Şimdi Ara

msi creator trx40 sorunu ve çözüldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
94
Cevap
0
Favori
6.310
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> msi creator trx40 sorunu ve çözüldü.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    30 Mesaj

|
    |
    Bat-Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu devirde GPU varken CPU rendering ? Derken Karşı tarafı Çağdışılık,Geri kalmışlık ile itham etmeye kalktıgınız için o cümle ile cevap aldınız , Yazmanız gereken,Gpu render ilede iyi ve hızlı işler çıkıyor,siz cpu dan oraya neden geçmediniz,gibi binlerce rahatsız etmeyecek cümle kurulabilir...
    |
    |
    Charmlander kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Charmlander

Konu sahibine GPU render önerisinde bulunmak istedim ama verdiği tepki pek hoş olmadı.
    Niyet iyi olsa da boyle durumda tepki almak dogaldir.

Buyuttmemek lazim..

Ayni tavsiyeyi bana yapsaniz

Kufur hakaret..

Allah ne verdiyse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattın ısık -- 20 Mart 2020; 0:32:47 >
    Oh iyi olmuş bile diyen var, arkadaşlar bu devirde internetten araba bile alınabiliyor.
    Fakirliğinizi bu kadar belli etmeyin, geçin köşeye oturun.
    Geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1738 Mesaj
    Render vs bildigim konular degil de neden arkadasa hicbirsey bilmiyormus gibi muamele yapılmaya calısılıyor anlamıyorum.
    Muhtemelen yıllardır bu isi yapan arkadas GPU Rendering CPU Rendering vb kavramları bilmiyor mu?

Hepsibuarada ile ilgili yasadıgı soruna varsa yardımcı olmak dısında kisiye isini ogretmeye calısmayı anlayamadım.

hocam yanlış anlama ama valla bende sana demek aptal istemezdim.çünkü ben işlemciyi değil, 6000tl lik anakartı hepsiburadadan aldım.....
    |
    |
    ReisiCabo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben buraya yazdımki insanlar görsün hataya düşmesin... ama işte enteresan kişilik cok
    |
    |
    Ciginix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

değil mi :D İlk render aldıgımda yıl 2005 ti... Yıl 2008 de 2, Dual Xeon x5650 mi neydi Fujitsu siemens workstation kullanıyordum toplam 24 çekirdekli. devasa projeler için gerekli idi.
    |
    |
    huso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"""MSİ creator STRX40 aldım 1 mart! Geldi 3990x i taktık,Mavi ekran, Acpi_bios Hatası,şöyle böyle Flash ile bios yeniledik Yükledik,dedik super!!! 64 ram var,32 görüyor,sonra 48 görüyor sonra 64 kafasına göre.. Meğer sol dimmler arızalı.. Ayrıca ssd soğutması için kocaman bir kart yapmışlar..onada SSD taktım MP600 corsair..windows kuracaktık.onu görmedi bile.. Sonra bir test render alalım dedik. 3900x ile 3990x aynı hızda ... cunku rami 48 gb görüyor..64 gördü bir defa 18saniyede render aldı.bunlar 2 gün sürdü.. velhasıl,anakartı söktüm MSİ servis pointe gönderdim.. Dedilerki MSİ arızalı,super,yenisini gönderin dedik hepsiburadaya onlar ise MSI TRX40 PRO WIFI değişim yapabiliriz DEDİ.. Sebep?? Ben sizden pro wifi mi aldım? ellerinde mi yok? Hayır var..
    hala satışta... Ben onca para verip Msi creator strx40 alayım..Düştüğüm duruma bak...İşte bana para iadesi yapacaklarda,ohooooo,şikayet vara şikayet etmesem zaten"""

• Yarbay
    4317 Mesaj
    Hocam cok geçmiş olsun. Hepsiburada ne yazik ki artık bozdu. 11.11 indiriminde bittiklerini belgelediler. Alışveriş yapmış biri olarak kargo sıkıntı, iade sıkıntı, müşteri hizmetleri hiçbir şey yapamıyor artık, sadece form dolduruyorlar. 2 ila 5 gün diyip benim paramı 1 aya yakın odemediler. Yarısını puan yarısını iade ettiler paranın..

Ben Amazon u öneririm. Gayet iyi çalışıyorlar. Tabii ki satıcısı Amazon olanlardan bahsediyorum. O kadar yüksek fiyatta olan bir işlemciyi ben "bilmem ne Shop" tan almaya korkarım açıkçası..

Her başımıza gelen bir ders olsun ama teknoloji de şans işi. Kesinlikle müşteriyi mağdur da etmemeleri lazım.

