Şimdi Ara

MSI GE620DX-651XTR | KULLANICILAR KULÜBÜ | İNCELEME | GENEL BAŞLIK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.235
Cevap
4
Favori
55.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bryan7

Battlefield 3 oynadım ayarları yüksek olarak 2 saat boyunca sorunsuz..oyundan çıktıktan 5-6 dakika sonra fan normal çalışma hızına döndü.

Yeni laptop alacak arkadaşlar bütçeniz yeterliyse mutlaka bu laptop ön planda olmalı..HD ekranına baktıkca bakası geliyor insanın..:)

Hangi çözünürlükte oynadın? bi de oyunda anlık donmalar oluyormuydu? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niste

quote:

Orijinalden alıntı: bahadir3428

quote:

Orijinalden alıntı: rexludus

quote:

quote:

quote:

Ve evet az önce "Dirt 3" oyunu için Steam aktivasyon kodum geldi mailime, yihuuuu! :D Şimdi indiriyorum :)

MSI GE620DX-651XTR | KULLANICILAR KULÜBÜ | İNCELEME | GENEL BAŞLIK

hakkaten vuhuuu şuan yani hocam nasıl yaptın bana geri dönüş yapmadılar?

Eğer sitedeki formu doldurup, fotoğrafı da yolladıysan beklemekten başka bişi yapmana gerek yok hocam :) Ben de onun dışında bişi yapmadım sonunda geldi geç de olsa. Zaten mailin ilk cümlesi "Thank you for your patience" :D Birkaç gün içinde sana da gelir merak etme :)

beklemedeyim

tam olarak hani sitede form link atarmısınız yapıcaklarımı?

http://www.amd4u.com/dirt3promo/

Bu siteye gir formu doldur, ikinci ekranda da kuponun fotoğrafını çekip upload et ve cevap gelmesini bekle :)

eyvallah :):)

HD kalite gerçekten iyi Hele ful hd led tv ye taktınmı film keyfi süper :)

• quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

daha oncede 32 laptop elinden gecen bırısıne guvendıgın ıcın sende sagol :)

parçalayıp atıyordun sanırım :)

alıp satıyorum :) msı ıle ılk tanısmam 2 ay once oldu :) (notebook olarak)

:):) belleği taktım tam 8 gb gösteriyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

Orijinalden alıntı: cooler_090

2 numara full hd ekranlı...Full hd ekran olmasının oyun performansını düşürdüğü konusundan bahseden yazılar vardı forumda...Bu konuda bilgisi olan var mı ?
    1 numaranın işlemcisi i7 ve ekran hd degil...acaba daha mı iyi performasn verir ??

full hd ekran olanda çözünürlülüğü oyunda 1366x768 e çekersiniz hd ekran da ki performansın aynısını verir oyunda.performansları aynıdır.

En kaliteli görüntü, monitörün kendi doğal çözünürlüğü (native resolution) kullanılarak alınır. Doğal çözünürlükten başka formatları denediğinizde görüntüde çok büyük oranda rahatsız edici bozulmalar olur, bu bozulmalar bulanıklaşma şeklinde gerçekleşir.

Bu yüzden 1080p (full hd diye bilinen format)'ın 720p (hd-ready)'e çekilerek performans artışı sağlanması yönündeki tavsiye ciddiye alınmamalıdır.

Ben şahsen eğer laptop safi oyun için alınacaksa monster'ın sağlam ekran kartlı modellerini öneririm. Bu GeForce 540'lar 555'ler aslen multimedya için çıkarılan orta seviye kartlardır. Zaten Asus N55 serisinin tanıtımı bütün dünyada multimedya laptopu olarak yapılmakta, oyun serisi ayrı... Türkiye gibi ülkelerde üst seviye kart muamelesi görüyorlar.

Neyse uzatmadan sonuca bağlayalım:

A) Hard gamer oyuncuysanız: Monster'ın modellerine bakın... 2250'ye çok iyi fiyat/performans ürünü vardı 2-3 hafta öncesine kadar.

B) Hard Gamer'sanız ama bütçeniz monster'a yetişmezse: Native çözünürlüğü düşük, ekran kartı kötünün iyisi bir modelhttp://www.pcdepo.com/asus-n55sf-sx236v-notebook-urun6780.html Sandy bridge'den önce i5'ler, i7'lerden iyi sonuç veriyordu oyunlarda. Daha az ısınması da kullanım ömrü açısından avantaj.

C) Soft gamer dediğimiz tatlı su oyuncusuysanız:http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-n55sf-s1235v-n55sf-core-i5-2430qm-2.3ghz-6gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-2gb-gt555m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57289 Ben bundan aldım.

D) Fiyat performans ürünü:http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-k53sv-sx581r-k53sv-core-i5-2430m-2.3ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=57098#allImages Düşük ayarda her oyunu açar.

