Şimdi Ara

MSI B450 + CM MB511 + FSP HA650M + ryzen 5 2600 alındı, RAM TAVSİYE için içeri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
3.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam vatanbilgisayardan alşmıştım ramleri, sitede iptal butonu yok müşteri hizmetleri mesai saatleri içerisinde görüşme kabul ediyormuş:)

Müşteri hizmetleri vasıtasıyla iptal ettikten sonra yeni ramları alabilirim.

Ayrıca bütçeyi denkleştirip 3200 mhz olanlardan hangisini tavsiye edersiniz hocam biraz daha bekleyip fırsat kovalayıp alayım, almışken bir kere alayım diyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Ramler 3000mhz cl16 yerine msi b450 gaming plus ile uyumlu kingston 3200mhz cl16 hyper x predator alinabilirmis ->https://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-kingston-hyperx-predator-16-gb-2x8-3200-mhz-ddr4-hx432c16pb3k2-16-fiyati,11313495.html 760 lira civari. ama seninkiler de uyumluysa yani bir yere bakarak almissindir neticede yada sormussundur. ben mesela msi in sayfasina baktim orda kingston görünüyor fiyatida uygun, onu alirdim.
    islemciyi bekleyerek alacaksak zen 2 ler yolda zaten fiyat olarak uygun bir islemci alip, yeniler cikincada eldekini bir kac ay sonra satarak yeni seriye gecmek cok mantikli. 2700/2700x su sira hic alinmaz bana kalsa... 2600 ü amazon de den siparis edebilirsen kargo gumruk dahil 1000 liraydi en son bir ay once baktigimda amazon liste fiyatida üstelik 159eu iken suan kactir bakmadim. ama 1000 liraya alinan bir 2600 hos gelmis sefalar getirmistir. stok fanla idare edilir edilmesine de er yada gec bir sogutucu ister, cunku az biraz overclock yaparsin neticede, stok fanlada bu malum bir yere kadar. ama acelesi yok.
    ekrankarti olarak naviler cikacak zen2 ile beraber, yinede beklemek istenmiyorsa gtx 1660/1660ti/rtx2060 lardan biri bütceye göre tercih edilebilir. 1600-2800 arasinda degisir fiyatlari.. Teklif icin tesekkür ederim.

edit for aschil:
    bak hocam burda uyumlu ve ucuz ramden bahsetmisim zaten, ayni konuya yaziyorsun üstelik. msi gaming plus, tomahawk, pro carbon demeden b450lerde calisir hatta asus ve gigabyte larla bile uyumlu. Ha nedir samsung b-die degildir, hynix chiplidir. samsung chiplilerin fiyatlarida samsungdur.
    ->https://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-kingston-hyperx-predator-16-gb-2x8-3200-mhz-ddr4-hx432c16pb3k2-16-fiyati,11313495.html
    Hocam aldığım kasayı iptal ettim ve sizin tavsiye ettiğiniz mb511 meshli kasayı aldım. Görüntü daha çok hoşuma gidiyordu ama dediğiniz gibi hava alması daha önemli.

• AMD Ryzen 5 2600 bunu da aldım

Sadece ekran kartı ve ramler kaldı
  • Ahmet© kullanıcısına yanıt
    https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3451-evga-gtx-1660-review-vs-1660-ti-rx-590-more

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1890 liraya gtx 1660ti vardi inno3d nin onu önerirdim lakin stok kalmamis. rx590 ile gtx 1660 suan ikiside ayni para ve bir test daha:https://www.vortez.net/articles_pages/inno3d_gtx_1660_twin_x2_review,14.html

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    hocam monitör ekranı 2k, oyun olarak cs go oynayacağım, sanki biraz daha fiyat/performans kartlara mı yönelsem :) 1600 tl lik bütçem kaldı, bütçenin üstüne de illa çık bir kere al uzun süre kullan diyorsanız çıkarım fakat birkaç hafta sürebilir.
    Hocam tamamdır gtx 1660 ti alacağım artık hem fiyat kovalayacağım hem de bütçe için biraz bekleyeceğim. Şimdi sistemde sadece ekran kartı olmayacak. Ekran kartı olmadan ben win 10 yükleyebilir miyim bu sisteme. Sistemi yükleyip bileşenler nasıl çalışıyor görmek istiyorum. Ram frekanslarına da bakıcam. Eğer 3000 mhz i görmüyorsa iade ederim. Anakartta hdmı çıkışı var ekran kartı olmadan sistem yüklemede sorun olur mu? Ayrıca bileşenleri taktıktan sonra sadece bios ekranındaki veriler sistemin doğru çalıştığını göstermesi için yeterli mi?

ekran karti olmadan windows yuklenemez islemcinin icinde dahili gpu yok, idareten bir tanidiktan bulmaya calisin.