Alışverişlerde satıcının kendinsinin olmasına dikkat edin. Baktınız vatan gibi mağazalarda minik bir fiyat farkı var. Gidin dükkandan alın. En azından yuzyuze muhatabınız olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Fbsrk

o anakart ile yaşadıgım sorun ve değişme sebebi

"""MSİ creator STRX40 aldım 1 mart! Geldi 3990x i taktık,Mavi ekran, Acpi_bios Hatası,şöyle böyle Flash ile bios yeniledik Yükledik,dedik super!!! 64 ram var,32 görüyor,sonra 48 görüyor sonra 64 kafasına göre.. Meğer sol dimmler arızalı.. Ayrıca ssd soğutması için kocaman bir kart yapmışlar..onada SSD taktım MP600 corsair..windows kuracaktık.onu görmedi bile.. Sonra bir test render alalım dedik. 3900x ile 3990x aynı hızda ... cunku rami 48 gb görüyor..64 gördü bir defa 18saniyede render aldı.bunlar 2 gün sürdü.. velhasıl,anakartı söktüm MSİ servis pointe gönderdim.. Dedilerki MSİ arızalı,super,yenisini gönderin dedik hepsiburadaya onlar ise MSI TRX40 PRO WIFI değişim yapabiliriz DEDİ.. Sebep?? Ben sizden pro wifi mi aldım? ellerinde mi yok? Hayır var..
    hala satışta... Ben onca para verip Msi creator strx40 alayım..Düştüğüm duruma bak...İşte bana para iadesi yapacaklarda,ohooooo,şikayet vara şikayet etmesem zaten"""
    hala kart almadıysan en uygun fiyatlı anakartı alıp sorunlu kart için tüketici hakem heyetine basvurmanı öneririm.

arıza sebebi sen olmasan da bu tarz sistem toplayan çoğu tüketicinin hatasını yapmışsın.

tek ve kompleks kart alacağına 2 adet giriş-orta seviye f/p oranı yüksek kart al..

bozulan kart sana sıfır geldisye elinde bozulma ihtimali de epey yüksek..

benzer seviyedeki kartlarda ısrarını gözden geçirmeni öneririm..

• Binbaşı
    1573 Mesaj

Bu bölümün bu kadar gergin bir yer olduğunun farkında değildim kusura bakmayın;)

Sadece naçizane bir tavsiyede bulunmak istedim o kadar.

Forumda genelde "İnternet Servis Sağlayıcılar" ve "Network ve Güvenlik" bölümlerinde takılırım.

O zaman ben çekileyim kenara en iyisi, burası pek bana göre değil

Sen de kusura kalma @Fbsrk, seni aşağılayacak bir şey kastetmemiştim.Sadece tecrübelerimi paylaşmak istedim.
    |
    |
    selahattın ısık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    9790 Mesaj

tabuları yıkmanın en güzel yolu onlarla dalga geçmektir.

arada bir uğrayın atışalım..
    |
    |

Asus ROG Strix TRX40-E-GAMING AMD TRX40

Bu anakart ta karar kıldım, bakalım iade yaparlarsa parayı alacağım.
    İade yapılacağı söylendi ücreti. Bakalım bekliyoruz.

|
    |

Valla öyle gergin ortam, bende bilmiyordum alıştırdılar, maşallah burada atar gider gırla 😅 sen kusura bakma, 😅

|
    |

wifi şart değilse asus ta Prime TRX40-Pro modele bakabilirsin.

kullanmadığın donanıma gereksiz para vermenin anlamı yok..
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-prime-trx40-pro-amd-trx40-soket-strx4-ddr4-4400mhz-o-c-anakart.html

hangi modeli alırsan al..

aynı sokette 3 5 kartı yakın takibe al.bazen komik fiyatlara düşebiliyor.zira bu tarz sistemlerde en kolay su koyuveren parça ana karttır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selahattın ısık -- 20 Mart 2020; 4:43:17 >

• Yarbay
    9790 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fbsrk

Valla öyle gergin ortam, bende bilmiyordum alıştırdılar, maşallah burada atar gider gırla 😅 sen kusura bakma, 😅
    burda böyle..

yök beyefendi hanımfendi saygıalrımlan falan bize vız gelir..

yok ben harvırtlıyım masaçusetliyim şansölye terbiyesiylen büyüdüm diyene söyleyeceğimiz tek laf var..

yallah teknopata..
    |
    |

Saygı çerçevesinde her türlü atışırım sıkıntı yok
    |
    |
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
kolayoto.com
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.