@Niste cevap için teşekkürler asus n55sf sayfasında bir arkadaş bunu yazmış bana çok mantıklı geldi açıkcası.. Şimdi çok kararsızım HD mi FHD mi??

• quote:

Orijinalden alıntı: esadfb

quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

Orijinalden alıntı: cooler_090

2 numara full hd ekranlı...Full hd ekran olmasının oyun performansını düşürdüğü konusundan bahseden yazılar vardı forumda...Bu konuda bilgisi olan var mı ?
    1 numaranın işlemcisi i7 ve ekran hd degil...acaba daha mı iyi performasn verir ??

full hd ekran olanda çözünürlülüğü oyunda 1366x768 e çekersiniz hd ekran da ki performansın aynısını verir oyunda.performansları aynıdır.

En kaliteli görüntü, monitörün kendi doğal çözünürlüğü (native resolution) kullanılarak alınır. Doğal çözünürlükten başka formatları denediğinizde görüntüde çok büyük oranda rahatsız edici bozulmalar olur, bu bozulmalar bulanıklaşma şeklinde gerçekleşir.

Bu yüzden 1080p (full hd diye bilinen format)'ın 720p (hd-ready)'e çekilerek performans artışı sağlanması yönündeki tavsiye ciddiye alınmamalıdır.

Ben şahsen eğer laptop safi oyun için alınacaksa monster'ın sağlam ekran kartlı modellerini öneririm. Bu GeForce 540'lar 555'ler aslen multimedya için çıkarılan orta seviye kartlardır. Zaten Asus N55 serisinin tanıtımı bütün dünyada multimedya laptopu olarak yapılmakta, oyun serisi ayrı... Türkiye gibi ülkelerde üst seviye kart muamelesi görüyorlar.

Neyse uzatmadan sonuca bağlayalım:

A) Hard gamer oyuncuysanız: Monster'ın modellerine bakın... 2250'ye çok iyi fiyat/performans ürünü vardı 2-3 hafta öncesine kadar.

B) Hard Gamer'sanız ama bütçeniz monster'a yetişmezse: Native çözünürlüğü düşük, ekran kartı kötünün iyisi bir modelhttp://www.pcdepo.com/asus-n55sf-sx236v-notebook-urun6780.html Sandy bridge'den önce i5'ler, i7'lerden iyi sonuç veriyordu oyunlarda. Daha az ısınması da kullanım ömrü açısından avantaj.

C) Soft gamer dediğimiz tatlı su oyuncusuysanız:http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-n55sf-s1235v-n55sf-core-i5-2430qm-2.3ghz-6gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-2gb-gt555m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57289 Ben bundan aldım.

D) Fiyat performans ürünü:http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/asus-k53sv-sx581r-k53sv-core-i5-2430m-2.3ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=57098#allImages Düşük ayarda her oyunu açar.

@Niste cevap için teşekkürler asus n55sf sayfasında bir arkadaş bunu yazmış bana çok mantıklı geldi açıkcası.. Şimdi çok kararsızım HD mi FHD mi??

Evet adam haklı, çözünürlüğü düşürünce bozulmalar olur elbette bu doğru. Ama ben birkaç oyunda düşürdüm oyunda pek farketmedi. Çok sırıtmadı yani gayet normal. Dediğim gibi Wİndoesta falan gezinirken epey farkediliyo ama oyunlarda emin ol çok farkını anlamıyosun. Ben yine yeniden ısrarla Full HD diyorum. Hiçbişeye değişmem. Ayrıca şuanki çoğu oyunda ben 1920x1080 çözünürlükte gayet rahat oynuyorum, bunu da gözardı etme.

• İlk mesaja "Dirt 3" Benchmark Run testleri eklenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niste -- 18 Ocak 2012; 15:29:18 >
  • Şimdi Battlefield 3ü GT555M Full HD olarak high ayarlarda açamaz ancak çözünürlüğü düşürüp high ayarlarda oynamak yerine Full HD çözünürlükte medium ayarlarda oynamak daha iyi sonuçlar verecektir görüntü bakımından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrokenCross

Şimdi Battlefield 3ü GT555M Full HD olarak high ayarlarda açamaz ancak çözünürlüğü düşürüp high ayarlarda oynamak yerine Full HD çözünürlükte medium ayarlarda oynamak daha iyi sonuçlar verecektir görüntü bakımından.

