Şimdi Ara

MSI GE63/73 VR 7RF RAIDER ( GTX 1070 ) İNCE VE ŞIK TASARIM (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
9.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sanirim Dragon Center ile Nvidia Control Panel arasinda bir uyumsuzluk var, yilbasinda bilgisayara format attim ardindan dragon centeri indirmedim, gta v de sacma bir sekilde dusuk fps alirken su anda normale dondu diyebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu cihazın batarya süresi ne kadar acaba...? Mesela oyun oynarken kaç dk çalışır...?
  • Merhaba arkadaşlar bende amazon.com üzerinden MSI GE73VR modelini almaya karar verdim. Bu verdiğim iki satıcıdan daha önce alışveriş yapan oldu mu acaba? Genel anlamda fiyatları uygun. Ayırca bu ürünler refurbished değil demi arkadaşlar sıfır diye anladım ben ama sizlerinde kontrol etmesini rica ediyorum.

https://www.amazon.com/GE73VR-Raider-045-i7-7700HQ-Windows-Notebook/dp/B073PR7FYQ/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1518294757&sr=8-8&keywords=msi+ge73vr

https://www.amazon.com/GE73VR-RAIDER-045-BUNDLE-i7-7700HQ-Windows/dp/B01LE92E72/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1518294757&sr=8-9&keywords=msi+ge73vr

• quote:

Orijinalden alıntı: enesshn18

Merhaba arkadaşlar bende amazon.com üzerinden MSI GE73VR modelini almaya karar verdim. Bu verdiğim iki satıcıdan daha önce alışveriş yapan oldu mu acaba? Genel anlamda fiyatları uygun. Ayırca bu ürünler refurbished değil demi arkadaşlar sıfır diye anladım ben ama sizlerinde kontrol etmesini rica ediyorum.

https://www.amazon.com/GE73VR-Raider-045-i7-7700HQ-Windows-Notebook/dp/B073PR7FYQ/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1518294757&sr=8-8&keywords=msi+ge73vr

https://www.amazon.com/GE73VR-RAIDER-045-BUNDLE-i7-7700HQ-Windows/dp/B01LE92E72/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1518294757&sr=8-9&keywords=msi+ge73vr

Türkiye gönderimi yok

XcaliberPC güvenilir satıcıdır, refurbished değil ürün, zaten öyle olsa belirtiliyor

200 dolar daha verip şunu almak daha mantıklı (32 GB RAM + 512 NVMe) sizin linkte 16 GB RAM + 256 SATA. NVMe ile SATA karşılaştırılmaz bile

https://www.amazon.com/dp/B0776ZMNLX/ref=psdc_13896615011_t1_B073PR7FYQ?th=1

GE73 ile GT73 almak arasında gidip geliyorum

GE73'ün tek eksiği Thunderbolt 3 olmaması, 4-5 sene sonra harici GPU kasasıyla boost yapmaya izin vermiyor

GE75 çıkması eli kulağında, GE73 fiyatları bir nebze daha inecektir. Yaz aylarına kadar bekleyiniz.

Tabi bu ürünlerin hiçbirinin Türkiye gönderimi yok. Olsa bile vergi çok yüksek çıkıyor. Amerika'dan getirecek biri lazım.

• cihaz vatanda kdv indirimiyle 8800 oldu almayı düşünen arkadaslar varsa hala :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler cihaz iyi hoş güzel de, cihazda win 10 dan kaynaklanan ara ara takılma problemi var. Yani pişman oldun mu aldığına derseniz, keşke win 7 bir pc alsaydım dedim. Çok sinir bozucu olmuş...

