Şimdi Ara

Msi G41M-P33 COMBO Xeon Overclock Sorunu Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle başlıkta göründüğü gibi bu anakartta overclock sorunu vardır . bi çok forma baktım kimse Fsb x341 geçememiş
    anakart kendini onun üzerindeyken resetleniyor.

Elimde Xeon e5410 işlemci ve duo e6600 işlemci var

E6600 çok rahatlıkla overclock oluyor 3.4 ghzlerde kullanıyorum

ama xeona geldiğimizde 2.33 olan frekansı 2.39 üzeri yapamıyorum.

Kendimce ilginç ama bi nevi etkili bi çözüm buldum

"Dual Core Center" Adında program var aşağıda fotosu mevcuttur . Bu programı kurup giriyoruz . Aşağıdan belirli mod seçenekleri vardır . AV , Game , Slience Gibi

Buradan Otomatik olarak frekansı arttırabilir veya manuel olarak elinizle istediğiniz frekansa getirebilirsiniz. Msi G41M-P33 COMBO Xeon Overclock Sorunu Çözümü

Msi G41M-P33 COMBO Xeon Overclock Sorunu Çözümü

Bu işlem daha bitmiyor

Sistemimizi bu haldeyken stres testine sokuyoruz . yeniden falan başlatmıyoruz. kısa süreline işlemcimizi %100 kullanmaya zorluyoruz.

5 10 dakika sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz
    Sistem yeniden başlarken Biosa giriyoruz. buradan "Cell Menü"ye Giriyoruz . Frekansımızı masaüstünde dual core senter programında hangi frekansa getirdiysek biostada onun aynısını yapıyoruz ve F10 basıp Enter diyerek kaydedip çıkıyoruz. Sonra gidip frekanslarımızı kontrol ediyoruz.

Ben bu şekide bi nebze arttırabildim. Sizede Boş Şanslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merteren041 -- 1 Mayıs 2020; 13:54:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bunda da failed to load hardware monitor driver hatası geliyor valla artık şu lga 775 bataklığından kurtulmak istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.