Şimdi Ara

MSI 990FX-G65 Anakart Incelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
13.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: axiadam

quote:

Orijinalden alıntı: GodOfNuke

quote:

quote:

anakartı yolluyorum eksen bilgisayara. Soruna bakıp iade yada değişim yaparız dediler. İnsallah öylede olur. Şimdi sormak istediğim iki soru var.
    Anakart içeriğinde montaj vidaları çıkmışmıydı ? Anakart ile yeni kasada aldığım için celişkide kaldım. İkinci sorumda cpu soket koruma plastiği yoktu değil mi ? bacaksız oldugundan dolayı olsa gerek :)

Speakerlari cikartip kulaklikla test ettin mi? Eger kulakliklada yapiyorsa bir sase sorunu olabilirdi..
    PSU kasaya kacak yapiyor olabilirdi bunuda hoparlor girisini kasaya degdirerek ogrenebilirdin..

Ama neyse hayirlisi olsunda gerisi onemli degil

Evet, hoparlör jacklarının hepsini kasaya değdirdim ve hiç bir cizirti alamadım. Benim su anki telaşım ise, "ciiiiz" sesini her zaman yapmaması nedeniyle aynı anakartı, sağlam diyerekten tekrar geri göndermeleri :) ve değişim söz konusu olursa stokta malesef bizim anakart yok. Sadece MSI990FXA-GD80 var, 990FX chipsetli olarak. Tabi arada 125 TL gibi bir farkla. Aradaki farkı ödeyip değişik bi anakartın gelmesine rağzıyım. Yoksa süreç çok uzayabilir :)

Keske cektigin Video'yuda bir medyaya aktarip beraberinde bir dilekce tarzi yaziyla gonderseydin..

Valla aklıma gelmedi değil cd ye kopyalayıp göndermek. Anakart konusunda geri dönüşlerine göre maillerine link yada videoyu atabilirm. İçimden bir ses arıza yok diyeceklerini söylüyorlar. Su an p4 emektarım ile aynı işlemleri yapmaktayım. Windows 7 yine aynı kolan, daha dandik psu, kaçağı olan bir kasa fakat öyle bir "ciiiz" sesini bundan bile alamıyorum

• Bu sesi bir tek bende yapmamis olamaz degil mi?
  • quote:

Bu sesi bir tek bende yapmamis olamaz degil mi?

Okadar da değildir herhalde
  • arkadasim servis e gonder en sagliklisi o olacak
    bu arada msi'in distrubutoru kim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

arkadasim servis e gonder en sagliklisi o olacak
    bu arada msi'in distrubutoru kim

Dün itibari ile göndermiş bulunmaktayım. Distribütör yanılmıyorsam, Penta Bilgisayar
  • bende aynı anakarttan aldım.bendede ramleri single görme sorunu var.sorun bendemi anlamadım. 2x4gb gskill ram aldım. btün slotlarda denedim. hem aynı renkteki slotlara hemde farklı renkteki slotlara taktım sonuç alamadım.acaba biostanmı ayar yapmak gerekiyo.yardımcı olursanız çok sevinirim.bu arada dual mi single mı olduğuna cpu z programıyla bakıyorum.başka türlü biostan flan nasıl bakılır anlaşılır bilmiyorum.bu arada işletim sistemi xp 32 bit.bugün yarın 64 bite geçicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cileri33 -- 18 Kasım 2011; 16:01:36 >
  • Sorunun xp den kaynaklanıyor olabilir. Çünkü 32 bit xp 3.2 gb ramden fazlasını adresleyemez ve doğal olrak görmez. Benim ramlarim corsair 2x4 gb 1600 mhz idi. Ramlari 2 ve 4. slota takmıstım ve bios tan sadece ram hızını 1600 e cekerek kullanıyordum ve dual olarak çalışıyolardı. Bende cpu-z ve everest ultimate ile bakıyordum sistem bilgilerine ama biostada gösterebilir. Ne yazık kı biosu okadar tecrube edemeden kartı geri yolladım :)
  • Bu arada yaklaşık 1 saat önce durduk yere sistem kendiliğinden kapandı ve artık açılmıyor. Fanlar çalışıyo ama ekrana görüntü gelmiyo. Normalde bios açılmadan hemen önce klavye ışıkları bikaç kez yanıp sönüyodu. Onlarada güç gelmiyo. Anakartın tüm güç kablolarını ve anakart pilini çıkartıp bikaç dakika bekledim sonuç çıkmadı.Ramlerin yerlerini değiştirdim işlemciyi söküp taktım,anakartın üstündeki cmoss clear tuşunu denedim ve son olarak anakart pilinin altındaki cmoss jumper ını bir sağa kaydırıp sistemi açıp kapattım,tekrar eski yerine taktım ama hiç bi sonuç alamadım. Anakart üstündeki tüm led ler yanıyo. Sanırım bu işlemcide poblem yok demek. geriye ya ramler yada anakartın arızalanması kalıyo. ben yinede riske girmeyip anakart+işlemci+ram üçlüsünü vatan bilgisayara göndericem.hepsini ordan almıştım zaten teker teker.orda denesinler hangisi arızalıysa yetkili servisine göndersinler.Daha ilk günden bu kdar şanssızlık hevesimi kırdı yaaa. En az 20 gün servisten gelmesini bekliycem şimdi.