Aynı sorunu yaşayan birçok insan var, yabancı sitelerde görüyorum. Buraya da yazayım dedim, bunun önüne geçöebilen var mı?

intel ekran kartı ile geforce ekran kartı arasında win10 dan kaynaklı bir problem var diye tahmin ediyorum.
  • MSİ GE73VR-7RF-270XTR

https://www.youtube.com/watch?v=lIqe1G6S3PA&feature=youtu.be

arkadaşlar burda cihazı az çok videoya aldım :D sesi mükemmel gerçekten ve bass ı gayet iyi(bass ı iyi almak için bilgisayarınızın sesi kötüyse kulaklıktan dinlemenizi tavsiye ederim) bilgisayarda en sevdiğim şey sesi oldu(eski bilgisayarımın sesi berbat ötesiydi kıytırık bir şeydi :D ). STEELSERİES uygulamasıyla klavye renklerini falan ayarlayabiliyorsunuz bu çok güzel. ekran gayet iyi ve akıcı. klavyede enter tuşu büyük değil, en başta çok dert etmiştim ama şuan dert değil ve alıştım buna :D artık ıskalamıyorum.
    cihazın klavye kısmında ısınma olmadı hiç. sağda üst köşede en alttaki tuş cooler boost düğmesi ve fanları en yüksek seviyeye alıyor eğer sistemimiz ısınırsa onu açıp soğutabilirsiniz. sıcaklık konusunda ise gayet serin çalışıyor bence dota 2 ve witcher 3 oynadım ve sıcaklık en fazla gpu 73-81 Celcius arasındaydı cpu ise 78-83 Celcius civarı gördün en yüksek. blgisayarı ilk kurduğumda sağ tık yapınca donma problemi oluyordu az araştırdım ve sorunu çözdüm fakat bu sorunu çözdükten sonra Google chrome u ilk açtığımda o sağ tık yaptığımdaki donma oluyordu. sorun belli zaten yazılımsal bence de işte ilerleyen Windows güncellemelerinde falan düzelir bence.

https://www.youtube.com/watch?v=ZvSrjETZtdk&feature=youtu.be

bu da hediye Mouse-pek işime yaramadı-kullanmıyorum şuan

https://www.sanalmarketim.com/Urun/MSI-Dragon-17-3--Gaming-Notebook-Sirt-Cantasi/45769

bu da hediye çantası ama benimki defolu geldi ve değiştirmiyorlar maalesef(dertleri ne anlamadım) (size kırık kalem hediye ettiğimi düşünsenize). çanta gayet şık ama. cihazı hepsiburada dan aldım.
    Bilgisayar gerçekten efsane. fazla oyun falan denemedim ama witcher 3 ü gayet akıcı oynatıyor en yüksek ayarlarda.

ayrıca arkadaki msi logosu bilgisayar açıldığında yanıyor ve cihaz baya parmak izi bırakıyor. bu )+) ve (-) özellikler benim için önemli olmayan şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zanistor

MSİ GE73VR-7RF-270XTR

arkadaşlar burda cihazı az çok videoya aldım :D sesi mükemmel gerçekten ve bass ı gayet iyi(bass ı iyi almak için bilgisayarınızın sesi kötüyse kulaklıktan dinlemenizi tavsiye ederim) bilgisayarda en sevdiğim şey sesi oldu(eski bilgisayarımın sesi berbat ötesiydi kıytırık bir şeydi :D ). STEELSERİES uygulamasıyla klavye renklerini falan ayarlayabiliyorsunuz bu çok güzel. ekran gayet iyi ve akıcı. klavyede enter tuşu büyük değil, en başta çok dert etmiştim ama şuan dert değil ve alıştım buna :D artık ıskalamıyorum.
    cihazın klavye kısmında ısınma olmadı hiç. sağda üst köşede en alttaki tuş cooler boost düğmesi ve fanları en yüksek seviyeye alıyor eğer sistemimiz ısınırsa onu açıp soğutabilirsiniz. sıcaklık konusunda ise gayet serin çalışıyor bence dota 2 ve witcher 3 oynadım ve sıcaklık en fazla gpu 73-81 Celcius arasındaydı cpu ise 78-83 Celcius civarı gördün en yüksek. blgisayarı ilk kurduğumda sağ tık yapınca donma problemi oluyordu az araştırdım ve sorunu çözdüm fakat bu sorunu çözdükten sonra Google chrome u ilk açtığımda o sağ tık yaptığımdaki donma oluyordu. sorun belli zaten yazılımsal bence de işte ilerleyen Windows güncellemelerinde falan düzelir bence.

