Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (1006. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Proph

Hocam keşke çözümü bilsem de söylesem. En mantıklı olanı servispointi arayıp durumu anlatmanız olacaktır. Servispoint iyi bir servisti en son bıraktığımda , şimdi de aynıdır diye ümit ediyorum.

İlgin için teşekkürler hocam,servis pointi aradım biraz önce,baya ilgili,yardım sever bi tavırları vardı,sorunu anlattım,kargoyla gönderin yaparız dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,2 yılı aşkın bir süredir GE60 2PC kullanıyorum, yaklaşık 3-4 aydır fan loop problemi mevcut.(1.sayfada da belirtilmiş)
    Sorunun başlangıcı şöyle yaşandı,cihazı aldıktan bir süre sonra fan tıkırdamaya başladı,bir süre sonra da bariz bir şekilde bir yere sürtme sesi mevcuttu. İnternetten fan siparişi verip yeni fan gelene kadar cihazı o halde kullanmaya devam ettim, yeni fan geldiğinde açıp değiştirdim. Bir müddet sonra nedendir bilinmez aldığım fan tamamen bozuldu, ben de cihazı açıp fanı çıkarttım,tekrar yeni bir fan siparişi verdim. batarya ve adaptör olmadan yeni fan gelene kadar 2-3 gün boyunca masanın üzerinde bıraktım makineyi. yeni fan geldi, montajını yapıp cihazı açtıktan sonra fan loop başladı, muhtemelen 3 günlük beklemenin ardından EC FW resetlendi tabi,ondan sonra da düzen tutmadı.BIOS güncelledim, EC FW güncelledim, EC'yi resetledim, RW Everything'le fan tablosuyla oynadım,SCM sildim denedim,tekrar yükledim denedim, format attım, yok. Ne yaptıysam herhangi kalıcı bir çözüme ulaşabilmiş değilim.Cihazla ilgili sorarsanız fan harici herhangi bir şikayetim yok, o kadar sürenin ardından halen işimi hayliyle görüyor ama şu fan olayı ne yaptıysam düzelmedi. Kalıcı olarak bir çözüm arıyorum.

• Lamar12 kullanıcısına yanıt
    İlk fan bozulduğunda yeni gelen fanla laptop'un içinden söktüğüm fanın etiketi markası vb. aynıydı. İkinci aldığım fan tip olarak aynı lakin etiketi başka idi. Aynı yerden aldım fanı, aslında bu fandan bende şüpheleniyorum. Uygun bir zamanda bulabilirsem orjinal fanın aynısından bulup takıp deneyebilirim.

Edit: Mesajı okuyunca internetten baktım, pc'yi açtığımda gördüğüm ve ilk satın aldığım fan soldaki, ikinci fan sağdaki.Görünüyor ki fan orj. değil, sıkıntım muhtemelen bundan kaynaklı. Satıcıdan alırken resmin sağdaki olduğunu hatırlıyorum, lakin kutudan çıkan fan soldaki, yani çakma. Görünüşe bakılırsa orjinal fan satan bir satıcı bulmam gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 25 Aralık 2017; 20:52:38 >

• Merhabalar ben de aranıza katıldım.

cihaz ge73vr 7rf.

• yunusemre31 Y kullanıcısına yanıt
    hocam beni neden etiketlediniz onu anlamadım ben.
  • MSI GE73 7RF(Raider)-035XTR ile aranıza katıldım arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: nevzat1117

MSI GE73 7RF(Raider)-035XTR ile aranıza katıldım arkadaşlar.

Merhaba acaba bilgisayarı nerden ve ne kadara aldığını özel mesajdan yazar mısın? Bu arada 035xtr serisi 1070 ekran kartlı oluyor sanırım değil mi? Yaklaşık 4 aydır takip ediyorum ve en uygun fiyatlar eylül ayında kaldı hala ve hala alamadım. Bunun yanında bilgisayarı çok inceledim mümkünse özel mesajla geri dönüş yapmanı isteyeceğim, iyi forumlar
  • arkadaşlar merhabalar.

GE70 209XTR kullanıyorum. 4 yıl geçti taş gibi maşallah. Lakin geçenlerde pat diye bir ses geldi laptoptan. bi baktım şartel düşmüş. Sonra adaptörün laptopu şarj etmediğini gördüm. Sanırım adaptör rahmetli oldu. Ürünü servise sordum 80$+KDV. Muadil ürün 80TL. Ürünün aynısı Aliexpressde ortalama 40$ fiyatta. Ne tavsiye edersiniz. Adaptör tamir olur mu?
    Adaptör markası chicony a12-120p1a 19.5v 6.15a 120w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 8 Ocak 2018; 21:37:55 >
  • Merhaba,

GE72VR 7RE Dominator Pro DRAGON EDITION kullanan var mı benden başka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

https://urun.n11.com/batarya-pil/msi-ge60-0nd-660xtr-batarya-pil-retro-siyah-P131358015

Teşekkür ederim. Aldım bir adet batarya. Bakalım ne kadar dayanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breath of Horus

İlk fan bozulduğunda yeni gelen fanla laptop'un içinden söktüğüm fanın etiketi markası vb. aynıydı. İkinci aldığım fan tip olarak aynı lakin etiketi başka idi. Aynı yerden aldım fanı, aslında bu fandan bende şüpheleniyorum. Uygun bir zamanda bulabilirsem orjinal fanın aynısından bulup takıp deneyebilirim.

