Şimdi Ara

Msi Cx-640 ***Detaylı İnceleme***(Kullananlar) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
3
Favori
17.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam 128 bit olan da giriş seviyesi. Aralarında dağlar yok yani 64 bit olanla. Freedos ise kimine göre avantaj, kimine göre dezavantaj. Ben Home Premium'la geldiği için format atmamıştım elimdeki cihaza, biraz bakımla cillop gibi oldu ama Ultimate x64 yüklemeyi düşünen biri için Premium'un bir artısı kalmıyor. İşletim sistemi kurabiliyorsanız bence Home Premium maliyeti yükselttiği için dezavantajdır.

İlaçlı Windows 7 işletim sistemlerini 4 bilgisayarda yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum, en ufak hata vermedi. Office 2010 da aynı şekilde
  • http://www.electroworld.com.tr/urunler/acer-as5552g-n954g50-dzustu-bilgisayar.aspx 1099tl

http://www.packardbell.com.tr/pb/tr/TR/content/model/LX.BRB01.006 999tl

http://gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=97123&ad=PACKARD-BELL-TM81-SB-005TK-X4-N950-4GB-500GB-Tasinabilir-Bilgisayar 1033tl bunların ekran kartı iyi msi a kıyasla kasaları dandik gibi geldi bana o yuzden çok karasız kalmıştım bunlardan hangisine olumlu bakarsınız.

• Easynote'u nereden buldun o fiyata? Kaçırma derim alabiliyorsan. Diğerleri de iyi ama EW'deki ürün 899'a satıldı birkaç hafta önce (: Gold'daki de güzel ama Easynote'u bulabiliyorsan onu al.

Hepsinin ekran kartı daha iyi GT 520M'den. Özellikle GT 540M ve HD 6650 denk kartlar ve biraz daha iyiler HD 5650'den. En güçlü işlemci Easynote'ta.

Bu arada konunun yeri burası değil
  • haklısın.
  • Model iyi olmadıktan sonra intel i7 olsa GTX 470 olsa ne olcak sanki 1-2 ay kullancan sonra başlıcak hataları vermeye sonra servise git gel bıkacaksın.Uğraş dur...
  • benim çekinmem de o yüzden kararsız kaldım .
  • inceleme için teşekkürler güle güle kullanın
  • Bilgisayar bana kargodan Perşembe geldi.Dün win7 home premium kurdum.Windows performansı ilk mesaj yazan arkadaşın yazdığı gibi çıktı bende.Sadece ben 2 gb'lik model aldığım için 2gb kingston(30TL)1066 ram ekledim.Ram performansı 7.0 çıktı.Diğer parametreler aynı.Bilgisayar günlük kullanım ve düşük seviyede oyun için ideal zaten ben 1100TL'ye daha fazlasını beklemiyorum.Benim için freedos olması ve 2gb lik olması avantaj.Çünkü 4 gb lik modeli(1500TL,www.hızlıal.com) 2gblik modelden 400tl pahalı.Halbuki 2gb ram 30TL yani bana toplam maliyet 1130tl ye geldi.İleride ssd fiyatları düşer ssd takarım.Daha da hızlanır bilgisayar.

Özetle oyun için düşünen bence uzak dursun.Msi'ın üst "game series" modelleri,monster veya alienware bakabilirler.Onlarında en ucuzu 2000TL'den aşağı değil benim düşüncem 2000TL oyun için dizüstü gereksiz.Onun yerine masaüstü tercih edilmeli.Hatta 500tl'den ps3(Oyunsuz+1x sixaxis) satılıyor,konsol bile düşünülebilir oyun için....

• Arkadaşlar Timestamps özelligini kurmayı anlatayım diyorum ama çogu kişiye faydası olmaz heralde tam olarak Ne işe yarar bende bilmiyorum.Msi internet sitesinde 350mb dosya indirerek oluyor...
  • Anlat kardeş
  • +4 gb ram ile mi 1090 a geldi
    şu an sanalmarketimde stokta yok görünüyor fiyatıda 1.346,43
    en uygun mormanide var 1110e geliyor diğer yerlerde 1,3 seviyesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: LossPain

Anlat kardeş

Tamam yarın resimli anlatmaya çalışıcam....
  • quote:

Orijinalden alıntı: $$

+4 gb ram ile mi 1090 a geldi
    şu an sanalmarketimde stokta yok görünüyor fiyatıda 1.346,43
    en uygun mormanide var 1110e geliyor diğer yerlerde 1,3 seviyesinde

6gb ramli olarak Kampanyadan 1090tl ye geldi .......şimdi kampanya bitti oyüzden Bulman zor..Ama bulursan kesinlikle tavsiye ederim.

