Şimdi Ara

MSI GE620DX-800-801-802-822XTR KULLANICILAR KULUBÜ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
6
Favori
53.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • driverlarımda mı sorun var güncelleme yapmadığım için mi
    puanlar düşük :S

MSI GE620DX-800-801-802-822XTR KULLANICILAR KULUBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scobu -- 8 Nisan 2012; 15:37:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikarayel

quote:

Orijinalden alıntı: Permaximum

Arkadaşlar ben de 822xtr modelinden aldım ve win7 x64 yükledim yalnız büyük bir sorunum var.

Ses %40ı geçtiğinde şarkılarda, videolarda vb. 4 hoparlörden de inanılmaz derecede cızırtı geliyor hiçbişi anlaşılmıyor. Masaüstü hoparlörleri taktım denedim onlarda herhangi bir sorun yok. Bu yüzden laptopun içindeki hoparlörlerde sorun var diye düşünüyordum yalnız birşeyi farkettim. Realtek sadece 2 hoparlörü görüyor. Ne yaptıysam bunu değiştiremedim. Realtek driverlarını güncelledim, kaldırdım windows7nin standard driverlarıyla bakayım dedim gene değişen bişey yok. 2 hoparlör gözüküyor ve tüm hoparlörlerden acayip cızırtı geliyor. THX Studio Pro da uygun cihaz bulunamadığı gerekçesiyle çalışmıyor.

Sorun yazılımsal mı donanımsal mı bir türlü emin olamıyorum. Öyle veya böyle çalışan hoparlörlerin kesinlikle tanınması lazım. Buna göre yazılımsal. Ama belli bir ses seviyesinden sonra cızırtı gelmesi de sorunun donanımsal da olabileceğini gösteriyor.

Herhangi bir önerisi olan var mı? Yoksa garantiye yollayıp 1 ay ofiste laptopsuz kalıcam gibi.

Şu an msi laptobumun başında değilim eğer yardımcı olan olmazsa ben sana yarın yardımcı olacağım.Bu arada msi ın sitesinde thx studio pro üzerinde birde thx EQ. yazan bişeyler vardı .THX hiç mi açılmıyor yoksa açılıyor ayar mı yapamıyorsun.Şimdi bütün ses sürücülerini kaldır msi sitesinden realtek driverını yükle ardından thx studio pro yu yükle ardından thx eq yu yükle.Olmazsa yarın dönerim ben sana.Bu arada cızırtı devam ederse bekletme gönder.

Dediklerini daha önce yapmıştım ama bi daha yaptım gene değişen bişey olmadı. Kaç tane driver yükledim sildim, prgoramları sildim falan yine bi fayda yok. 0 windows yüklemiştim ve driverları kurmuştum. Sonra sesi denediğim gibi bu sorunu fark etmiştim. Yine de garanti yoluna gitmeden önce ihtimal kalmasın diye format atıp windowsu bi daha yükledim. Hiç driver kurmadan denedim. Sonuç MÜKEMMEL :) Böylelikle sorunun yazılımsal olduğunu anlamış oldum. Şimdi tek tek driverları kurup her bi driverdan sonra deneme yapıcam. Bu sorunu ne çıkartıyor anlamış oluruz.

Bu arada sanalmarketim benim mousepadi yollamamış. Yarın onu isteyim diyorum. Umarım sorun çıkarmazlar.

Edit: İlginç bir şekilde daha driver yüklemeden, ses yine bozuldu. Sadece laptop ekranını kapatıp beklemeye almıştım. Açtım, şarkı dinleyim bi daha dedim ses bozulmuş. Eskisi kadar bozuk değil ama yine de yüksek cızırtı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Permaximum -- 8 Nisan 2012; 16:18:57 >

• nfs the run'da medium ayarlarda oynamama rağmen fps düşüşleri yaşıyorum 12lere kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaturaLweeD_

nfs the run'da medium ayarlarda oynamama rağmen fps düşüşleri yaşıyorum 12lere kadar

Nvidia denetim masasına gir-3D ayarlarının yönetilmesi-genel ayarlar-tercih edilen grafik işlemciyi Nvida yap ardından alltaki kutuda önceden oluşturulan maksimum kare sayısı 3 yazan kısmı 0 la değiştir değişiklikleri kaydet bir daha dene.Bu arada fanla kullanmanı tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar bende puanlamada aşağıdaki gibi :)