• cileri33
    gd-80 mi senin anakart yoksa gd-65 mi?
  • Msi 990fxa-gd65
  • Bende su an kartı yolladım, göndermeden önce daha yeni olduğu için teknik servise gitmesin, çünkü mal bende bozulmadı, bana böyle geldi dedim ve evet haklısınız gönderin sorunu görelim değişim yada iade yapalım dediler. Dün aradığımda ise böyle hassas sorunlar ancak teknik servisteki özel ekipmanlar sayesinde tespit edilebilir gibi konusunca bende konusmayı hatırlattım. Tamam biz deniyelim size dönicez dediler ama bu gün ne arayan oldu nede mail atan. Eğer kalkıpta servis olayına girerseler dediğiniz gibi 20 beklemek hiçte hoş değil. (Not: Ben kartı eksen bilgisayardan aldım. Yazdıklarımın vatan bilgisayar ile alakası yoktur. Aynı karttan müzdarip olduğumuz için yazdım.)

Son günlerde okuduklarım, msi da servis sürecinin sıkıntılı olduğu yönünde malesef

Bu arada bios pilini cıkartıp, sistemin power tusuna yada reset tusuna basmalısınız sistem üzerindeki elektriğin dejars olması için. Bios bunu yapmadıktan sonra sıfırlanmaya bilir. Gerci bios reset tusunu ve jumper ayarını denemissiniz ama olsun. Belki faydası olur.

• artık topladım bilgisayarı koydum kutularına yollıycam yarın vatan bilgisayara.direk arızalı olan parçayı değişim istiycem ki çok büyük ihtimalle anakart arızalı. işin ilginç yanı bu kadar kısa sürede nasıl böyle arıza yapabiliyo.daha 24 saat kullanmadan,küt diye gitti kendi kendine.bios update veya overclock flan bile yapmadım.sadece overclock ekranında ramleri 1600mhz olarak gösterdimki zaten gskill 1600mhz cl9 ram lerim.birazda ram slotlarının yerlerini değiştirdim dual olanı bulabilmek için.enteresan...
  • Ben artık çok titizlenmekten diyorum,geçiyorum :))
  • quote:

Ben artık çok titizlenmekten diyorum,geçiyorum :))

Her hangi bir gelisme/haber var mi anakarttan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileri33

Bu arada yaklaşık 1 saat önce durduk yere sistem kendiliğinden kapandı ve artık açılmıyor. Fanlar çalışıyo ama ekrana görüntü gelmiyo. Normalde bios açılmadan hemen önce klavye ışıkları bikaç kez yanıp sönüyodu. Onlarada güç gelmiyo. Anakartın tüm güç kablolarını ve anakart pilini çıkartıp bikaç dakika bekledim sonuç çıkmadı.Ramlerin yerlerini değiştirdim işlemciyi söküp taktım,anakartın üstündeki cmoss clear tuşunu denedim ve son olarak anakart pilinin altındaki cmoss jumper ını bir sağa kaydırıp sistemi açıp kapattım,tekrar eski yerine taktım ama hiç bi sonuç alamadım. Anakart üstündeki tüm led ler yanıyo. Sanırım bu işlemcide poblem yok demek. geriye ya ramler yada anakartın arızalanması kalıyo. ben yinede riske girmeyip anakart+işlemci+ram üçlüsünü vatan bilgisayara göndericem.hepsini ordan almıştım zaten teker teker.orda denesinler hangisi arızalıysa yetkili servisine göndersinler.Daha ilk günden bu kdar şanssızlık hevesimi kırdı yaaa. En az 20 gün servisten gelmesini bekliycem şimdi.

7 gun icerisinde kosulsuz iade ve ariza durumunda degisim hakkiniz var. Ne 20 gunu?

