Şimdi Ara

MSI Ge60 2pc Apache Notebook Win10 Performans Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet değerli arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Win10'a geçeli 3 sene oldu. Şu Nisan 2018 update inden sonra laptopum oyunlarda 10-15 fps kayıp yaşadı. Bekliyorum bekliyorum update lerle yine düzelmiyor. Win 8.1 de BF3 60 fps oynarken, şuan 45-50 fps arası alıyorum. Aynı şeyler diğer oyunlar için de geçerli. PUBG tamam çok yoran bir oyun fakat en düşük ayarlarda bile 30 fps alıyorum. Sorunun kaynağı win10 gibi geliyor. Dosyalarımı kaybedip format atmak istemiyorum. Yardımcı olacak var mı?

Sistem
    i5 4310h
    8gb ram
    gtx 850m
    1 tb HDD
    Fullhd ekran

• Ya o w10 dan kaynaklanıyor ben en son güncelleme yaptım ve kurdum şuan bi sıkıntı yok bu arada o laptopta mSata slotu olması gerek ona mSata alarak daha hızlı bi pc ye kavuşursun alıcaksan eğer kingston alma en düşük 256 gb lik al bunun altı ise değerlerin ortasını veriyor düşük hız yani
  • PrestigeMan kullanıcısına yanıt
    Hocam en uygun zamanda vakit bulursam 8.1 e döneceğim pc 30 sn de açılırdı artık 1.5 dk da falan açılıyor. Bence bilerek yapıyorlar donanım satmak için. PC eskidi tamam 5 sene oldu ama bir windows 10 diye bu kadar hantallaşmamalı ki en başlarda gayet stabildi memnundum. Msata var evet. Para biriktiriyorum hocam samsung ssd alcam 256 gb.
  • Hocam kullandığın laptopa 3 yıldır format atmadıysan yaşadığın sorunlar gayet normal sayılır. Driver'ların 8.1 destekli ve temiz bir windows kurulumu + driver güncellemesi sonrası sistemin rahatlar.
  • jackall mete kullanıcısına yanıt
    Hocam format değil ama refresh yaptım. Sorun devam ediyor. 2 senelik 8.1 DVD im var. Bir sorun olur mu? Eğer sorun olursa key ister mi internetten ISO indirsem. Bir de benim diskim gpt. Sadece c yi silerek format atarsam d ye erişmem de bir sıkıntı olur mu? Yada uefi with csm seçili bende. Uefi yapsam disk formatlamak zorunda kalır mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sericly kullanıcısına yanıt
    Sorun tamamen refresh yapmanızda. 8.1'i asla önermiyorum. Kesinlikle en son sürüm win10 kullanmanız gerekiyor, performans için. Bilgisayarı aldığınızda freedos olarakmı aldınız ? Eğer freedos veya daha eski bir işletim sistemiyle aldıysanız eğer kesinlikle yineleyerek win10 Temiz kurulum sorununuzu çözücektir. C'yi silerek format atmanızda D'ye erişememe gibi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca Uefi kurulum format usb'si oluşturabilirsiniz. Gayet basit bir işlem. Windows10'un enson sürümünüde microsoft üzerinden iso olarak indirebilirsiniz.(https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10) Hayırlı geceler.
  • 3r3nl3r06 3 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Freedos olarak aldım. Windows 8.1 kurmuştum performansından gayet mumnundum. Hocam neden win 10 öneriyorsunuz. benim gibi win10 da oyun performansı düşen bir dünya insan var. win 8.1 oyun için ideal olarak kabul görmüş gibi algıladım. Ne kadar microsoft win 10 game play için dese de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sericly

Hocam en uygun zamanda vakit bulursam 8.1 e döneceğim pc 30 sn de açılırdı artık 1.5 dk da falan açılıyor. Bence bilerek yapıyorlar donanım satmak için. PC eskidi tamam 5 sene oldu ama bir windows 10 diye bu kadar hantallaşmamalı ki en başlarda gayet stabildi memnundum. Msata var evet. Para biriktiriyorum hocam samsung ssd alcam 256 gb.
    Windows 10 genel olarak HDD'li sistemlerde çok hantal hocam zaten.