Bu da masaüstü Bilgisayarım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeTriC -- 8 Nisan 2012; 20:42:12 >

• Arkadaşlar Laptoptan HD kalitede TV izleyebilmek için ne yapmak gerekiyor. Bu konuda bayağı bi cahilim :) bu konuda bilgisi önerisi olan kardeşlerimiz varsa bizlerle paylaşırlarsa seviniriz. Malum TV kartı vs takamayacağımız için. Birde bu internetteki programların hali malum zaten. Neler yapılabilir acaba. Mesela benim internet uydu net. Digital yayından izleyemeyiz sanırım analog yayından mı izleriz hiç bir bilgim yok daha fazla saçmalamadan kurtarın beni :D

Birde şöyle bir cihaz var ama oldukça pahalı.

http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-full-hd-tv-box-tukce-menu-1920x1200-harici-tv-karti/productDetails.aspx?productId=bd85435&categoryId=54

• quote:

Orijinalden alıntı: o.kosmaz

Arkadaşlar Laptoptan HD kalitede TV izleyebilmek için ne yapmak gerekiyor. Bu konuda bayağı bi cahilim :) bu konuda bilgisi önerisi olan kardeşlerimiz varsa bizlerle paylaşırlarsa seviniriz. Malum TV kartı vs takamayacağımız için. Birde bu internetteki programların hali malum zaten. Neler yapılabilir acaba. Mesela benim internet uydu net. Digital yayından izleyemeyiz sanırım analog yayından mı izleriz hiç bir bilgim yok daha fazla saçmalamadan kurtarın beni :D

Birde şöyle bir cihaz var ama oldukça pahalı.

http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-full-hd-tv-box-tukce-menu-1920x1200-harici-tv-karti/productDetails.aspx?productId=bd85435&categoryId=54

Laptop monitöründen görüntü alamazsın bu cihazla.Laptoptaki girişler görüntü çıkışı için girişi için değil.Eğer Uydu yayınlarını laptoptan izlemek istiyorsan skystar2-3, Avermedia galaxy gibi usb den laptopa bağlayabileceğin harici dijital tv kartlarına bakman gerekecek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hvince

İçini açan biri RAM MARKALARINI YAZABİLİRMİ ACABa ?????

yarına kadar dönen olmazsa ben yardımcı olayım.şehir dışındayım da..

Halen beklemedeyim :D
  • quote:

quote:

quote:

İçini açan biri RAM MARKALARINI YAZABİLİRMİ ACABa ?????

yarına kadar dönen olmazsa ben yardımcı olayım.şehir dışındayım da..

Halen beklemedeyim :D

Elixir diye bir marka...
  • Desene biz bu laptopa Boşuna para verdik yaw ... Ram bile boş beleş ya gerçekten pişman oldum ::( :(
  • quote:

quote:

nfs the run'da medium ayarlarda oynamama rağmen fps düşüşleri yaşıyorum 12lere kadar

Nvidia denetim masasına gir-3D ayarlarının yönetilmesi-genel ayarlar-tercih edilen grafik işlemciyi Nvida yap ardından alltaki kutuda önceden oluşturulan maksimum kare sayısı 3 yazan kısmı 0 la değiştir değişiklikleri kaydet bir daha dene.Bu arada fanla kullanmanı tavsiye ederim.

konuşmuştuk daha önce bu konuyu öyle yapmıştım.ama fps düşüşleri canımı sıktı the run oyununa özel birşeydir belki de çünkü ragede mwf3de falan gayet iyi değerler alıyorum.fan da kullanmıyorum şuan için açıkçası yaza kadar da almayı düşünmüyorum

• quote:

quote:

quote:

konuşmuştuk daha önce bu konuyu öyle yapmıştım.ama fps düşüşleri canımı sıktı the run oyununa özel birşeydir belki de çünkü ragede mwf3de falan gayet iyi değerler alıyorum.fan da kullanmıyorum şuan için açıkçası yaza kadar da almayı düşünmüyorum

