Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.405
Cevap
167
Favori
833.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Volan-X

Ge60 notebookuma sogutucu alacaktim.
    Sizcd hangisi daha iyi
    Zalman Zm nc2000 mi Zalmam Zm nc3000 mi? Ucuz olmadiklari icin parami çöpe atmak istemiyorum

http://forum.donanimhaber.com/m_63416367/tm.htm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

quote:

Arkadaşlar Intel Rapid Depolama Teknolojisi diye bir program çalışıyor ya bilgisayarı her açtığımızda, bildirim simgesinde de çıkıyor hatta, ne için bu program bunu kapatsak ne olur?

Kapatma.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=46355096&p=1#46355096

Çok sağolun :))

Rica ederim :)

Sizcd hangisi daha iyi
    Zalman Zm nc2000 mi Zalmam Zm nc3000 mi? Ucuz olmadiklari icin parami çöpe atmak istemiyorum

Aksa helixler var cok iyiymis hem de ucuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu kablosuz kopma sorununu ne yapacağız Allah aşkına, 2 haftadır yoktu yine başladı ne zaman olacağı da anlaşılmıyor. Bağlantı kopacağı zaman da hızda bi yavaşlama oluyor anlıyorum 1 dk sonra tak gidiyor. Win7'de aynı sorun oluyor muydu? Zaten bezdim illallah ettim bu salak Win8'den haftaiçi herşeyi göze alarak geçiyorum Win7'ye, Microsoft'u da özenti marketiyle ve "LOKOMOTİF" arayüzüyle baş başa bırakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Intel Rapid Depolama Teknolojisi diye bir program çalışıyor ya bilgisayarı her açtığımızda, bildirim simgesinde de çıkıyor hatta, ne için bu program bunu kapatsak ne olur?

Kapatma.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=46355096&p=1#46355096

Çok sağolun :))

Rica ederim :)

Sizcd hangisi daha iyi

Aksa helixler var cok iyiymis hem de ucuz

Evet o incelemeyede baktim ama bir tanidigimdan alicam nc3000 i.
    Bundan disari cikmiyorum oyuzden sordum nc3000 nasildir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende msi ge60 0nd 412 tr laptop var.laptop u servise vermiştim.adamlar anakartı değiştirip yeni bios u yükleyip geri yolladıklarını söylediler.laptop 27 martta geldi.geldiğinden beri 6 7 sefer mavi ekran hatası verdi.hata verirkende ses çıkarıyorr. 4 5 saniye sonra mavi ekrandan çıkıp reset atiyor.ne yapmam lazım acill yardımm.sorun yeni biosla ilgili olabilirmi uyumluluk sorunu falann!! ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosisler22

bende msi ge60 0nd 412 tr laptop var.laptop u servise vermiştim.adamlar anakartı değiştirip yeni bios u yükleyip geri yolladıklarını söylediler.laptop 27 martta geldi.geldiğinden beri 6 7 sefer mavi ekran hatası verdi.hata verirkende ses çıkarıyorr. 4 5 saniye sonra mavi ekrandan çıkıp reset atiyor.ne yapmam lazım acill yardımm.sorun yeni biosla ilgili olabilirmi uyumluluk sorunu falann!! ?

Anakarttan çıkıyorsa "biip" diye bir ses, sorun donanımsal parçalardadır. Muhtemelen Ramlerde, ne büyük talihsizlik, ama yeniden servise göndermeniz gerekiyor gibi görünüyor. Tabi önce bir arayın.
  • arkadaşlar bende ge60 almayı düşünüyorum da bu pc nin sorunsuz olanı kimsede yok mu,, şu bios ve wifi sorununu herkese yaşıyor mu,,, tavsiye eder misiniz veya alternatif ne olabilir ???
  • Arkadaslar, ge 60 i7 li modelde ram mhz si 1600 yaziyor bu i5 gtx660 olan modelindede 8 gb 1600 mhzmidir?

• beyler sizin msi ge60 lar sistem boştayken ne kadar ram kullanıyo?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bosisler22

bende msi ge60 0nd 412 tr laptop var.laptop u servise vermiştim.adamlar anakartı değiştirip yeni bios u yükleyip geri yolladıklarını söylediler.laptop 27 martta geldi.geldiğinden beri 6 7 sefer mavi ekran hatası verdi.hata verirkende ses çıkarıyorr. 4 5 saniye sonra mavi ekrandan çıkıp reset atiyor.ne yapmam lazım acill yardımm.sorun yeni biosla ilgili olabilirmi uyumluluk sorunu falann!! ?

Anakarttan çıkıyorsa "biip" diye bir ses, sorun donanımsal parçalardadır. Muhtemelen Ramlerde, ne büyük talihsizlik, ama yeniden servise göndermeniz gerekiyor gibi görünüyor. Tabi önce bir arayın.

aynen dediğin gibi oluyor kardes :/ yine servis yolu gözüküyor 2 hafta laptopsuz kaldım yine desene :/

• quote:

Orijinalden alıntı: godfather24

quote:

Orijinalden alıntı: slant1111

quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba

Oyun bilgisayarı toplayacaktım ancak vazgeçtim arada sırada seyahat yapacağımdan dolayı laptop almaya karar verdim.

