Şimdi Ara

Msi 9550 den İlk İzlenimler Rekorlar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
0
Favori
31.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allahım allah moda oldu reklam olayıda bi önceki posttada yazıcaktım yazmadım, bari mesaj sayımızdan anlayın reklam olmadığını bunları yazan 5-10 kişi hep newbie kullanıcı olsa eywallah reklam de bende inanmam zaten. Kart bariz süper ve bizde şaşırdık bukdr ii çıkmasına açıkçası bu kart ilk geldiğinde fiyat açısından asus ii oc. olmasada olur aslında MSI mı alsam diyodum KDV dahil fiyatta 12$ fark ediyor, ama hiçte oc. olmuyosa almamak mı gerekir acaba diyodum. çünkü Sapphire in ram leri direk tıkanıyodu sadece GPU yükseltmekte bi işe yaramıyodu. Sonra arkadaş aldı görünce şok oldum bende aldım. Sana reklam gibi geliyosa senden bana gelen; yenile Asus veya diğer markalardan alıpta bu durumu çekemeyip yada elinde MSI bulunmayan bolca Asus stok bulunan bir başka bilgisayar şirketi kokusu war. Ayrıca biz Gigatek in reklamınıda yapmadık sadece ordan aldığımı söylemişler açıkçası bende ordan aldım ama atıyorum bi arkadaş emabil diye biyerden almış aynı fiyata o kartta bu potansiyele sahip. Gigatekteki adam forumu takip ediyorsa biz napalım? Dediğiniz gibi kendisi burda yazan biriyse hatta bu postta reklam yaptıysada, yalan olmadıktan sonra hiç umrumda değil reklammış değilmiş hatta ii olmuş ki böylece haberimiz oldu, kart bahsedildiği gibi süper, inanmayana daha da yapacak bişeyimiz yok yakınsanız misafirim olun gelin görün. Hatta geçtim gigatek'in reklamını, adamlar hakikaten ii ve ilgililer gördüğüm kadarıyla, kaliteli ürünü ve hizmeti (türkiyedeki diğer firmalarla karşılaştırınca hakikaten iyi) uygun fiyata sunuyorlar, lakin arada bi gıcık oluyorum, yok şu kalmadı stokta yok, özellikle bu kartı alırken yuh dedim yok neymiş Bonus pos unda sorun var kart bilgilerinizi verin netten çekicez. Sinir oldum dün madem öyle sitende niye okdr yazıyosun şu kartlara şukadar taksit yapıyoruz ve şu ürünler stokta var diye. Neyse bırakalım şimdi gigatek i bi yana polemiğe gerek yok madem isteğin publish buyur, imzamdaki sistem + 512MB ram 475/700 hızlarında alındı sonuçlar. Ek olarak bu çıktığı son hız değil tamamen ek soğutmasız gerçekleştirilmiş durumda çok zorlamadım, Ramler yanlış hatırlamıyosam 710-720 arasında da artifact vermedi, 725 denememde artifact oluştu. yanılmıyorsam ek soğutma ve volt mod. uygulanmadan üst sınır 720MHz de. ısınınca biraz dha aşağı düşeceğini düşünürsek 710 diyebiliriz. Bu arada ilginç bi durum var Ram kodunun sonu TC50, 5ns gibi görünüyor fakat imzamda gördüğünüz GF2 MX400 ün de SD-Ram leride aynı şekilde TC50 ile bitiyor ilgincime gitti bu kartın hızları daha düşük diye hatırlıyorum araştırıp bakmak lazım ona.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8458367

Bu arada bi üst postta yazdığıma cevap verebilecek yokmu? Rica etmsem Bi deneseniz dediğim olayı?

