Şimdi Ara

MSI DS502 7.1 vs Corsahir HS60 7.1 karşılaştırma ve mini inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her iki kulaklığı da kullandım. Birisi kardeşimin birisi benim. Fiyat farkı ortalama 100 TL Çok uzun detaylı bir incelem olmayacak. MSI 600'e yakın CORASIR İSE 700'E yakın

https://www.itopya.com/msi-ds502-mikrofonlu-gaming-kulaklik/

https://www.amazon.com.tr/Corsair-CA-9011173-EU-kartl%C4%B1-kablolu-Kulakl%C4%B1k/dp/B079QMTQXZ/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=corsair+hs60&qid=1614083131&sr=8-1

MALZEME VE TASARIM:

Burda Corsair ön planda, neredeyse premium ürün standartında bir tasarımı ve işciliği var.

MSI ise sanırım bilindik Çin pazarında olan bir tasarıma kendi markasını basmış yada bu tasarımı önce MSI yapmış ama sonra Çinli firmalar araklamış zira Rapmage markasının da birebir aynı tasarımda ürünü var.

Konfor ve rahatlık konusunda ise MSI bir tık önde pek rahatsız etmiyor ve baskı uygulamıyor kafanıza, muhtemelen üst bant tasarımdan dolayı.

Corsair isa biraz rahatsız edebiliyor ama çok da değil.

Yani tasarım ve işcilikde Corsair rahatlık ve konfor olarak MSIbir tık önde.

IŞIK:

MSI'nın yanlarında logosu kırmızı bir ışık varken Corsair'de bu yok ve kimsenin de ışığı taktığını sanmıyorum. (İnceleme olduğu için yine de belirtme gereği duydum.)

SES KALİTESİ:

Bas konusunda MSI açık ara önde, çok yüksek bas seviyelerine sahip iken HS60 ise o kadar değil hatta çoğu insana az bile gelebilir.

Ses yükseliğinde de MSI önde gidiyor.

Temiz ve iyi ses konusunda HS60 biraz önde gibi. Tam seçemedim henüz ama asla boğuk seslere sahip değil, temiz sesler veriyor ve Müzik konusunda da HS60 önde.

Yani özetle: Yüksek ses ve bas konusunda MSI. Temiz ses ve müzik kalitesinde ise HS60 önde.

MİKROFON VE SES KASMA:

Mikrofon ve ses kasma olayını detaylı karşılaştırmadım ama HS60 önde gibi. MSI'nin mikrofon kalitesi de hiç fena değil. HS60'ın mikrofonu çıkartılabilirken MSI'de bu yok.

YAZILIM:

MSI'nin yazılımı çok daha iyi, ses ayarlarında tatmin edici seçenekler var. HS60'da ise çok fazla bir seçenek yok. Hatta ekolayzır dışında pek de bir ayar yok.

FARKLI PLATFORMLARDA KULLANILABİLİRLİK:

HS60 burada önde zira hem usb ses kartı hem de normal olarak kullanıldığı için PS4 gibi farklı platformlarda kullanabilirsiniz. Zaten sürekli bunu vurguluyor firma. MSI ise doğrudan usb olarak geliyor.

Özetle MSI zaman zaman indirime gidebiliyor. Eğer öyle olursa ve yüksek ses ve bas isteyen biriyseniz bu fiyatlarda MSI'yi çok rahat tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum en azından Rampage gibi markalara paranızı heba etmemiş olursunuz. Hata çeşitli forumlarda MSI pek önerilmemiş veya gömülmüş bile, aslında hiç fena bir kulaklık da değil.

Tabi başka kulaklıklar da illaki vardır ama ben ikisini test ettiğim için yorumumu belirttim.

Fotoğrafları sonra atacağım.

Bu arada CORSAIR HS60 VE HS60 PRO diye iki modeli var bendeki HS60 olan. PRO'nun ne gibi bir farkı var bilmiyorum.

(Konuyu farklı forumlarda gördüyseniz onu da ben açmışımdır.)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.