Öncelikle araştırmalarım arasında 2 marka arasında kaldım msi ge60 ve asus n56vz.

Siz msi ge60 lardan memnunun musunuz arkadaşlar?

Yani en son çıkan oyunları güzel bir şekilde oynayabilirmiyim?

Güncel

hocam çok güzel şekilde oynayabilirsiniz ge60 ond modeliyle ama tabii ki de en yüksek performans ta kasmalar oluyor .bundan sonra çıkacak ağır oyunları en yüksek seviye de oynamanız biraz problem olablr bu modelle.

ond modeli nedir hocam?

peki bir alt seviyelerde oynasam görüntü çok mu çamur olur hiç zevk vermez mi ?

ge60 ond i7 ve ekran katı x660m olan modeldir.verir tabii ki hocam ses sistemi ve görüntü çok kaliteli.az önce bioshock infinite i ultra mod da oynadım gayet güzeldi herşey kaliteliydi.sadece DVD-rom u oynuyor bu gamebook un ondan şikayetçiyim braz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unsaLhsN

quote:

quote:

Bendeki 0NC sürümü win7 iken varmıydı pek hatırlamıyorum yada ben dikkat etmedim ama win8 e geçtiğimden itibaren bu sorunu yaşıyorum kablo çektim bunun yüzünden :)

Hocam ne akla hizmet Win8'e geçtiniz Ben de Win7'ye geçme planları yapıyorum, geçtiğim zaman buradan bilgilendiririm sizleri zaten.

Hiç sorma bu yükseltme ile geçtim ilk zamanlar güzeldi :) sonralar bozuldu akşam akşam bela anmak istemiyorum hiç olmadı linux kurarım windows ile işim olmaz lisanslı diye kullanayım dedim bu böyle devam ederse Kurarım ubuntu yu işime bakarım windows öldürecek yoksa beni

Hocam win7 ye geçersen bizleride bilgilendir ona göre davranalım şimdi servise göndersem her zamanda yapmıyor sıkıntı yok diyecekler geri verecekler biliyorum.

Evet servisten bu sorun için olumlu birşey çıkmaz. Arkadaşlar bu arada benim gibi cihaz boştayken fanda aralıklarla %100 hıza çıkma ve susma, ve bunu periyotlarla yapma sorunu olanlar varsa sorunun videosu ve çözümü(alttaki yorumlarda yabancı bir kullanıcı yazmış): http://www.youtube.com/watch?v=OQjjjVOpsEQ

çözümünü ben anlayamadım hocam biraz açıklarmısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neo7Spawn

beyler sizin msi ge60 lar sistem boştayken ne kadar ram kullanıyo?

%15-20
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerstore

quote:

quote:

quote:

quote:

Bendeki 0NC sürümü win7 iken varmıydı pek hatırlamıyorum yada ben dikkat etmedim ama win8 e geçtiğimden itibaren bu sorunu yaşıyorum kablo çektim bunun yüzünden :)

Hocam ne akla hizmet Win8'e geçtiniz Ben de Win7'ye geçme planları yapıyorum, geçtiğim zaman buradan bilgilendiririm sizleri zaten.

Hiç sorma bu yükseltme ile geçtim ilk zamanlar güzeldi :) sonralar bozuldu akşam akşam bela anmak istemiyorum hiç olmadı linux kurarım windows ile işim olmaz lisanslı diye kullanayım dedim bu böyle devam ederse Kurarım ubuntu yu işime bakarım windows öldürecek yoksa beni

Hocam win7 ye geçersen bizleride bilgilendir ona göre davranalım şimdi servise göndersem her zamanda yapmıyor sıkıntı yok diyecekler geri verecekler biliyorum.

Evet servisten bu sorun için olumlu birşey çıkmaz. Arkadaşlar bu arada benim gibi cihaz boştayken fanda aralıklarla %100 hıza çıkma ve susma, ve bunu periyotlarla yapma sorunu olanlar varsa sorunun videosu ve çözümü(alttaki yorumlarda yabancı bir kullanıcı yazmış): http://www.youtube.com/watch?v=OQjjjVOpsEQ

RW everything Portable diye bir program var, ne işe yaradığını ne yaptığını hiç anlamadım ama ordaki adam yazmış sanırım bu programı. Programı indiriyorsunuz, exe uzantılı olan dosyayı çalıştırdığınızda program çalışıyor, kurmaya gerek yok. Çalıştıktan sonra üstteki menüden Access'ten Embeded Control'e giriyorsunuz, üstten 7. satırın 3. değerini (29 yazan) çift tıklayarak 30 yapıyorsunuz ve ilginç şekilde fan sabit bir devirde ve düzgün çalışmaya başlıyor. Lakin bu geçici oluyor, eğer bilgisayarı o anda prizden çıkarırsanız ya da prize takarsanız fan tekrar sapıyıyor, bilgisayar uyku konumuna geçerse ya da kapatıp açarsa aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor. Baya bişey yazmış o adam, yeni bir program üzerinde çalışıyomuş, fan hızlarını kontrol edebileceğimiz. Adam bir de SCM ya da S-bar'ı suçluyor bu olayda ama tam netleşmiş değil, test etmemiz lazım.

