Şimdi Ara

MSI'dan Laptop Alma Maceram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 gün 15 saat 58 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • turac4545 (1 mesaj) .ProtoN. (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. Bundan birkaç ay önce işim gereği yanımda taşıyabileceğim donanımı da iş görecek bir laptop almaya karar vermiştim. Paneli ve ağırlığı benim için önemliydii. Teknik anlamda tam aradığım bilgisayardı ancak paneli hakkında birçok çeşitli bilgi vardı. Birinde TN panel derken, birinde IPS belirtilmiş. Resmi sitesinde TN panel olarak geçiyor bu arada.

Öncelikle satıcılarla görüştüm, Hepsiburada'nın kendisi, n11 ve trendyol'da da birkaç satıcı. Asıl kafa karışıklığını yaratan da bu satıcılardı. IPS panel şeklinde açılmıştı ilan. Hiçbir satıcıdan net cevap alamayınca MSI Türkiye'nin forumda açtığı bir konuda kendilerine yazdım, yetmedi forum üzerinden MSI Türkiye profiline mesaj atım sordum. Tabii ki okundu ve cevap verilmedi. Ardından iletişim numarasını aradım MSI Türkiye'nin. Ürünün şu uzun model koduna kadar söyledim. Burada da verilen cevap "modelden modele değişiyor seri numarasından bakabiliyoruz" oldu. Öğrenmek için ürünün seri numarası vermeliyim çok güzel kafalar :)

Neyse hem forumdan okuduğum birkaç başlıkta hem de youtube'da yurtdışı incelemelerinden öğrendim ki IPS seviyesinde TN panel. Özünde TN ama kullanımda IPS'den bir farkı yok. Şu an kullanıyorum zaten gerçekten de öyle. Ancak doğru düzgün bir bilgi sağlanmadığı için kafa karışıklığı ortaya çıkıyor. Bunu bir geridönüş olarak da söyledim ama takan olmadı. Kısacası marka iletişimine 0 verip, ürünü satın aldım.

Ardından ram yükseltme ihtiyacı duydum ve daha önce Asus ve Lenovo kullanmış biri olarak, herhalde MSI da ücretsiz bir şekilde ram yükseltme yapar diye düşündüm teknik servisinin. Yine de yukarıda yaşadığım marka iletişimindeki sorun nedeniyle bunların işi belli olmaz bir arıyım dedim. Ve o inanılmaz cevabı aldım, "ram yükseltme işleminin teknik servis ücreti 270TL, garantiden çıkmıyor bir bilgisayarcıda taktırabilirsiniz" oha. gerçekten şaka gibi. neredeyse bir ram parası da teknik servise vereceğiz.

Yükseltilmeye elverişli bir yapıda olsa anlayacağım da, ürünün ram slotu anakartın diğer tarafında kalıyor. Yani arka kapağı söküp, anakartı çıkartıp, ram öyle takılmalı. Bunun için ben hangi bilgisayarcıya güveneyim ki, ben kendim takmaya bile tırstım videoları izleyince.

Kısacası arkadaşlar benim deneyimime göre başınıza gelecekleri az çok tahmin ederek satın alma tercihinizi belirleyin derim. :) Ben bir daha asla bu markaya bulaşmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .ProtoN. -- 9 Mayıs 2021; 20:5:58 >

|
    |

• O ram olayı msi mühendisleri kafayı çektiği bir gece oldu büyük ihtimalle. Bende de modern 14 ve 15 modeli var. İkisine de ram yükseltmesi yapmak istedim. 15 için kendim tek tornavida ve gitar penası ile kolayca içini açıp takarken diğeri için bilgisayarcıları dolaşmak zorunda kaldım. Hiçbiri takmadı. En sonunda sinir olup sattım. Zaten modern 14ün kasası hemen değiştirildi bir kaç ay içinde. Ciddi anlamda çok kötüydü anakart tasarımı.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.