Hatırladım kusura bakma aynı cevabı yazdığım için, sıcaklık değerlerini kontrol et oyun sırasında,birde turbo boosttan kaynaklanıyor olabilir,aklıma gelen son şeyde msi afterburnerdan biraz hız arttırımı yapabilrsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Slvy

802 modeli sizce biraz ısınmıyormu :d daha format bitti asd tusları civarı biraz sıcak gibi geldi :D

802 ile 822 arasında sadece hdd farkı var.Bilgisayar boştayken cpu ve gpu 40 larda geziyor.Yük altında ekstra fansız 80'leri görüyor.Tabi yük altında bu sıcaklık değerleri beni rahatsız ettiği için 14 cm'lik fan aldım.Şimdi maksimum cpu-75 gpu-79 oluyor.Sanada bir fan almanı tavsiye ederim kendimede fanı değiştirmeyi, pek verim alamadım 3-4 derece bir etkisi oldu malum önümüz yaz.Cihazın iç dizaynıyla ilgili bilgi vereyim ısınacak yerleri tahmin edebilirsin.Burdaki bakır şeritlerin konumu üzeindeki buna cpu ve gpu da dahi bu aşırı yük sırasında klavyede elle hissedilir derecede ısınma yaratıyor.Bu arada aşırı yük dediğim grid,darksider,mwf-2 oynarken.

Hmmm anladım, teşekkürler ikarayel.
    Bu sogutucudan alayım diyorum bende sizce nasıl ?

http://www.vatanbilgisayar.com/Soğutma%20Sistemleri/zalman-zm-nc3000-zm-nc3000-notebook-sogutucusu-siyah-(3-port-usb)/productdetails.aspx?I_ID=46879

• gayet iyi bende onu kullanıyorum
  • Acaba şu laptopun oyun oynanmıyorken ve oyun açıkken fan sesi ne kadar çıkıyor, video çekip gönderebilecek bir babayiğit var mıdır ?

Birçok kişi fan sesi biraz yüksek diyor forumda, ama bilgisayarı mağazada vs. inceleyemediğimizden bilemiyoruz ki ne kadar yüksek..

Valla bunu yapana minnettar olacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyprosoft

gayet iyi bende onu kullanıyorum

Saolun..:D bende bi siparis vereyim o zaman :D bi tanede klavye aldımmı tmm..malum laptopun kalvyesinden oynamayı sevmiorum bide kendi vucut ısımı aktarmayayım :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slvy

quote:

Orijinalden alıntı: hyprosoft

gayet iyi bende onu kullanıyorum

Saolun..:D bende bi siparis vereyim o zaman :D bi tanede klavye aldımmı tmm..malum laptopun kalvyesinden oynamayı sevmiorum bide kendi vucut ısımı aktarmayayım :d

http://www.vatanbilgisayar.com/inca-inc-284b-inc-284b--7%E2%80%9D--154%E2%80%9D-notebook-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=58167
    160tl verilir mi ona ya bunun özellikleri yeter bence
    ayrıca aman aman soğutulmaya ihtiyacı olan makine değil ki

• nfs the run indirdim kurdum fakat acılmadı yaa napıcaz :D

sag tıklıyorum yuksek performans ekran kartıyla calıstır dıyorum kum saatı donuyor bıraz sag tarafta turboostla işlemci 3.10 Ghz e cıktıgını goruyorum ama oyun acılmıyor oyle kalıyor

crackte mi sorun var acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker35 -- 9 Nisan 2012; 18:17:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker35

nfs the run indirdim kurdum fakat acılmadı yaa napıcaz :D

sag tıklıyorum yuksek performans ekran kartıyla calıstır dıyorum kum saatı donuyor bıraz sag tarafta turboostla işlemci 3.10 Ghz e cıktıgını goruyorum ama oyun acılmıyor oyle kalıyor

crackte mi sorun var acaba?

varsayılanı yüksek performanslı yapıp yönetici olarak çalıştırı dene ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scobu

driverlarımda mı sorun var güncelleme yapmadığım için mi
    puanlar düşük :S

822xtr ise bilgisayarınız gayet normal sonuçlar güncellemeleri yapmadıysanız. ama değil ise güncellemeleride yapın ondan sonra tekrardan bir puanlama yapın hala aynı puanlar olursa driverları tekrardan kurabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.