+1
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ve evet az önce "Dirt 3" oyunu için Steam aktivasyon kodum geldi mailime, yihuuuu! :D Şimdi indiriyorum :)

Eğer sitedeki formu doldurup, fotoğrafı da yolladıysan beklemekten başka bişi yapmana gerek yok hocam :) Ben de onun dışında bişi yapmadım sonunda geldi geç de olsa. Zaten mailin ilk cümlesi "Thank you for your patience" :D Birkaç gün içinde sana da gelir merak etme :)

beklemedeyim

Bu siteye gir formu doldur, ikinci ekranda da kuponun fotoğrafını çekip upload et ve cevap gelmesini bekle :)

hocam cd-key'i gönderdiler

• quote:

Orijinalden alıntı: BrokenCross

Şimdi Battlefield 3ü GT555M Full HD olarak high ayarlarda açamaz ancak çözünürlüğü düşürüp high ayarlarda oynamak yerine Full HD çözünürlükte medium ayarlarda oynamak daha iyi sonuçlar verecektir görüntü bakımından.

Aynen katılıyorum, ben de öyle yapıyorum zaten.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beklemedeyim

Hadi hayırlı olsun :) Steam adını ver de ekliyim seni :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beklemedeyim

Hadi hayırlı olsun :) Steam adını ver de ekliyim seni :)

eyv. pm attım

• arkadaşlar çözünürlüğü fhd den hd ye düşürünce bozulma oluyor demişsiniz ama nasıl bozulmalar? yani ekran kenarlarında siyah yerler mi kalıyor yoksa görüntüde mi? çok göze çarpıyormu?
    notebook un resimlerini çekme imkanınız varmı görünüşünü falan. birde oyunlardan birkaç kare falan.resimlerini çekerseniz ben dahil birçok alacak arkadaşa faydalı olacaktır..
    teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanqwe123 -- 19 Ocak 2012; 14:01:24 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iLsrt

quote:

Hayırlı olsun bilgisayarın kardeşim.

Bugün aynı pc den bende aldım ancak pilini bir türlü takamadım bunun püf noktası nedir?
    Pil bir türlü tam yerine oturmuyor sen nasıl taktın?

Teşekkürler

Pil ömrü nedir. kac saat gidiyor. Hayırlısı olsun.

Henüz bataryada kullanma imkanım olmadı..kullanınca yazarım.

Laptop'un ekranı gerçekten harika , Battlefield 3 , Crysis gibi oyuları kuracağım bu gece bakalım yüksek ayarlarda neler olucak.

teşekkür ederim ben de dün sipariş verdim yarın elime ulaşcak inş

• beyler linkteki monster ile bu msi arasında kaldım, arada sadece 200 lira fark olmasina karşın sistem olarak i7si ve gtx560m'i ile msi'a adeta fark atiyor. fakat gerek monster ile çok fazla kişinin sorun yaşaması gerekse 16mart teslim tarihi gözümü korkutuyor.birçok kişi 2 seneden sonrasini görmenin zor olduğunu belirtiyor.fikirlerinizi acil olarak belirtirseniz sevinirim. Monster;
    http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=353622&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihilanth

beyler linkteki monster ile bu msi arasında kaldım, arada sadece 200 lira fark olmasina karşın sistem olarak i7si ve gtx560m'i ile msi'a adeta fark atiyor. fakat gerek monster ile çok fazla kişinin sorun yaşaması gerekse 16mart teslim tarihi gözümü korkutuyor.birçok kişi 2 seneden sonrasini görmenin zor olduğunu belirtiyor.fikirlerinizi acil olarak belirtirseniz sevinirim. Monster;
    http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=353622&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR

Ben alma derim. Çok riskli. Sorun yaşayanlar çok. Belki çok iyi bir markadır ama bence o riske değmez. Kalite kalitedir ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şu anda iş dolayısı ile başka bi şehirde yaşıyorym ve ev sıkıntısı olduğu için masaüstü pcyi her yere taşımak zor oluyo, bu yüzden bi laptop almak istiyorum ve bu canavar gözüme takıldı, alıp almamakta kararsız kaldım. Acaba bunun fiyatı biraz daha düşer mi. Şu anda ayda 120 tl civarı verebilirim belki bu 150 de olabilir ama o zaman bütçemi biraz sarsabilir. Bilmiyorum biraz kararsızım..
  • Arkadaşlar 10 gün içinde msi in i5 modelinden alıcam bende fakat şu laptop ile lcd televizyonu birbirine nasıl bağlıyoruz biraz anlatabilecek olan olursa sevinirim.Sadece hdmı kablosu yetiyor mu başka kabloda takmak gerekiyor mu bağlanışını falan anlatan olursa sevinirim teşekkürler.
  • cihazın sesi nasıl bu ürünle asus n55sf arasnda kaldm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stanley-Kubrick -- 19 Ocak 2012; 23:15:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral789

cihazın sesi nasıl bu ürünle asus n55sf arasnda kaldm

msı al hocam alan arkadaşlar fazlasıyla memnun
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.