kasası hem 144 hz gsync li ekranı ve de hepsinden önemlisi soğutma sisteminin efsane olması(stres testinde işlemci 71 dereceden yukarı çıkmıyor) açısından almak istiyordum. paramı dolara çevirdim beklemeye devam edeceğim bakalım illa ki diğer markalar olsun acer olsun 2070 li ideal bi laptop çıkaracaktır.
    MSI RTX'li tüm cihazlarda IPS-Level panele geçti. TN panel kullanmıyor yeni modellerde. Özellikle GE, GS ve GT serisi RTX'li modeller tamamen IPS-Level panel...

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/msi-ge75-8sf-raider-rtx-2070-dizustu-inceleme--137220086 dk 00.35 den sonra söz konusu bilgisayar ın ekran özelliklerine geçiyor daha sonra dk 00.57-01.00 arasını dikkatli dinleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vito Scaletta1994 -- 11 Mart 2019; 6:11:32 >
  • Vito Scaletta1994 kullanıcısına yanıt
    IPS Değil zaten ıps'e yakın bir ekran. bende tam almaya niyetlendim ama ekrandan dolayı vazgeçtim. Aynı model de iki farklı panel kullanılıyor.
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/msi-ge75-8sf-raider-rtx-2070-dizustu-inceleme--137220086 dk 00.35 den sonra söz konusu bilgisayar ın ekran özelliklerine geçiyor daha sonra dk 00.57-01.00 arasını dikkatli dinleyin
    GE63 8SE modelini kullanıyorum. 144 Mhz ve IPS-level ekran. Şu anda Türkiye'de satılan tüm RTX kartlı GE, GS ve GT modelleri 144 MHz IPS'Level ekrana sahip. TN panel seçeneğinin de olduğunu belirtmiş MSI resmi sitesinde. Ancak Penta bahsettiğim serileri IPS-Level ekran olarak sipariş etmiş. Alt serilerin RTX'li modellerinde de aynı ekranı kullanıp kullanmayacaklarını bilmiyorum. Videoda ürünü anlatan vatandaşa ya demo için getirdikleri TN panelli bir cihazı vermişler ya da ürün özelliklerinin tam farkında değil.

• zahidow Z kullanıcısına yanıt
    IPS-Level ekranlar IPS kalitesinde renk doğruluğu, IPS gibi geniş açıdan görüntü bozulmadan izleyebilmenin yanı sıra 3 ms gibi son derece düşük yenileme hızları sunuyor. Neden vazgeçtiğinizi anlamadım açıkçası. Ayrıca IPS ekranlardaki ışık sızması sorunu da kalkmış. MSI'nin kullandığı bu paneller yabancı bir sitede limited edition özel seri olarak tanımlamış. TN ve IPS panellerin artı özellikleri bir araya getirilmiş, eksi özelliklerinden arındırılmış yeni nesil panel olarak düşünün.
    Hocam aynı model de iki ekran var biri 9ms diğeri 3ms biri not değeri 300 diğeri 278. 127ppi. Açıkçası bu fiyata daha kaliteli ekran bekliyordum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zahidow Z kullanıcısına yanıt
    MSI'nin TN panel inadının kırılmış olmasına şükretmek lazım. Canavar gibi makinelere TN panel koyup baya iyi fiyata satıyorlardı. Ben de Asus, Helios, Omen gibi IPS panelli cihazlara bakınırken HB sürpriz bir şekilde özel indirimler ilk RTX'li makineleri piyasaya sürünce ve IPS-Level panel kullandıklarını görünce hemen aldım. 11700'e aldığım makine şimdi 14000 civarında indirimli olarak satılıyor şimdi. Tam takip ettiğim döneme denk geldi bir de HB ekstra indirimi gelince iyi oldu.
    bu ekran ıps den daha mı iyi yani şimdi ?
    ge75 raider 2070 i mi aldınız o para tam özellikler nedir?
    Hayır ge63 8se aldım. rtx 2060 ve 512gb ssd+1tb, 16gb ram. Diğer özelliklerini saymaya gerek yok standart model özellikleri....
    Viewsonic marka tam sRGB veren özel bir IPS panelli harici monitörüm var. Viewsonic maksimum 75Hz özelliğine sahip ve 144Hz IPS-level panel neredeyse bu harici monitörden daha iyi sonuç veriyor. Ancak daha iyi kavramı kişiden kişiye değişir. Panel konusunda oldukça hassas olan benim gibi birisini bile tatmin ettiğine göre çoğu kişi tatmin olur diye değerlendiriyorum.
  • https://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge75-raider-core-i7-8750h-2-2ghz-16gb-256gb-ssd-1tb-17-3-rtx-2060-6gb-w10.html

dün sipariş ettim piyasada 13.500 civarı iken 11.545 e almış oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BDC15015E -- 16 Mart 2019; 10:40:18 >
  • yanında eskiden çanta fare verirlerdi. artık yok mu acaba?
  • hayırlı olsun
    ben kargo ile alışveriş yada internetten alışverişe güvenemiyorum.
    o yüzden gittim kendi ellerimle aldım.
    inş sorun çıkmaz
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    An itibari ile rtx 2060 16 gb lı versiyonu sipariş vererek aranıza katılmış bulunmaktayım :) Maus ve Sırt çantası konusunda biraz da ısrarcı olmama rağmen vermiyorlar :) Vatandan 11.545 e peşin fiyatına 6 taksit aldım. 14.400 den düştüğü için hediye veremiyorlarmış.
  • quote:

An itibari ile rtx 2060 16 gb lı versiyonu sipariş vererek aranıza katılmış bulunmaktayım :) Maus ve Sırt çantası konusunda biraz da ısrarcı olmama rağmen vermiyorlar :) Vatandan 11.545 e peşin fiyatına 6 taksit aldım. 14.400 den düştüğü için hediye veremiyorlarmış.
    hayırlı olsun
  • Bu modellerde ips seviyesinde TN kullanılmıştır. Bazı inceleme sitelerinde direkt ips ekran deniyor bu yanlış bir bilgi. Görüş açıları arttırılmış TN bir panel.
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. cihazım geldi 1 saat önce. çok beğendim. csgo oynarım akşam :)
  • Ben de vatandan aldım çok kaliteli özellikle ekran ve klavye tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.