Şimdi Ara

Msi GE60 0ND Firmware Güncelleme (Fan Sorunu İçin) ve Wifi Sorunu Çözümü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
8.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.kez servise gönderdim bu sebepten dolayı ve wi-fi modülü değişti yazıyor.ayrıca windows 8.1 e ykseltmeyniz diye de not düşmüşler.suan wi-fi sorunu yasamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: slant1111

2.kez servise gönderdim bu sebepten dolayı ve wi-fi modülü değişti yazıyor.ayrıca windows 8.1 e ykseltmeyniz diye de not düşmüşler.suan wi-fi sorunu yasamıyorum

Ben wi-fi sorununu driverlerle win8 de çözdüm ardından win8.1 e yükselttim hiçbir sorun yaşamıyorum teknik servis biraz arızalı anlaşılan :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fan sorununu çözmeye çalıştım ama Winflash'ı çalıştırınca Load I/O driver failed! diyor.
  • malperbaysal kullanıcısına yanıt
    Hocam şu GE60'la ilgili konuya wi-fi kopmaları sorununun çözüldüğünü yazmışsınız. Siz de de internete girmediği zamanlarda varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası mı veriyordu? Bir de ilk yöntemle mi hallettiniz ikinci yöntemle mi? Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G1Y071N -- 24 Ağustos 2014; 18:22:20 >
  • Windows 8.1 driverları MSİ GE60 0ND için yok. Wifi kesintisi bende olmuyor windows 8.1 kullanıyorum. Kronik fan sıkıntısı aldığımdan beri var alıştım ancak bahsettiğiniz çözüm win 8 için. Bende çalışır mı bilmiyorum.
    İkinci bir sıkıntı ise bios ve ekran kartı bios güncellemelerini yapmayı biliyor musunuz Windows 8.1 için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Fan sorununu çözmeye çalıştım ama Winflash'ı çalıştırınca Load I/O driver failed! diyor.

Hocam acaba modeliniz nedir ge60 0nd mi ve win 8 mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: G1Y071N

Hocam şu GE60'la ilgili konuya wi-fi kopmaları sorununun çözüldüğünü yazmışsınız. Siz de de internete girmediği zamanlarda varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası mı veriyordu? Bir de ilk yöntemle mi hallettiniz ikinci yöntemle mi? Teşekkürler...

Evet bendede ağda hata çıkıyordu wifi kopma çözümünü tek tek uygularsanız sorunu çözersiniz hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cambaz_blood

Windows 8.1 driverları MSİ GE60 0ND için yok. Wifi kesintisi bende olmuyor windows 8.1 kullanıyorum. Kronik fan sıkıntısı aldığımdan beri var alıştım ancak bahsettiğiniz çözüm win 8 için. Bende çalışır mı bilmiyorum.
    İkinci bir sıkıntı ise bios ve ekran kartı bios güncellemelerini yapmayı biliyor musunuz Windows 8.1 için ?

Bildiğim kadarıyla win 8.1 e fan çözümünü uygulayabilirsin ben win8 de yaptıktan sonra win 8.1 yükselmiştim fakat eğer ekran kartı bios dada sıkıntın varsa yerinde olsam win 8 i yükler sıkıntıları hallettikten sonra 8.1 e geçerim ne olur ne olmaz ancak benim tam teknik bilgim yok uyumluluk konusunda 8.1 den halletmek istiyosan ge60 konusundaki arkadaşlara bi sor genede derim :) bios da sıkıntım olmadığından araştırmamıştım yüklemeyi bilmiyorum fakat detaylı yüklemesini bulabilirsin forumda sanırım :)

• Tamamdır çok teşekkür ederim...
  • bunları win 7 için indirsek sorun olurmu
  • link ölmüş tekrar yükler misiniz?
  • Link ölü . lütfen tekrar atar mısınız ?
  • Link yenilendi.
  • merhabalar arkadaşlar. fan sorununun bende de baş göstermesi sonucu firmware update yaptım. fakat şimdi bilgisayar bios'tan çıkmıyor. save&reset sonrası tekrar biosa giriyor. esc ile çıkınca yine biosa giriyor. power düğmesi ile kapatıp açınca yine biosa giriyor. internette bununla karşılaşan bulamadım. var mıdır bu sorunu yaşayan?
  • Bu fan sorunu dediğiniz problem tam olarak nedir ? Benim cihaz GE70
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Hicbir işlem yapmasam bile fan kisa sureligine gürultulu bir sekilde hizlaniyor sonra yavasliyordu.

• Fan sorunu duzelmedi ustune laptoptaki mavi isikli wifi ac kapa butonu iptal oldu hocam :( bi 100% hızlanıyor bi duruyor fan kafayı yedim ya ne yaptıysam çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 20 Ocak 2015; 16:52:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unchangeable

Fan sorunu duzelmedi ustune laptoptaki mavi isikli wifi ac kapa butonu iptal oldu hocam :( bi 100% hızlanıyor bi duruyor fan kafayı yedim ya ne yaptıysam çözemedim

hocam pc modeliniz win modeliniz nedir normal şartlarda yüzde yüz çözüme ulaşıyor arkadaşlarda halleti hep bilgilendirirsen bi bizi :)
  • umut_18 U kullanıcısına yanıt
    benim sorunum bambaşkaymış ya fan kablosundan biri kırılmış temassızlık yapıyomuş yazılımsal olan sorunu geçen yıl yaşayıp rw programıyla çözmüştüm buda benzer bişey diye düşündüm otomatikman. Yapmadığım yazılımsal işlem kalmamıştı ta ki fan kısmını açana kadar kabloyu onardım şuan sorun yok pc model ge60 0nd bu arada laptobun orjinal fanının bilyası düşmüştü ekseni kaymıştı sürtme yapıyordu onaramadım başka bir laptoptan çıkma fanı taktım yoksa serviste 40+kdv gibi komik bi fiyat vermişlerdi orjinal fan için
  • Bios güncellemesini yaptım. Sayende laptopum bozuldu. Bilgisayar başlangıcında sürekli bios ekranı açılıyor, bilgisayar açılmıyor.

Edit:Sağolsun SerhatAld sayesinde sorunu düzelttim. Biostan harddisk i UEFI den legacy yapmak gerekiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spy_hunter -- 14 Mart 2015; 1:23:18 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.