Edit: Mesajı okuyunca internetten baktım, pc'yi açtığımda gördüğüm ve ilk satın aldığım fan soldaki, ikinci fan sağdaki.Görünüyor ki fan orj. değil, sıkıntım muhtemelen bundan kaynaklı. Satıcıdan alırken resmin sağdaki olduğunu hatırlıyorum, lakin kutudan çıkan fan soldaki, yani çakma. Görünüşe bakılırsa orjinal fan satan bir satıcı bulmam gerekli.

Kardeş ben aldım bir tane aliexpressten orjinal diye ama daha denemedim. 1 ay içinde geçerim eve tatildeyim. O avvid 2. Klass iş yapıyor onu alabilirsin şimdilik kullan yeni aldığımı deneyince satıcının linkini veririm. Orjinal veya değil diye ok? Bir de şu soğutucu bakırdan alacağım benimki si 2li onunda üretimi durmuş ama yeni üretim olandan buldum. O da 3lü aynı satıcıdan fakat almadım. Fanın orjinalliğini test yaptıktan sonra alacağım sonra benim gibi arkadaşlara konu açacağım 👌🏼 Siz bir rastgele bir özel mesaj atın unutmim sizi eğer okuduysanız.

Ha bu arada msi e mail attım türkiye msi e sayfasından siz sadece fan fiyatını sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrestigeMan -- 16 Ocak 2018; 12:33:24 >

• PrestigeMan kullanıcısına yanıt
    Klavye arızalandı benim makinenin.Satmayı düşünüyorum.O yüzden uğraşmayacağım fanıyla falan.fanla heatsinke 100 dolar fiyat çekmişler yuh yani.

Edit: Msi servise klavyeyle ilgili mail attım, 110 dolar+kdv dediler. 100 dolardan aşağı kapı açmıyorlar sanırım. 2 yıllık makineye 100$ vermek şu anda gözümde ölü yatırım valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 18 Ocak 2018; 10:2:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevzat1117

MSI GE73 7RF(Raider)-035XTR ile aranıza katıldım arkadaşlar.

merhaba cihaz ile ilgili deneyimlerini bana da özelden aktarabilirsen çok sevinirim. en merak ettiğim cihazda g-sync olup olmadığı. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breath of Horus

Klavye arızalandı benim makinenin.Satmayı düşünüyorum.O yüzden uğraşmayacağım fanıyla falan.fanla heatsinke 100 dolar fiyat çekmişler yuh yani.

Edit: Msi servise klavyeyle ilgili mail attım, 110 dolar+kdv dediler. 100 dolardan aşağı kapı açmıyorlar sanırım. 2 yıllık makineye 100$ vermek şu anda gözümde ölü yatırım valla.

Sıfırı ucuz olsa tamam da yine iyi fiyat

• merhaba arkadaşlar satılık sıfır MSI GE73 7RD(Raider)-013XTR vardır. ilan linki aşağıdadır...

https://forum.donanimhaber.com/sifir-msi-ge73-7rd-raider-013xtr-msi-turkiye-garantili-hediyeli--130939856

• merhabalar,

ge62vr 7rf model bilgisayarım word'de yazı yazmak, windowsta dolaşmak gibi performans gerektirmeyen durumlarda sıklıkla anlık donma sorunları yaşıyor. Bu donmalar en fazla 1-2 saniye sürüyor ve yoğun bir hard disk çalışma sesiyle birlikte düzeliyor. Bu durum yazı yazarken yaklaşık 15 saniyede bir gerçekleşirken örneğin film izlerken 20 dakikada bir gerçekleşiyor. Oyun oynarken ya da web'de aktif dolaşırken ise neredeyse hiç olmuyor. web'de yer alan güç seçenekleriyle ilgili tüm önerileri uyguladım ancak düzelmiyor. bunun yanı sıra sessiz ortamlarda gercekten çok rahatsız edici bir hard disk sesi var asla kesilmeyen! bu sesin normal olduğuna okuyorum her yerde ancak bu sorunla bir bağlantısı olabilir mi diye de merak ediyorum.
    not: windows ssd'de kurulu, 7200 rpm hard disk ise bellek olarak kullanılıyor.

yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
  • Windows 10 disk kullanımı %100. İşletim sisteminin kronik bir sorunu ve bunu çözmenin yöntemi videoda anlatılıyor.

• öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. videoda anlatılan adımları biri hariç takip ettim -superfetch ayarı ssd diskim olmasına rağmen görünmediği için bir şey yapamadım-. disk kullanımım %0 görünmesine karşın bahsettiğim sorun devam ediyor. acaba donanımsal bir sorun olabilir mi? örneğin düşmeye bağlı bir sarsıntı bu şekilde bir sonuç doğurmuş olabilir mi?
  • Arkadaşlar merhaba,

2012 model MSİ GE60-0NC-037TR model bilgisayarım mevcut. Bilgisayarıma yeni klavye,ekran almam lazım. Ve üst kasayı da yenilemem,değiştirmem lazım. Bu parçaları nerden temin edebilirim. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bicerdover33

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. videoda anlatılan adımları biri hariç takip ettim -superfetch ayarı ssd diskim olmasına rağmen görünmediği için bir şey yapamadım-. disk kullanımım %0 görünmesine karşın bahsettiğim sorun devam ediyor. acaba donanımsal bir sorun olabilir mi? örneğin düşmeye bağlı bir sarsıntı bu şekilde bir sonuç doğurmuş olabilir mi?

Hocam kullandığın cihaz içinde teknik olarak iki adet mekanik parça var. Fanlar ve sabit sürücü. Bunların dışında herhangi bir parçadan ses gelme ihtimali sıfır. HDD'de sadece okuma-yazma sırasında oluşan kafa hareketinin çıkarttığı sesi duyabilirsin. Her ihtimale karşı bad sector taraması yaparsan, en azından harddisk'te bir sorun olup olmadığını anlayabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.