Sizin cihazdan daha eski, giriş seviyesi sayılabilecek bir Lenovo G780'im var (i5-3230m, GT635m, 8 GB RAM, 500 GB HDD vs). Windows 10 ile Windows 8.1 arasında oyun performansı olarak hiçbir fark yok, Windows 7'de düşük performansta çalışıyor nedense. Genel kullanımda bilgisayarda SSD olmadığından ötürü Windows 10'da daha hantal.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam dün son update li win10 ile format attım. Testleri bugün yapıp tekrar yazacağım.

• Hocam dün 8.1 i en güncel haliyle test ettim. CS GO da fps droplarım artık yok sabit 60 FPS. BF3 45 FPS arasındaydı ara ara 35 lere düşüyordu artık 45-60 FPS arasında.

Burdan Windows 8.1 in eski PC ler için performans yönünden daha iyi bir seçim olacağını söylemek mümkündür. Her şey için teşekkürler 🖐.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sericly -- 18 Aralık 2018; 21:46:35 >
  • quote:

Hocam dün 8.1 i en güncel haliyle test ettim. CS GO da fps droplarım artık yok sabit 60 FPS. BF3 45 FPS arasındaydı ara ara 35 lere düşüyordu artık 45-60 FPS arasında.

Burdan Windows 8.1 in eski PC ler için performans yönünden daha iyi bir seçim olacağını söylemek mümkündür. Her şey için teşekkürler 🖐.
    Yada bilgisayarınız için çıkarılmış sürücüler Windows 10 ile uyumsuzluk yaratıyor da olabilir hocam
  • Bendede aynısı var ama sıkıntı yok msata dan olabilir

Olabilir hocam ssd illaki fark eder ama Win10 aşırı ram kullanıyor arka planda çok fazla telemetry var belli ediyor kendini. Win 8.1 de şuan rahatım 2.5 gb ram kullanıyor gayet hızlı açılıyor.12 sn gibi bir sürede bence hdd için gayet hızlı bir değer.
  • quote:

Olabilir hocam ssd illaki fark eder ama Win10 aşırı ram kullanıyor arka planda çok fazla telemetry var belli ediyor kendini. Win 8.1 de şuan rahatım 2.5 gb ram kullanıyor gayet hızlı açılıyor.12 sn gibi bir sürede bence hdd için gayet hızlı bir değer.
    Benim aldığım 3 4 seneyi geçti sanırım tam hatırlamıyorum da msata aldığımdan beri memnunum. Sonra rami yükselttim 16 gb var sadece windows 10 4gb yiyor. Bu sıralar pek memnun değilim oyun performansı olarak bazen...
    Hocam ben 5 senedir kullanıyorum laptop ı ve win10 a şu geçen seneki Nisan update i geldikten sonra sanki başka PC ye dönüştü. Oldukça hantallaştı açılmada falan. SSD ve ram takviyesi illaki rahatlatır. Ama oyun performansı Windows 8.1 de daha iyi ben de. Siz de geçseniz illaki farkeder site düşünüyorum. Çünkü sistem rahat telemrtry az. Ram i az kullanıyor. Benim dilim yandı win10 dan o yüzden memnunum şuan.

• quote:

Hocam ben 5 senedir kullanıyorum laptop ı ve win10 a şu geçen seneki Nisan update i geldikten sonra sanki başka PC ye dönüştü. Oldukça hantallaştı açılmada falan. SSD ve ram takviyesi illaki rahatlatır. Ama oyun performansı Windows 8.1 de daha iyi ben de. Siz de geçseniz illaki farkeder site düşünüyorum. Çünkü sistem rahat telemrtry az. Ram i az kullanıyor. Benim dilim yandı win10 dan o yüzden memnunum şuan.
    Windows 7 kurmuş idim gerçekten fark var ama şu Windows 8.1'deki Başlangıç panelini sevmiyorum ekranı kapsıyor ya normal başlangıç a alışmışım ya kurarsam w7 kurarım yada 10 :( windows 8.1 keyim yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.