Şimdi Ara

MSI 990FX-G65 Anakart Incelemesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
13.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GodOfNuke, gecmis olsun. Peygamber sabri varmis sende :D
  • GodOfNuke bilgi için saol. İçimi rahatlattın valla. İkimizde aylardır kavuşamadık sisteme. Tam bedevi olduk valla bitürlü şans tutmuyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

GodOfNuke, gecmis olsun. Peygamber sabri varmis sende :D

Teşekkür ederim bende bu kadar sabırlı olduğumu bilmezdim :) İnternetten almış olmasam aslında, yüz yüze söylemek istediğim okadar şey var ki satıcılara anlatamam

Artık tam olarak kendini kanıtlamış siteler haricindekiler için, süper komplo teorilerim var. Dahada ordan burdan elektronik ürün alışverişi yapmam. 50 60 lira pahalıya alırım fakat içim rahat olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileri33

GodOfNuke bilgi için saol. İçimi rahatlattın valla. İkimizde aylardır kavuşamadık sisteme. Tam bedevi olduk valla bitürlü şans tutmuyo.

Malesef öyle oldu. Kargocu bile diyor "Ne oldu ya bir sorun var galiba" :) Bizim durumumuz artık çölde, köpek balığı tarafından ısırılmaya kadar gidicek gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: srabonn

10 15 yıldır teknolojik ürünlerde hiç talihsiz bir olay yaşamadım, Kargo parası ödemektense imkanım olduğunda alışveriş yapacağım mağazaya gittim alacağım ürünün hiç açılmamış paketlerde olmasına dikkat ettim açılmış paket satmak isteyen çalışanları uyardım "bunu koy yerine şu arkadaki açılmamış paketli ürünü ver" dedim. Büyük mağazalarda satılan ürünlerin paketlerine dikkat etmek gerekli.

Biraz hortlatmak gibi oldu ama size sonuna kadar katiliyorum. Dun VATAN Avcilardan kendime bu anakart , 1100T. GTX560 DCII TOP,TR2 700W 80+Bronze,Zalman Z9 sistem kurdum. Ekran karti olarak ilk MSI GTX560TI Twin alicakken son anda farkettim urunun teshir ( stand ) urunu oldugunu. Oylesine dolasirken magazada toplamadan once gormustum karti standda sonra ise topladigimda sistemi kart standdan gitmisti. Bana kasayi ve ekran kartini oyle vericeklerdi. Kabul etmedim ve TI olmayan ASUS modelini aldim. Satis sozlesmesi imzalamadan once tum parcalari tek tek kontrol ettim. Siz siz olun internetten alirken kargocu yaninizdayken ve magazada gorevli ile kontrol edin.

Anakartta UEFI ( grafiksel ) bios var mi yoksa program mi var UEFI'ye benzeyen. Resimlerden ayirt edemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanchoLOL

quote:

10 15 yıldır teknolojik ürünlerde hiç talihsiz bir olay yaşamadım, Kargo parası ödemektense imkanım olduğunda alışveriş yapacağım mağazaya gittim alacağım ürünün hiç açılmamış paketlerde olmasına dikkat ettim açılmış paket satmak isteyen çalışanları uyardım "bunu koy yerine şu arkadaki açılmamış paketli ürünü ver" dedim. Büyük mağazalarda satılan ürünlerin paketlerine dikkat etmek gerekli.

Biraz hortlatmak gibi oldu ama size sonuna kadar katiliyorum. Dun VATAN Avcilardan kendime bu anakart , 1100T. GTX560 DCII TOP,TR2 700W 80+Bronze,Zalman Z9 sistem kurdum. Ekran karti olarak ilk MSI GTX560TI Twin alicakken son anda farkettim urunun teshir ( stand ) urunu oldugunu. Oylesine dolasirken magazada toplamadan once gormustum karti standda sonra ise topladigimda sistemi kart standdan gitmisti. Bana kasayi ve ekran kartini oyle vericeklerdi. Kabul etmedim ve TI olmayan ASUS modelini aldim. Satis sozlesmesi imzalamadan once tum parcalari tek tek kontrol ettim. Siz siz olun internetten alirken kargocu yaninizdayken ve magazada gorevli ile kontrol edin.

Anakartta UEFI ( grafiksel ) bios var mi yoksa program mi var UEFI'ye benzeyen. Resimlerden ayirt edemedim.

benim anakart 2 hafta önce servisten değişim oldu. yeni gelen anakartta uefi bios yüklü olarak geldi. şu anda sorunsuz kullanıyorum.herhangi bir o.c denemem olmadı. o yüzden kartı zorlamadım hiç.
  • quote:

quote:

quote:

benim anakart 2 hafta önce servisten değişim oldu. yeni gelen anakartta uefi bios yüklü olarak geldi. şu anda sorunsuz kullanıyorum.herhangi bir o.c denemem olmadı. o yüzden kartı zorlamadım hiç.

Bende 2 gundur kullaniyorum anakarti fakat 2 sikayetim var.