• İşlemci ryzen 2600
    Ekran kartı 1660 ti bakabilirsiniz
    Kasa mb511 iyidir öndeki petek neyi sevmediniz petek dediğiniz nere onu anlayamadım.
    Anakartı iyi seçmişsin ileride upgrade edilebilir yeni nesil ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Orası size kalmış. Benim bütçem olsaydı 3200mhz alırdım. Hangi rami alırsanız şunu yapın.

https://www.youtube.com/watch?v=ShJIzQ3iqsA
    hocam önceden aldığım ramleri iptal ettim belirttiğiniz neden üzerine, 3200 mhz hangi rami tavsiye ederseniz onu alayım?
    tmm hocam yakın zamanda indirime giderse belirttiğiniz ekran kartını alacağım öyle denerim artık, kimi tanıyorsam çevremde notebook u var harici ekran kartı bulmak zor hocam çevremde.
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    işlemciyi ryzen 5 260 aldım
    Ekran kartını da 1660 ti bakacağım inş
    Kasa önünde petek vari ön panel vardı bu hoşuma gitmemişti ana mesh tavsiye etti arkadaşlar bu sebeple diğerini iptal edip bundan almış bulundum.
    Tşkler hocam sora sora bağdat bulunuyor Allah razı olsun forumdaşlarımız yardımcı oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

işlemciyi ryzen 5 260 aldım
    Ekran kartını da 1660 ti bakacağım inş
    Kasa önünde petek vari ön panel vardı bu hoşuma gitmemişti ana mesh tavsiye etti arkadaşlar bu sebeple diğerini iptal edip bundan almış bulundum.
    Tşkler hocam sora sora bağdat bulunuyor Allah razı olsun forumdaşlarımız yardımcı oluyor :)
    511 ile 520 aynı kasa zaten 520 tempered glassa sahip 511 daha iyi havalandırmaya. Güzel seçimler olmuş güle güle kullanın.

• Ram olarakta
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 Dual Kit Ram
    Bakılabilir fiyatı uygundur.

• naak98 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun hocam teşekkür ederim.

O zaman 3000 mhz için CORSAIR 8Gbx1 DDR4 3000Mhz Ram CMK8GX4M1D3000C16 2 adet veya kit olanlardan alacağım hangisi uyguna gelirse. Daha önce aldığım bileşenlerin ücretleri kartıma yattığı gibi alacağım. Eğer 3200 Mhz ramleri de deneyip tam performans alan varsa onları da alabilirim. Yakın Zamanda al sat güncelle yapmak istemiyorum bu sebeple bir kere almalıyım.
    Bizde senin sisteme benzer pc topluyoruz. Aldığımız bileşenler bunlar
    MSI b450 Gaming plus (tomahawktan far kı tek ekran kartı girişi var)
    ryzen 5 2600
    hp ssd 500 gb (3200 okuma 1800 yazma= newegg)
    corsair cx 550 güç kaynağı (yarı modüler)
    gskill flare x 16 gb 3200 cl 14 (newegg)

Ram olarak bütçen varsa kesinlikle ve kesinlikle bunu al ryzen işlemciler için özel üretildi, cl 14 değerine sahip Newegg' te 1300 tl toplam. Bizde senin gibi kasa ve ekran kartı arayışı içindeyiz. Senin aldığın kasadan alacağız link verir misin.
  • Arkadaşlar son durum;

Alacaklarım
    2 adet ram Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Vengeance LPX Ram
    1 Adet Ekran Kartı GeForce GTX 1660 Ti 6 GB GDDR6 V375-032R Ekran Kartı artık hangi markanın uygunsa onu alacağım,

İşlemci için ryzen 5 2600 almıştım stok fan kulllanılacak, ileride ihtiyaca göre tekrar bakabilirim.

Başka da bir ihtiyacım kalmadı sanırım :))

Bakalım inşallah kalanlarda uygun fiyat yakalayabilirim.

Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için
    @Mukarnas
    @Free Man.
    @ali213
    @naak98
    @Frank Sobotka
  • lori2 kullanıcısına yanıt
    hocam ramler benim alacaklarıma göre 2 katı ücret tutuyor, alt tarafı cs go oynayacağım bu sebeple çok da harcama yapmaya gerek yok gibi.

Kasayı buradan aldım hocam ben;https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-mb511-midt-atx-mesh-on-panel-siyah-kasa.html
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.