Birde ek olarak Ram 5ns olsa bile bu değerlere çıkması çok garip değil asustada Samsung 5ns kullanılıyor ve onlarda bukdr olmasa bile 600 e kdr çıkabiliyor, belki yeni seri samsung ram lerle onlarda 700 e ulaşabilir, Bunun mantıklı açıklaması şu: Samsung diyelim bi çok ns değerinde ram üretiyor, fakat üretim maliyetleri aynı olduğu ekstra üretim bandı ekstra masraf ve sorun olduğu için eski teknoloji üretim bandını ortadan kaldırıyor. Sorun şöyleki 5ns lik eski üretim bandından çıkan ürünler tek tük 5ns çıkmayacağı için ve çöpe gidiceği için sorun oluyor, yeni üretim bandında ise çıkan ürünler tamamen sorunlu olmadıkça kafadan 5ns de çalışabiliyor, üretim maliyetide aynı olduğu için mantıklı olarak eskiyi kaldırıyor. Peki niye bunları rahatça çalışabildikleri daha iyi olan değerlerde etiketlemiyor? Çünkü diğer yandan hala 5ns ram e oldukça fazla bir talep var, 2,8ns gibi bi değerde etiketlese atıyorum msi ve asus daha ucuz olan Hynix 5ns veya 4ns rami tercih edecek ve samsung pazar payi kaptıracak, 2,8ns etiketleyip 2,8ns fiyatı düşürse busefer normalde sattığı 2,8ns lerden eski ettiği karı elde edemiyecek. Bu yüzden bu böyle nispeten o değerlere yakın olsada arabistan gibi çok sıcak ortamlarda (ki testler böyle ortamlarda çalışabilecek seviyede yapılıyor) çok rahatça çalışamayan ürünleri ve hatta talep fazla olunca çalışabilenlerdende bir kısmını 5ns olarak etketliyor. Hemde oc. potansiyeli fazla olduğu için veya 5ns çok çok rahat çalışabildiği için msi asus gibi üreticiler tarafından daha çok tercih ediliyor, ve samsungun pazar payı artıyor, şimdi samsung 5ns üretim bandını hala faaliyette tutsaydı aynı maliyete daha çok fire vererek (yani aslında ortalama maliyeti daha yüksek olarak) daha az ram satacaktı. Sizce bu mantıklı mı?

• Publish etmeyi gösterin yapayım.Benim gigatekle ne alakam olsunki
  • quote:

Orjinalden alıntı: phantom

quote:

Orjinalden alıntı: aktuz

14000 3dmark2000 de falan olmasın saka saka, belki aldıgın yer ya da yanlışlıkla fabrikası 9600xt biosu yuklemiştir.
    9600xt bios modlamayı yapmayın bence.gerektiginde soft mod da kullanmak daha saglıklı dıye dusunuyorum.
    ben de bu paliti aldıgım gibi 490 a 340 yaptım.sorunsuzdu ama yinede biraz duşureyim dedim, 480 e 310 daha yaptım.bu daha guvenilir.ramin ne oldugunu nasıl anlıyorsunuz,2.8 oldugunu biliyorum da markası yazıyomuydu hatırlamıyorum.samsung heralde.:)

galiba öyle bi yanlışlığı fabrika yapmadı . 2.nci el aldım bu kartı galiba ex-sahibi yapmış olabilir.
    omega driver indirip yükledim birde onu deneyim dedim aman tanrım ne oldu bi yavaşlama oyunlarda daha doğrusu acılmıyor bile oyun omega driverle bende uninstall edip gene orj.driverlerini okuttum.
    bunun bios'unun mod landığını nasıl anlarım??

Yaw bin defa dedim ya biosu modladım, oc yapmana gerek yok dedim, günlük kullanım için uygun ve güvenli hızlarda dedim

• iyi puan almışsın kart baya saglam demekki
  • tonythetonguç ( uzaktan bakınca karışıkta yazınca kolay bir nick ) belirttiği olayın aynısı değil ama bir ara ilk aldığımda yaptığım denemelerin birkaçında ( orjinal driverlar) kart daha 350/500 ciavrında artifact vermişti. Hatta bunu bu değilde diğer msi formunda da belirtmiştim. Fakat daha sonra 375/690 da bile artifact vermedi. Şimdi 385/690 da rahat çalışıyor hiçbir sorun yok. Fazlaca da uğraşmıyorum artık bu bana yeter...
    Aklımda olan acaba bios update yapsak iyi mi olur yada nasıl olsa istediğim frekansa çıkarak çalışıyor hiç gereği yok hem devamlı yüksek frekans yerine istediğimde yükselterek çalıştırmak mantıklı geliyor...Yine son olarak tonythetonguç yaşadığın sorun geçici bir sorun olabilir belki voltaj değişimi olmuş, belki başka bir elektronik darboğaz oluşmuş geçici olarak bir sorun oluşmuş olabilir. bu bazı durumlarda defaultta bile oluşabiliyor. Bilgisayar işlemcisi başka bir işlem için sistemi zorlamışta olabilir haliyle ekran kartı sandığın sorun işlemci hatta ağdan bile kaynasklanmış olabilir. Msn de başıma gelen bir arkadaşal sesli chat istediğimde modem donabiliyor hatta sistem bile takılabiliyor. benden bu kadar...