https://www.sanalmarketim.com/Urun/MSI-Dragon-17-3--Gaming-Notebook-Sirt-Cantasi/45769

bu da hediye çantası ama benimki defolu geldi ve değiştirmiyorlar maalesef(dertleri ne anlamadım) (size kırık kalem hediye ettiğimi düşünsenize). çanta gayet şık ama. cihazı hepsiburada dan aldım.
    Bilgisayar gerçekten efsane. fazla oyun falan denemedim ama witcher 3 ü gayet akıcı oynatıyor en yüksek ayarlarda.

ayrıca arkadaki msi logosu bilgisayar açıldığında yanıyor ve cihaz baya parmak izi bırakıyor. bu )+) ve (-) özellikler benim için önemli olmayan şeyler.

Kardeş memnunumusun hala bilgisayardan bende ayni modelden almayi düşünüyorum.Takilma konusu kafamda soru işareti oluşturdu.Daha onceki asustada ayni sorun vardi ana ekrsnda sağ tik yapinca tum sekmelerden atıyordu ve mause felan calismiyordu bir kaç saniyeliğine.Sence bu söylediğin sorun yazılımsal mi yoksa cihazda fabrika çıkışlı kronik bir hatami merak ettim.Bir kaç kişide bu sorun dan bahsetmiş inşallah bende bu sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alireis53 kullanıcısına yanıt
    Hocam sağ klikte donma olayı laptopla ilgili değil, tamamen Windows 10'nun kronik bir sorunu. Çözüm için aşağıdaki link ve video yardımcı olur.

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_10-files-winpc/windows-10-fare-sağ-tık/3ddb1a71-90bf-4238-a76d-1cf208329b5b

• Tamam teşekkürler hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alireis53 -- 28 Mart 2018; 1:51:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alireis53

quote:

Orijinalden alıntı: zanistor

MSİ GE73VR-7RF-270XTR

Kardeş memnunumusun hala bilgisayardan bende ayni modelden almayi düşünüyorum.Takilma konusu kafamda soru işareti oluşturdu.Daha onceki asustada ayni sorun vardi ana ekrsnda sağ tik yapinca tum sekmelerden atıyordu ve mause felan calismiyordu bir kaç saniyeliğine.Sence bu söylediğin sorun yazılımsal mi yoksa cihazda fabrika çıkışlı kronik bir hatami merak ettim.Bir kaç kişide bu sorun dan bahsetmiş inşallah bende bu sorun olmaz.

şuana kadar gayet memnunum. bana oyunları unutturdu diyebilirim sesi çok net ve güzel :D müzik aracına dönüştü iyice :D

• windows lisasınız yakında dolacak uyarısı gelmeye başladı acaba etkinleştirme kodu falan verdiler mi ki bilen var mı?
  • Beyler iyi akşamlar,

Bir sorum olacak sizlere bu mouse sağ tık yapınca donma sorunu yaşayanlar var ben bununla ilgili bir sıkıntı yaşamıyorum ama aynı konu üzerinde farklı bir sıkayetim var. Masaüstünde iken mouse sağ tık bastığımda açılacak olan ekran böyle yarım saniye bekledikten sonra acıyor? Yani böyle açılma süresi uzun bunun gibi sorun yaşayan varmı acaba ?

• Arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum.

MSİ GE73VR-7RF-270XTR ile MSI GE73VR-7RF-035XTR arasında ne fark var acaba bir kaç yerde gördüm her özellik aynı olmasına rağmen anlam veremiyorum. Hepsiburada da vardı amaşimdi yok 270xtr bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSchweppesKV

Arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum.

MSİ GE73VR-7RF-270XTR ile MSI GE73VR-7RF-035XTR arasında ne fark var acaba bir kaç yerde gördüm her özellik aynı olmasına rağmen anlam veremiyorum. Hepsiburada da vardı amaşimdi yok 270xtr bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
    Teknik olarak işlemci + bellek+ ekran kartı + sürücüler + tasarım her iki modelde de aynı. Aralarındaki tek fark:

MSİ GE73VR-7RF-270XTR - Ekran 120Hz-3ms

MSI GE73VR-7RF-035XTR - Ekran 120Hz-5ms
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdkl7879

