Şimdi Ara

MSI'cılar ACİL yorum alabilir miyim lütfen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI GL63 8SE-439XTR i7-8750H 16GB 512GB SSD 6GB RTX2060 15.6 FreeDOS
    10800TL
    Alınır mı?
    Oyundan çok program kullanıyorum. Ram en az 16 olmalı. Bütçe 10k civarı. Bunun ekran kartı 20serisi.
    Yorumlarınız benim için değerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende gl63 kullanıyorum
    Artıları ve eksileri var fakat o paraya gl serisi almanı tavsiye etmem.
    15. Ekran tn 60hz panelle o canım ekran kartına yazık olur, ben kendi bilgisayarımdan memnunum 1050ti zaten 60fps oyun oynatıyor sıkıntı yok ama size bu bilgisayar harici monitör aldırır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Harici monitör aldırır derken, 2060 15.6inçe fazla gelir anlamında mı dediniz? 17.3 ekranını almamı tavsiye eder misiniz?

• Dogrudur hem 17.3 tavsiye ederim hem bu panel tn 60hz ve 2060 ın gücü belli yani en güncel oyundan bahsedelim(tabi ne kadar oyun oynarsınız bilemem ama) 100 fps ve üstü verir ama monitör 60hz yani altınızda bmw var ama 100 km yi geçmiyorsunuz gibi bi durum olur, performansı sadece rakamlarda görürsünüz o monitör size yansıtmaz.
    Programlama vs işlerle uğraşıyorsanızda şöyle bir dezavantaj var panel tn yani ıps degil renk olarak düşününce ıps (bence) daha canlı gerçi tn panelde direk bakışta başarısız sayılmaz ama yinede kaliteli bir ıps çok daha önde.
    Bence bu bütçe ve bahsettiğiniz donanıma 144hz ıps 17.3 kasalara bakın pişman olmayın sonra.

• Teşekkür ederim. Aşağıdakini aldım tavsiyeniz üzerine. Zaten acaba biraz daha verip 17 alsam diye düşünüyordum. Ağır olur diye vazgeçiyordum. Aradaki 600gr çok önemli değil diye aldım. Windows da üzerinde gelmiş oldu. Gerçi bu versiyonum freedosu varsa onu alırdım ama yok malesef. İnşallah iyi olur.

https://www.hepsiburada.com/msi-gl73-8se-085tr-intel-core-i7-8750h-16gb-512gb-ssd-rtx2060-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000J3ISL?magaza=Hepsiburada

• Tarihe not düşelim: Fiyat 10942TL bugün alındı.

• Hayırlı olsun kesinlikle daha iyi bir seçim yine tn panel 60hz ama gelecege yönelik en azından 17.3 olması sizin için daha iyi olacaktır

• Teşekkür ederim. Yalnız 60Hz olduğuna emin misiniz? 120 Hz sanırım.

• MSI markasının ürünlerini almadan önce 2 defa düşününüz

Marka karalaması yapıyorum doğrudur çünkü ürünleri hiçbir şekilde kalite kontrolünden geçmeden son kullanıcıya ulaştırılıyor. Laptop alanında nasıldır bilemeyeceğim.

• Benim ürün 60 hz ondan eminim sizinkini bilmiyorum 120 ise çok iyi

• @dumanmehmet
    Memnunmusun üründen nedir izlenimlerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ledox -- 21 Nisan 2019; 11:33:57 >
  • 16.04.2019 tarihinde vatan bilgisayar dan indirimle 11.545 tl ye ge 75 8se aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

MSI markasının ürünlerini almadan önce 2 defa düşününüz

Marka karalaması yapıyorum doğrudur çünkü ürünleri hiçbir şekilde kalite kontrolünden geçmeden son kullanıcıya ulaştırılıyor. Laptop alanında nasıldır bilemeyeceğim.
    haklısınız ge 70 ten bu yana çıkan tüm modelleri aldım her yıl. bir önceki cihazım ge73 7rd 3 defa menteşe kırılması sonucu serviste tamiri oldu. yine de vazgeçemiyorum. bu aldığım 10. cihazdır belki. arada başka markalar da kullandım. tat vermedi.

• Isınma sorununa çözüm bulabilirseniz Acer laptopları tavsiye ederim. 2005 yılından yılından beri Acer markasını tercih ediyorum ve şu ana kadar HDD sorunu haricinde bir sorun yaşamadım. Günümüzde nasıldır bilemiyorum, ben ASPIRE serisinden 3-4 modeli kullandım sadece. Soğutma sorununu da kökünden çözmek 150 TL gibi bir fiyata patlar. Aklınızda bulunsun.

NOT: Acer markası, Toshiba' dan sonra gördüğüm en sinir bozucu iç tasarıma sahip laptopları yapıyor. Olur da içini açayım derseniz neyi hangi sırayla yapacağınızı karıştımanız olası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 23 Nisan 2019; 18:55:45 >
  • Ledox kullanıcısına yanıt
    henüz yüksek ram gerektiren programlarımı kurmadım. ben oyundan ziyade program çalıştırmak için aldım. şimdilik gayet iyi. bilgisayar açılış kapanışları hızlı. ekran özellikleri süper. dolar 1 haftada 20 kuruş arttı, kampanyaya da denk geldiğim için uygun aldığımı düşünüyorum. yalnız kılavyesi tek renkmiş, ona dikkat etmemiştim. rgb olsaydı daha iyiydi ama pilden tasarruf etmek için pek de açacağımı sanmıyorum. dragon center ile fanların çalışımı ve profil ayarlanması çok kolay. kullandıkça buraya yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumanmehmet

henüz yüksek ram gerektiren programlarımı kurmadım. ben oyundan ziyade program çalıştırmak için aldım. şimdilik gayet iyi. bilgisayar açılış kapanışları hızlı. ekran özellikleri süper. dolar 1 haftada 20 kuruş arttı, kampanyaya da denk geldiğim için uygun aldığımı düşünüyorum. yalnız kılavyesi tek renkmiş, ona dikkat etmemiştim. rgb olsaydı daha iyiydi ama pilden tasarruf etmek için pek de açacağımı sanmıyorum. dragon center ile fanların çalışımı ve profil ayarlanması çok kolay. kullandıkça buraya yazarım.
    Hayırlı olsun yeni laptopunuz. Aldığınız laptop'un ekran tazeleme hızı 60hz mi yoksa 120hz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A50721E71

Hayırlı olsun yeni laptopunuz. Aldığınız laptop'un ekran tazeleme hızı 60hz mi yoksa 120hz mi ?

Alıntıları Göster
    120 Hz, teşekkür ederim.
  • overkill olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: haliax2028

overkill olmus
    o ne demek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.