Yaklaşık 2 ay oldu alalı Hiçbir sorun yok...Gayet mennunum.
  • lewel123 Bey,

gerci memnun oldugunuzu belirtmissiniz ama bir detayi sormak istiyorum, okudugum birkac sitede menteselerin ekrani saglam tutmasina ragmen, kapagi acinca biraz gevsek tuttugundan, hafif bir darbede esneyip arkaya dogru salabildiginden falan bahsetmisler, siz 2 aydir kullaniyorsunuz, boyle bir problem yasadiniz mi?

Birde benim gibi arastiran arkadaslara soruyorum bilginiz varsa, sanalmarketim halen orjinal cantasi ile mi satiyor bu notebook'u?

Herkese Selamlar.
  • Windows XP kumak isteyenler tavsiye etmem! Nvidia e.kartının xp driveri yok!
  • arkadaşlar win 7 li 4gb ramli sanalmarketimde 1222 tl ye düşmüş. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim. Nette gezinme ve arada knight oynuyorum. Ekran kartı idare eder seviyedemi yoksa önce ki mesajlarda giriş seviyesi diye belirtilen bir ekran kartımıdır. Lenovo v570 de gt 525 ekran kartı var. 80 lira daha verip onumu tercih etmeliyim. Lenovada eksi olara 3 gb ram, 320 gb hdd var ve usb 3.0 yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarozkan

arkadaşlar win 7 li 4gb ramli sanalmarketimde 1222 tl ye düşmüş. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim. Nette gezinme ve arada knight oynuyorum. Ekran kartı idare eder seviyedemi yoksa önce ki mesajlarda giriş seviyesi diye belirtilen bir ekran kartımıdır. Lenovo v570 de gt 525 ekran kartı var. 80 lira daha verip onumu tercih etmeliyim. Lenovada eksi olara 3 gb ram, 320 gb hdd var ve usb 3.0 yok

Benimki World of Warcraft'ı High ayarlarda 34 Fps de oynatıyor.Knight'ı rahat oynatır.Lenovoda 3.0 usb olmaması Zaten Baştan kaybetmesine neden oluyor...

Çünkü:Eskiden Usb2.0 yoktu USB 1.0 ve 1.1 vardı.Teknoloji geliştikçe Usb 2.0 lar çıktı simdide Yavaş Yavaş 3.0lara kayma başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

quote:

Orijinalden alıntı: caglarozkan

arkadaşlar win 7 li 4gb ramli sanalmarketimde 1222 tl ye düşmüş. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim. Nette gezinme ve arada knight oynuyorum. Ekran kartı idare eder seviyedemi yoksa önce ki mesajlarda giriş seviyesi diye belirtilen bir ekran kartımıdır. Lenovo v570 de gt 525 ekran kartı var. 80 lira daha verip onumu tercih etmeliyim. Lenovada eksi olara 3 gb ram, 320 gb hdd var ve usb 3.0 yok

Benimki World of Warcraft'ı High ayarlarda 34 Fps de oynatıyor.Knight'ı rahat oynatır.Lenovoda 3.0 usb olmaması Zaten Baştan kaybetmesine neden oluyor...

Çünkü:Eskiden Usb2.0 yoktu USB 1.0 ve 1.1 vardı.Teknoloji geliştikçe Usb 2.0 lar çıktı simdide Yavaş Yavaş 3.0lara kayma başladı.

Çok kararsız kaldım ya. Çok fazla miktarda vermek istemiyorum. Biraz iyisi olsun diye diye 1500 liraya kadar çıkıyor fiyat. Büyük ihtimal asus k3sv-sx144d- msi cx 640 yada vatanda lenovo z 570 gt 540 ekran kartlı tekrar indirime girerse onu alıcam. Artık alıcağım vakiite ruh halime bağlı olarak bir seçim yapıcam. Yorum için teşekkürler.

• Bunu soru olarak da sormuştum ama cevap alamadım, MSI'ın yetkili servisi Maltepe tarafında bir firma görünüyor. Sizce bu servise ne kadar muhtaç oluruz? Hayır bir yanda Samsungun HP'nin görece daha iyi servis ağı var da.
  • verdik siparişi bakalım hayırlı olsun :) msı dan kesinlikle memnun kalırım diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.