Şimdi Ara

MSI b350m pro vdh CPU power pin soket sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Highpower ecoBR 500w 80+ PSU var MSI b350m pro vdh anakartım var. Daha yeni topladım. CPU power kablosu 8 pin. PSU da bulunan 4 pin var ve 6+2 de pcıe kablosu var. 4 pini taksan verimli olduğu gibi çalıştırır mı? Yoksa PSU mu değiştirmem gerekiyor illa ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 pin tak çalışır
  • sendomi S kullanıcısına yanıt
    Evet çoğu kişi tak çalışır demiş. onu taktım çalıştı ancak ramlarimde sıkıntı var.

https://forum.donanimhaber.com/16gb-lik-ram-biosta-8gb-gorunuyor-yardim--129618400#129624635 şu konuda olduğu gibi.
  • 4 pin soketi taktığın zaman sistemin çalışır. Ancak OC yaparsan yada birden fazla ekran kartı kullanırsan 8 pin güç girişine ihtiyacın olacaktır.
  • wisemanfreed kullanıcısına yanıt
    peki ya xmp yaparsam 8 pine gerek var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfunjean

Hayır XMP RAM'lerle alakalı. RAM'lerin frekansını yükseltiyor.
  • quote:

Hayır gerek yok. XMP ile sadece bellek frekansını yükseltirsin. Ancak işlemciye OC yapmak için ekstra 8 pin güç girişine ihtiyacın olacaktır.
  • Ben xmp yapmaya çalıştığım da PC boot edemiyor görüntü gelmiyor kendini 5-6 kere reset atıyor. O zaman bios sorunlu mu? Bios son sürüm. Ya da elle mi yapmak lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben xmp yapmaya çalıştığım da PC boot edemiyor görüntü gelmiyor kendini 5-6 kere reset atıyor. O zaman bios sorunlu mu? Bios son sürüm. Ya da elle mi yapmak lazım?

Hocam sorun büyük ihtimal bellek kaynaklı. Eğer Bios'da bir sıkıntı olsaydı sistemi açman mümkün olmazdı. Diğer bir seçenek ise anakartın Bios güncellemelerini beklemen. Bellek uyum sorunları bu güncellemelerle çözülüyor.
  • wisemanfreed kullanıcısına yanıt
    Bellek kaynaklı derken?

Bios sıkıntısı derken senin de dediğin gibi bios güncellemesinden kaynaklanıyor demek istemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunjean -- 4 Kasım 2017; 3:33:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.