Hocam sizde de mi aynı sorun var bu arada?

• Arkadaşlar bu arada şu MSI'ın forumda yayınlanan 514 BIOS'u deneyen oldu mu? Nedir şu yeni BIOS'un yayınlanma durumu hala bir ses yok mu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

RW everything Portable diye bir program var, ne işe yaradığını ne yaptığını hiç anlamadım ama ordaki adam yazmış sanırım bu programı. Programı indiriyorsunuz, exe uzantılı olan dosyayı çalıştırdığınızda program çalışıyor, kurmaya gerek yok. Çalıştıktan sonra üstteki menüden Access'ten Embeded Control'e giriyorsunuz, üstten 7. satırın 3. değerini (29 yazan) çift tıklayarak 30 yapıyorsunuz ve ilginç şekilde fan sabit bir devirde ve düzgün çalışmaya başlıyor. Lakin bu geçici oluyor, eğer bilgisayarı o anda prizden çıkarırsanız ya da prize takarsanız fan tekrar sapıyıyor, bilgisayar uyku konumuna geçerse ya da kapatıp açarsa aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor. Baya bişey yazmış o adam, yeni bir program üzerinde çalışıyomuş, fan hızlarını kontrol edebileceğimiz. Adam bir de SCM ya da S-bar'ı suçluyor bu olayda ama tam netleşmiş değil, test etmemiz lazım.

Hocam sizde de mi aynı sorun var bu arada?

Bende yeni aldım cihazı. Fanlarda youtube videosundaki kadar abartili bir sey yok ama bazen hizlanip yavasliyor. Bunu sadece kulagimi fan cikisina yaklastirdigimda duyabiliyorum onun disinda normal kullanimda hissettirmiyor sesi.

• quote:

Bende yeni aldım cihazı. Fanlarda youtube videosundaki kadar abartili bir sey yok ama bazen hizlanip yavasliyor. Bunu sadece kulagimi fan cikisina yaklastirdigimda duyabiliyorum onun disinda normal kullanimda hissettirmiyor sesi.

Hissettirmeyecek düzeydeyse çok sorun değil ama bizim bildiğiniz manyak gibi çalışıyor ve bariz duyuluyor çünkü %100'e çıkıp susuyor ve bunu ard arda yapıyor aşırı gıcık bir durum. Eve gelen arkadaşlarım bile bu niye böyle çalışıyo camdan atasım geldi dedi yani o derece Ama adamdan Allah razı olsun diyorum kurtardı beni o illetten. İşin trajikomik yanı servis buna "NORMAL" dedi.

• quote:

quote:

Hissettirmeyecek düzeydeyse çok sorun değil ama bizim bildiğiniz manyak gibi çalışıyor ve bariz duyuluyor çünkü %100'e çıkıp susuyor ve bunu ard arda yapıyor aşırı gıcık bir durum. Eve gelen arkadaşlarım bile bu niye böyle çalışıyo camdan atasım geldi dedi yani o derece Ama adamdan Allah razı olsun diyorum kurtardı beni o illetten. İşin trajikomik yanı servis buna "NORMAL" dedi.

Şimdi kendimi şanslı hissettim o zaman:) Gerçi ben daha önce hep çok sessiz laptoplar kullandığım için bu bile rahatsız etti zamanla alisicam artik. Yalnız benim klavyede bi kaç tuşa sert bastığımda çıt çıt ses cikartiyor bu canimi cok sıktı. Buarada model GE60-453TR.

• quote:

quote:

quote:

Şimdi kendimi şanslı hissettim o zaman:) Gerçi ben daha önce hep çok sessiz laptoplar kullandığım için bu bile rahatsız etti zamanla alisicam artik. Yalnız benim klavyede bi kaç tuşa sert bastığımda çıt çıt ses cikartiyor bu canimi cok sıktı. Buarada model GE60-453TR.

Evet fan olarak gürültülü biraz. Ama sizinki normal anladığım kadarıyla, kafaya takmayın o kadar :) Benim herkese önerim bu cihazları soğutucu+harici mouse+harici klavye ile kullanmaları. Cihazların ömrü açısından da kullanım konforu açısından da önemsiz gibi görünse de bu şekilde kullanmak faydalı olacaktır. Ben cihaza olabildiğince az temas ederek ve mümkün mertebe toz almayacağı yerlerde kullanıyorum, size de öneririm.

• Arkadaslar birde bir şey isteyeceğim.bilgisayarı açıp kapatın oyun yüklemeye çalışın sonra yükleme yapılırken vlc den bi müzik flaan açın kaç sn ye de açılacak vlc merak ediyorum benimki zorlanıyor anlamıyorum 15-20 sn beklediğim oldu.bide az önce yüklerken müzik çalıyordu hoparlörden cızırtı geldi.kısacası harddisk performansından memnunmusunuz sanki bir sorun varmış gibi
  • 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.