Teknik olarak işlemci + bellek+ ekran kartı + sürücüler + tasarım her iki modelde de aynı. Aralarındaki tek fark:

MSİ GE73VR-7RF-270XTR - Ekran 120Hz-3ms

MSI GE73VR-7RF-035XTR - Ekran 120Hz-5ms

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim açıklama için

• quote:

Orijinalden alıntı: ATATURKTC

Beyler iyi akşamlar,

Bir sorum olacak sizlere bu mouse sağ tık yapınca donma sorunu yaşayanlar var ben bununla ilgili bir sıkıntı yaşamıyorum ama aynı konu üzerinde farklı bir sıkayetim var. Masaüstünde iken mouse sağ tık bastığımda açılacak olan ekran böyle yarım saniye bekledikten sonra acıyor? Yani böyle açılma süresi uzun bunun gibi sorun yaşayan varmı acaba ?
    Windows işletim sistemini güncelle en son güncelleme mause sağ tık sorununu gideriyor benimki düzeldi bu sayede.Yanliz tek sorun o değil batarya simgesi tikladigim zaman google kromu açarken donma sorunu yaşıyorum halen daha.Bu sorunlar wimdows işletim sistemi kaynaklı mecburen güncelleme bekliyecegiz.Bu sorunlar bir çok kişide var 7.nesil işlemci kullananlarda var genelllikle bu sorunlar üzerinde çalışıyorlar umarım en kisa sürede düzelir bu sorunlar.Windows güncellemeleri sürekli kontrol edin ve açık tutun şimdilik beklemekteyiz malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alireis53 -- 6 Nisan 2018; 16:38:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheSchweppesKV

Çok teşekkür ederim açıklama için

Alıntıları Göster
    Yanlız bende öyle sanmıştım alirken ama ikisninde ekranı MSİ GE73VR-7RF-270XTR - Ekran 120Hz-5ms yanı ikisini arasında hicbir fark yok fiyat hariç.Ben de bu 270xtr modelini aldım kutusunda 3ms yaziyo ama bilgisyarim üzerindeki etikette 5ms yaziyor.Sonra ürün katolokunu felan okudum ülkeye göre değişiklik gösterir diyor anliyacaginiz farkil ülkelerde 3 ms olabilir.Ama bizim Türkiye'deki ürüne 5ms ekran takmışlar olsun.Zaten 3 ile 5ms arasinda olan farkıda gözle anlayamayiz o kadar önemli değil.Bu ara fiyatlari bin liradan fazlada artış oldu çok pahalandi cihazlar dolar yüzünden alllahtan biz erken davrandikta uyguna aldık n11 mağazasından.

• Beyler iyi geceler,

Size bir sorum olacak laptop un açma kapatma düğmesinin altındaki klavye ışık değiştirme tuşu çalışıyordu ne oldu ise şuan çalışmıyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim tuş şuan görevini görmüyor normalde 4 adet ışık seçeneği atalı idi ama şuan hiç değiştirmiyor

• merhaba bende aşağıda link koyduğum bilgisayarı aldım iki gündür kullanıyorum bugün oyun deneme şansım oldu herkes sıcaklık değerlerini merak ediyor bence sıcaklık değerleri kabul edilebilir seviyede cod world of war oynadım 1 saat boyunca sıcaklık değerleri cpu max 84 gpu ise 74 gördü turbo fan devrede değildi turbo fan devreye girince cpu da çok farketmedi değerler ama gpu 65 kadar düştü sıcaklık zaten intel i7 7700 HQ sıcak çalışan bir işlemci olduğu için önemli değil ben memnun kaldım taşınabilirliği çok iyi çok kalın değil GT serisi gibi ağırda değil almak isteyip kafasında soru işareti olan varsa bence imkanı varsa eğer bütçe olarak alabilirler tavsiye ederim.

https://www.hepsiburada.com/msi-ge73vr-7rf-raider-035xtr-intel-core-i7-7700hq-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1070-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000007PPZ2?magaza=%C4%B0nce%20hesap&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=EAIaIQobChMIjc7U2Maq2gIVxRUYCh0vYgJzEAQYASABEgIBU_D_BwE

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.