Şimdi Ara

MSI B450 GAMİNG PLUS BİOS YÜKLEME SİYAH EKRAN..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar saygılar arkadaşlar bugün arkadaşımıza bir sistem kurduk sorunsuz şekilde ilk başlatmada ekran vs geldi daha sonra msi kendi sitesinden bu anakarta ait olan son sürüm biosu kurduk ryzen 2600 ile zaten bios içi mflash bölümünden bios yükledik daha sonra bir daha görüntü alamıyoruz pc çalışıyor fakat görüntü yok anakartın kendi hdmi çıkışından baktık yok ne yaptıysak görüntü alamıyoruz. Bios Flashback fat 32 şeklinde yüklüyoruz onuda denedik yok cmos reset atıyoruz yine yok yok yok deli olduk yardımlarınızı bekliyorum.. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osidimenia -- 10 Ağustos 2019; 22:1:25 >

• Arkadaşlar öncelikle bayramınızı kutlarım mubarek olsun. Sorunu çözdüm ama sanırım bir daha msi anakart kullanmam zor hatalarım tabiki oldu fakat asıl hatanın çoğunluğu firmada emin olun sorun çok fakat çözüm az bu şekilde olunca ne yazıkki itibar kaybettiriyor. Neyse gelelim konuya benim gibi aynı sorunu yaşayan insanlara bir yardım olur diye açıklayayım MSİ b450 Gaming Plus anakart ve yanında ryzen 2000 serisi bir işlemci ile alıpta bios yükseltmek isterseniz kesinlikle ve kesinlikle 03:06:2019 sürümünü ( E7B86AMS.170) nolu sürümü kurun daha alt ve üst bios siyah ekranda kaldı bende tabikide başkalarında yapmayabilir bende oldu aynı sorun olan arkadaşlara yardımcı olmak amacı ile yanlış yönlendirme olmasın kendi sitesinden msi.com.tr girip bu sürümü kurun tavsiye ederim. siyah ekrandan dolayı malum açamadığım pc bios flashbacktan kurdum ve hiç bir bileşeni sökmedim hatta kasanın fanları bile duruyordu ne ekran kartı ne işlemci nede ram veya başka bir yerden bir şey sökmeden direk kurdu ve sonrasında ekran geldi. ayarlarını ve ram hızlarını yaptık ve şuanda stabil bir şekilde çalışıyor benim gibi başına gelen olursa bu sorun en azından yardımcı olmak istedim yazı uzun oldu yardımcı olan ve olmak isteyen arkadaşlara teşekkür ederim saygılar..
  • Bir yerde okumustum dogrulugu nedir bilmiyorum.
    Ryzen anakartlara son surum bios kuruldugunda illa ki 3000serisi kullanilmasi gerekiyor deniyordu.
    Bu yuzden cogu kisi bios update yapmamis.
    Dogrulugunu bilmiyorum denemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç denk gelmedim sabahtan beri araştırıyorum deli oldum daha kolay kolay msi almam bu şekilde olduğundan ne heves kaldı nede heyecan resmen alay konusu olduk yanlış bir yükleme yapmadık bu arada kartın ilk açılış halindeki bios rom sürümünü bilsem onu deniyeceğim onuda bilmiyorum kaldık bu şekilde iade edicem sanırım..
  • Ben de b450 tomahawka son sürümü yükledim. İlk siyah ekrandan sonra biosa girip Ram ve işlemci hızını ayarlayınca bir daha siyah ekran gelmedi.
    Biosa girebiliyor musunuz?

• osidimenia kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=iTkXunUAriE&t=

bu yöntem ile bir önceki bios versiyonuna dönün. Bu işlemi yaparken güç pinleri hariç bir bileşeni takmayın.

Flash belleğinizi rufus programı ile flashlayın ve belleğin boyutu 16 gb ve aşağısı olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Painkiller. -- 10 Ağustos 2019; 23:17:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kan Turalı

Ben de b450 tomahawka son sürümü yükledim. İlk siyah ekrandan sonra biosa girip Ram ve işlemci hızını ayarlayınca bir daha siyah ekran gelmedi.
    Biosa girebiliyor musunuz?
    Hayır kesinlikle giremiyorum bios ekranına ve sadece siyah ekran olarak anakart şuanda duruyor hiç bir şekilde açılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Painkiller.

https://www.youtube.com/watch?v=iTkXunUAriE&t=

bu yöntem ile bir önceki bios versiyonuna dönün. Bu işlemi yaparken güç pinleri hariç bir bileşeni takmayın.