• quote:

quote:

Bu arada yaklaşık 1 saat önce durduk yere sistem kendiliğinden kapandı ve artık açılmıyor. Fanlar çalışıyo ama ekrana görüntü gelmiyo. Normalde bios açılmadan hemen önce klavye ışıkları bikaç kez yanıp sönüyodu. Onlarada güç gelmiyo. Anakartın tüm güç kablolarını ve anakart pilini çıkartıp bikaç dakika bekledim sonuç çıkmadı.Ramlerin yerlerini değiştirdim işlemciyi söküp taktım,anakartın üstündeki cmoss clear tuşunu denedim ve son olarak anakart pilinin altındaki cmoss jumper ını bir sağa kaydırıp sistemi açıp kapattım,tekrar eski yerine taktım ama hiç bi sonuç alamadım. Anakart üstündeki tüm led ler yanıyo. Sanırım bu işlemcide poblem yok demek. geriye ya ramler yada anakartın arızalanması kalıyo. ben yinede riske girmeyip anakart+işlemci+ram üçlüsünü vatan bilgisayara göndericem.hepsini ordan almıştım zaten teker teker.orda denesinler hangisi arızalıysa yetkili servisine göndersinler.Daha ilk günden bu kdar şanssızlık hevesimi kırdı yaaa. En az 20 gün servisten gelmesini bekliycem şimdi.

7 gun icerisinde kosulsuz iade ve ariza durumunda degisim hakkiniz var. Ne 20 gunu?

Haklısınız. Kutunun içine açıklama olarakta arızalı olan ürünün değişimini istiyorum diye not yazdım, ama yarında telefonla arayıp söyliycem.Yarın ulaşıcak kargo ellerine. Muhtemelen çamurluk yapıp servis flan diycekler ama, bu sefer kesinlikle kararlıyım sonuna kadar kavga edicem. Anakart + işlemci + ram + ekran kartı. hepsini gönderdim bahaneleri olmasın diye. ekran kart kartı, işlemci ve ram 7 günü geçti ama anakart daha 2 günlüktü. bu arada 7 gün kuralı, ürünü kargoladıkları gün ile benim kargoyu gönderip onların tekrar ellerine ulaştığı gün arasındamı, yoksa benim kargoyu teslim aldığım günle,tekrar kargoya teslim ettiğim gün arasındamı geçerli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cileri33 -- 21 Kasım 2011; 20:15:55 >

• quote:

quote:

Ben artık çok titizlenmekten diyorum,geçiyorum :))

Her hangi bir gelisme/haber var mi anakarttan?

Anakartın ellerinde olmaması nedeniyle gecen hafta bekledim, ve gecen hafta dedikleri gibi, bu gün yeni gelen anakartlardan birinle değişim yapıp kargoya verdiler. Süreç sorunsuz gecti diyebilirim. Biz sizi arıcaz kısmı dısında :) Yarın yada en gec çarşamba günü kart elimde olur diye düşünüyorum. İnsallah bu sefer hiç bir aksilik yasamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodOfNuke -- 21 Kasım 2011; 21:10:16 >

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız. Kutunun içine açıklama olarakta arızalı olan ürünün değişimini istiyorum diye not yazdım, ama yarında telefonla arayıp söyliycem.Yarın ulaşıcak kargo ellerine. Muhtemelen çamurluk yapıp servis flan diycekler ama, bu sefer kesinlikle kararlıyım sonuna kadar kavga edicem. Anakart + işlemci + ram + ekran kartı. hepsini gönderdim bahaneleri olmasın diye. ekran kart kartı, işlemci ve ram 7 günü geçti ama anakart daha 2 günlüktü. bu arada 7 gün kuralı, ürünü kargoladıkları gün ile benim kargoyu gönderip onların tekrar ellerine ulaştığı gün arasındamı, yoksa benim kargoyu teslim aldığım günle,tekrar kargoya teslim ettiğim gün arasındamı geçerli ?

Kargo esnasinda gecen surede aldiginiz cihazlari deneyemeyeceginize gore o zamanlari es gecmeniz lazim.. Bunda da diretin

• Merhaba. Yeni ankart elime ulastı fakat ilk gelen gibi jelatinli değil acılmıs içine diğer kartımın faturası konmus ve bir yerinde belirgin ezik var. Ve diğer dikkatimi ceken şey işlemci yanındaki soğutucunun cokta sabit olmaması. Sanki ilk gelen kartta böyle bir tam tamına oturma vardı gibi geliyor bana. Gerci soğutucunun altına bakılırsa yaylı vidalar, esneklik katılması için konulmus gibi. Rica etsem benim için bir kontrol edermisiniz :)
  • quote:

Merhaba. Yeni ankart elime ulastı fakat ilk gelen gibi jelatinli değil acılmıs içine diğer kartımın faturası konmus ve bir yerinde belirgin ezik var. Ve diğer dikkatimi ceken şey işlemci yanındaki soğutucunun cokta sabit olmaması. Sanki ilk gelen kartta böyle bir tam tamına oturma vardı gibi geliyor bana. Gerci soğutucunun altına bakılırsa yaylı vidalar, esneklik katılması için konulmus gibi. Rica etsem benim için bir kontrol edermisiniz :)

Bendekilerde oynuyor herhangi bir sikinti yok.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.