Şimdi Ara

MSI Anakart CPU hata ledi yanıyor (Ez debug cpu led kırmızı)- ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
25.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bugun bf1 oynarken bir anda sistem gitti msi z270m mortar anakart var tekrar sistemi acmaya calistim hersey calisiyor ekrana goruntu gelmiyordu bi baktim ki ez debug cpu ledi kirmizi yaniyor. cpu soket pinlerini kontrol ettim normal, ramler normal, ekran karti normal. Buna benzer bir hata geçen günlerde de vermişti power butonuna basıp pcyi açınca bilgisayar açılıyor sonra hemen kapanıp tekrar açılıyordu. PSU da sıkıntı olabileceği çok aklımı kurcalarken dün böyle bir problemle karşılaştım. Herşeyi denedim. BIOS pilini çıkarıp 10 dakika bekleyip geri taktım, ramleri ayrı ayrı denedim. ekran kartsız denedim. cpu soket pinlerini cpu yu kontrol ettim. Ama yok geçmedi bugün yeni bir psu almayı düşünüyorum. Eğer psu da da sıkıntı yoksa anakartta sıkıntı olabilir. Öneriniz nedir ne yapmalıyım başına böyle birşey gelen oldu mu? Lütfen bir yardım

Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir. Her parça yenidir sadece PSU 7 yıl önce alınmıştır

Intel i7 6700k 4.4 GHz
    MSI Z270M Mortar
    Kingston HyperX FURY Black Series DDR4 16GB (4x4GB) HX424C15FBK4/16/
    ASUS ROG Strix GeForce GTX 1070 O.C.
    250GB Samsung Evo 850 SSD Seagate 4TB(2x2TB)
    Coolermaster HAF 922
    High Power Absolute Power 650W
    LG Flatron M2762D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xef1ONYX -- 22 Temmuz 2017; 2:16:31 >

• RAM slotundan A1 kalsın diğer rami çıkartıp tek ram olarak açmayı dener misin.
  • GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    Denedim üstadım birşey değişmedi
  • Kimse de bir cevap yok mu? Kafayı yiyeceğim. PSU'ya 400 500 tl baymak istemiyorum internette hgep aynı şeyler var ulan çözen adamda nasıl çözdüğünü hiç söylememiş.
  • Evet haklısınız, bir çok sitede çözüldü yazılmış ancak nasıl çözüldüğü ile ilgili bir şey yazmamışlar, fakat genellikle PSU üzerinde durulmuş ve PSU değişim ile çözüldü gibi bir izlenim verilmiş, sizde PSU değiştirin sorununuz çözülür diyemiyorum ki forumda bunu kesin olarak kimse diyemez, derse yalan söylemiş olur.

Son karar sizin, PSU,yu değiştirip deneyebilirsiniz ancak çözülür mü yoksa çözülmez mi, o zaman belli olur.

Servisi arayın ve bilgi almak için servise sorun diyeceğim ancak bu yöntem bizim çok bilgili servisler sizin sinirinizi bozmaktan başka bir işe yaramayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    Ya var ya yurtdisinda olsam hic vekinmeden teknik servise veririm ancak Türkiye'de servise anakart kız gitse dul gelir.

• Tam sizin söylediğiniz, kız gitse dul gelir kelimeleri bana şu filmdeki sahneyi hatırlattı.

Arabesk

İstanbul Nere Ağalar ?

Gösterelim Anam.

Anakartınız aynen öyle olacaktır.

• Anlasilan kendi isimizi kendimiz yapacaz. Vmos clear yaptim bir ise yaramadi. uzay kasa kurulum yaptim o da bir ise yaramadi yarin bir psu alip deneyecegim. oda olmazsa anakartta ariza var diye dusunuyorum ama ne olur ne olmaz anakart ram islemciyi yanima aldim yarin vatan bilgisayar veya nova bilgisayara gidip alacagim psuyi taktirip denetecem illa anlayan birileri olacaktir.

• Bir PSU satın almadan önce, vatan ve nova da deneyebilme imkanınızın olması çok güzel bir şey, sonucu bekliyorum.
  • Ölçü aleti ile psu çıkışları ölçülebilir ama en garantisi sağlam bir psu ile denemek

Psu dan yanık kokusu geliyor mu ana karta buzer varsa buzer sesi arıza hakkında bilgi verebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Bir PSU satın almadan önce, vatan ve nova da deneyebilme imkanınızın olması çok güzel bir şey, sonucu bekliyorum.

Yok denetmekten vazgeçtim bir konuda hata olursa benden olsun şimdi başkasının ellemesini sistem konusunda göze alamadım MSI supporta yazdım onlardan gelen direktife göre deneyeceğim.
  • Kardo FSP Hydro G 750 W alacağım bugün gidip.
  • Hayırlısı olsun kardeşim inşallah Anakart sağlamdır deneme imkanın varsa senin psu başka pc ye bağla

• Normal de PSU bozulsa hiç güç vermez. PSU olacağını sanmıyorum. Debug genelde ilk RAM sonra da işlemci yüzünden verdirir.
    Eliniz de imkan varsa PSU ve işlemci denettirin yanınızdaki bilgisayarcıya. Bazı anakartlar da debug tuşu oluyor senin anakartta yok mu?
  • GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    Maalesef yok :/ Valla bana nedense PSU gibi geliyor ama anakartta olabilir, Anakartsa bugün MSI supportun dediklerini yapıp RMA göndereceğim
  • intel bir sistemde aynı sorun başıma geldi servise gönderip anakart bios güncellemesi yaptırdım düzeldi

• Tamamdır benim sorun halloldu sebep olan şey PSU imiş yenisini takınca düzeldi. Gerçi şöyle bir handikap var cidden ondan mı düzeldi tam emin olamıyorum. MSI support bana cmos clear yap sonra cpu ve 1 adet ram tak çalıştır dedi bende öyle yaptım çalıştı ama bunu yeni psu ile yaptım. NEyse çalışıyor mutluyum :D Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xef1ONYX -- 22 Temmuz 2017; 2:15:59 >
  • Geçmiş olsun kardeşim

• Eyvallah kardo.

• Son bilgi bugun arkadasin birinin sormasi uzerine aon durumu net yazayim sorun PSU imiş. Eski PSU nun icini actim bobinlerden patlayan ve yananlar olmus.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.