Flash belleğinizi rufus programı ile flashlayın ve belleğin boyutu 16 gb ve aşağısı olmalı.
    Ne yazıkki aynen görüntülerdeki gibi yapsamda olmuyor hiçbir şekilde görüntü alamıyorum...
  • Arkadaşlar yeni fark ettimde kartın uyarı led ışıklarında rami çıkardığımda ram uyarı led ışığı yanıyor takınca ise yanmıyor fakat şuanda kartta led uyarı ışığı devamlı olarak cpu gösteriyor devamlı yanıyor işlemci görmüyor sanırım
  • Denediniz mi bilmiyorum ama bios pilini çıkarıp 5 dakika bekleyip tekrar takın. Belki bios default ayarlara dönebilir.

• Bence iade edebiliyorsanız msi anakartları iade edin bios direk leş. Bende b450 gaming pro carbon ac var baya sıkıntı çektirdi bios. Kendi kendine çökmüşlüğü bile var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Anakarttan anakarta değişir ama son sürümde tüm ryzen serilerini destekliyor diye biliyorum hocam 1200'den 3900x'e kadar
  • Hangi gaming plus bu cipseti nedir?Dogru biosu yuklediginize emin misiniz?

• Arkadaşlar öncelikle bayramınızı kutlarım mubarek olsun. Sorunu çözdüm ama sanırım bir daha msi anakart kullanmam zor hatalarım tabiki oldu fakat asıl hatanın çoğunluğu firmada emin olun sorun çok fakat çözüm az bu şekilde olunca ne yazıkki itibar kaybettiriyor. Neyse gelelim konuya benim gibi aynı sorunu yaşayan insanlara bir yardım olur diye açıklayayım MSİ b450 Gaming Plus anakart ve yanında ryzen 2000 serisi bir işlemci ile alıpta bios yükseltmek isterseniz kesinlikle ve kesinlikle 03:06:2019 sürümünü ( E7B86AMS.170) nolu sürümü kurun daha alt ve üst bios siyah ekranda kaldı bende tabikide başkalarında yapmayabilir bende oldu aynı sorun olan arkadaşlara yardımcı olmak amacı ile yanlış yönlendirme olmasın kendi sitesinden msi.com.tr girip bu sürümü kurun tavsiye ederim. siyah ekrandan dolayı malum açamadığım pc bios flashbacktan kurdum ve hiç bir bileşeni sökmedim hatta kasanın fanları bile duruyordu ne ekran kartı ne işlemci nede ram veya başka bir yerden bir şey sökmeden direk kurdu ve sonrasında ekran geldi. ayarlarını ve ram hızlarını yaptık ve şuanda stabil bir şekilde çalışıyor benim gibi başına gelen olursa bu sorun en azından yardımcı olmak istedim yazı uzun oldu yardımcı olan ve olmak isteyen arkadaşlara teşekkür ederim saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osidimenia -- 11 Ağustos 2019; 18:29:8 >

• ilginç..19 yıldır msi kullanırım ciddi anlamda sıkıntı çıkarmadı hiç.. asus hiç sevmem..2-3 sene önce biladere intel chipset asus aldık ses sürücüsü bile 3-5 kurulumda sesi verebildi.. gigabyte iyidir..
    bazı msi anakartların bios ları versiyon olarak a dan b ye geçiş içerir..ve a dab b ye geçerseniz bir daha a bios yükleyemezsiniz..

tüm bioslar geriye dönük işlemcileri destekler.. ama şu bir gerçek. pc de sorununuz yoksa bios güncelleme gereksizdir.

yeni nesil msi anakartların arkasında "flash bios button" var.. ilk kurulumda aldığınız işlemci son sistem ama anakart bios eski ise ve sistemi topladıktan sonra açılmadı ise, direk bu düğme aracılığı le bios u güncelleyin..

Updating BIOS with Flash BIOS Button

Before updating: Please download the latest BIOS file that matches your motherboard model from MSI® website and rename the BIOS file to MSI.ROM. And then, save the MSI.ROM file to the root of USB flash drive.

Important Only the FAT32 format USB flash drive supports updating BIOS by Flash BIOS Button.

1. Connect power supply to CPU_PWR1 and ATX_PWR1. (No other components are necessary but power supply.)

2. Plug the USB flash drive that contains the MSI.ROM file into the Flash BIOS Port on rear I/O panel.

3. Press the Flash BIOS Button to flash BIOS, and the LED next to the button starts flashing.

4. After the flashing BIOS process is 100% completed, the LED would be off simultaneously. 
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=iTkXunUAriE

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.