UEFI bios'a update yaptim fakat Razer Deathadder Mouse'um biosta kafayi yedi sadece yatay hareket ediyor fakat eski bioscu oldugum icin klavye sorunsuz yapiyorum.

Birde anakartin acilis suresi 8-9 saniyeyi buluyor military comp logosuna gelene kadar. Bilmiyorum herhalde ayarlarda sorun vardir.Corsair Force 3 120GB'a kurulu sistem fakat bu tamamen anakartla alakali cunku bios anakarta yuklu olur sdd'ye degil.
    Genel olarak gayet memnunum karttan. 1100T ile uyumlu goruntu sergiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bende 2 gundur kullaniyorum anakarti fakat 2 sikayetim var.

UEFI bios'a update yaptim fakat Razer Deathadder Mouse'um biosta kafayi yedi sadece yatay hareket ediyor fakat eski bioscu oldugum icin klavye sorunsuz yapiyorum.

Birde anakartin acilis suresi 8-9 saniyeyi buluyor military comp logosuna gelene kadar. Bilmiyorum herhalde ayarlarda sorun vardir.Corsair Force 3 120GB'a kurulu sistem fakat bu tamamen anakartla alakali cunku bios anakarta yuklu olur sdd'ye degil.
    Genel olarak gayet memnunum karttan. 1100T ile uyumlu goruntu sergiliyor.

geç açılma problemi bende de var. o 99 sayısı ından anakart logosuna kadar çok zaman geçiyor. sanki normal değil. ama açıkçası takmıyorum kafaya sorunsuz çalışsın da 3-5 saniye geç açılsın :)
  • Arkadaşler yardımınıza ihtiyacım var. Şöyleki corsair 4 Gb 1600 Cl9 tek modül ram'e sahibim. Ram'i anakarta takıp sistemi çalıştırdığımda ram slotları üzerinde ki bütün 8 adet mavi ışığın hepsi yanıyor. ledlerin hepsinin yanması normal midir ? Bu led'ler ne işe yarıyor ? Ayrıca windows 7 ram puanım 7x lerdeyken bir şekilde 5.9'a düştü. Sistemin arada sırada durduk yere mavi ekran da veriyor. Çalışırken bir anda mavi ekranla karşılaşıyorum.
    Ram slotlarımdan işlemciye yakın olan 2 tanesini cpu fan'ım nedeniyle kullanamıyorum. Ben diğer 3. ve 4. slotta ram'i denedim.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • baska bir msi anakart kullanıyorum kullanım klavuzunda sisteminizin stabil calısması icin rami dimm1 e takın yazıyordu.
  • Anakart ami bios ile mi geliyor yoksa grafiksel/uefi bios ilemi geliyor? Ami bios ile geliyorsa kendimiz nasıl grafiksel bios yapıyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Anakart ami bios ile mi geliyor yoksa grafiksel/uefi bios ilemi geliyor? Ami bios ile geliyorsa kendimiz nasıl grafiksel bios yapıyoruz?

Bendeki AMI BIOS ile gelmisti. Guncelleyerek geciliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

quote:

Anakart ami bios ile mi geliyor yoksa grafiksel/uefi bios ilemi geliyor? Ami bios ile geliyorsa kendimiz nasıl grafiksel bios yapıyoruz?

Güncellemeyi anakartın içindenmi yapıyoruz yoksa ayrı bir program ile windows üzerindenmi?
  • quote:

quote:

quote:

Güncellemeyi anakartın içindenmi yapıyoruz yoksa ayrı bir program ile windows üzerindenmi?

Daha once hic BIOS guncellediniz mi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Daha once hic BIOS guncellediniz mi?

Güncellemedim, yeterli bilgim olmadığından dolayı sordum. Sadece riskli bir iş olduğunu biliyorum.
  • arkadaşlar öncelikle güzel konuyu açan arkadaşa ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum
    bu kartta karar kılmıştım ancak yorumları okuyunca biraz işkillendim
    asus mu alsam asus tavsiye edermisiniz fx6100 işlemciye ? msi990FXA gd65 almayı planlıyordum ama ASUS M5A99X EVO AMD 990X önerirmisiniz ???
  • Takip :) güzel ve yararlı inceleme teşekkürler.
  • Bende 4 ay önce bu anakart ı aldım bundan önce asus m5a97 evo almıştım ancak ekran kartı ile sorun yaşayım msi 990fxa gd65 ile değiştirdim tek kelime ile harika ve inceleme için teşekkürler.
  • Arkadaşlar bu anakarttan istiyorum ikinci el temiz kullanılmış birşey bile olabilir.En hesaplı nerden bulunabilir..?
  • Konu Yukarı,
    Beyler Bu Anakart Nasıldır Tavsiye Ediyor musunuz ? MSI 990FXA-GD65 FX 8350 İçin Alacağım. 2133mhz Sorunsuz Ram Kullanan Var mı ? Bazı Sitelerde 1600 Üstü Görmediği Söylentiler Vardı Ne Kadar Doğru Bilemem. Eğer Bu Anakart Sorunluysa Vazgeçecem Ona Göre :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.