• Evet şimdi reklamlar...

Arkadaşlar benim kart 510/740'da hiç artifact vermeden çalışıyor, dün 720 yazmıştım, bugün 20Mhz daha arttırdım ve hala artifact yok. Daha üstünü denemedim, sanki 800 de yapsam çalışacak gibi ama karta bir zarar gelmesini istemiyorum. Publish olayına ben de giremiyorum çünkü evde modem yok, internet kafeden yazıyorum bunları. Birilerinden ödünç modem alabilirsem publish de yapacağım, şu an 03'den aldığım puan 4200 küsür.

Reklamları izlediniz.
  • msi 9550'im 4 gün önce geldi..ati tool'la scan for max deyince cpu 350'lerde artifact verdi..bende büyük bi hayal kırıklığı..hemen 460/500 yaptım kendim ve alet saat gibi çalıştı...ardından 480/630 yaptım ve şu ana kadar hiç bir sorun olmadan gece gündüz hl2 oynuyorum..ne oyunda ne ati tool'da tek bir artifact yok..3dmark 03 skorum : 3638 480/630'da...forumda da okuduğum belli hizlarda artifact vermesi benim de ilgincime gitti ,yani 475/600'de artifact veren alet 480/630'da saat gibi..yani işlemci ve ram hizlarini arttiriken belli bir senkron mu yakalamak gerekiyo nedir..yanliz alet tam bir oc manyağı hakkaten,resmen 9600xt'im oldu..bu akşam daha da arttiracam 500/680 deniycem..başarılı olursam 3dmark 03 skorumla beraber buraya yazarim..

bu arada hl2'de average fps'nizi hangi komutla görüyosunuz??1024 full detay oynuyorumda kaç fps'de olduğumu merak ediyorum...eğer 40 falansa aa af'larida biraz açıcam..

kartı şiddetle tavsiye ediyorum,reklam meklam laflarına da anlam veremiyorum..alet canavar,yıllarca bilgisayarcılar dandik mallari bilgisayardan anlamayan insanlara kaktırdılar,şimdi ortada çok düzgün bi mal var,reklam diyoruz..yapiyolarsada helal olsun.

• arkadaslar ben simdi elimdeki asus 9550 'yi satip bu kartı alsam sizce buna değer mi? yoksa ugrasmaya degmez mi diyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hannibal

Publish etmeyi gösterin yapayım.Benim gigatekle ne alakam olsunki

publish sen yapmıcan ki
    önec futuremarka gir üye ol ücrestsiz sonra testini yap
    online scores de oraya zaten publishedecek
    sen bişe yapmıcan ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: SebA_StiAn

quote:

Publish etmeyi gösterin yapayım.Benim gigatekle ne alakam olsunki

publish sen yapmıcan ki
    önec futuremarka gir üye ol ücrestsiz sonra testini yap
    online scores de oraya zaten publishedecek
    sen bişe yapmıcan ki

Ben siteye ücretsiz üye oldum , Online Scores e tıkladığım Zaman kabul etmiyor

• quote:

Orjinalden alıntı: Hacitigin

tonythetonguç ( uzaktan bakınca karışıkta yazınca kolay bir nick ) belirttiği olayın aynısı değil ama bir ara ilk aldığımda yaptığım denemelerin birkaçında ( orjinal driverlar) kart daha 350/500 ciavrında artifact vermişti. Hatta bunu bu değilde diğer msi formunda da belirtmiştim. Fakat daha sonra 375/690 da bile artifact vermedi. Şimdi 385/690 da rahat çalışıyor hiçbir sorun yok. Fazlaca da uğraşmıyorum artık bu bana yeter...
    Aklımda olan acaba bios update yapsak iyi mi olur yada nasıl olsa istediğim frekansa çıkarak çalışıyor hiç gereği yok hem devamlı yüksek frekans yerine istediğimde yükselterek çalıştırmak mantıklı geliyor...Yine son olarak tonythetonguç yaşadığın sorun geçici bir sorun olabilir belki voltaj değişimi olmuş, belki başka bir elektronik darboğaz oluşmuş geçici olarak bir sorun oluşmuş olabilir. bu bazı durumlarda defaultta bile oluşabiliyor.

Selam cevabın için teşekkürler, kısaca tonguc diyebilirsin;) zaten orjinali tonguc fakat username çakışmalarından dolayı değişe değişe böyle oldu ve kaldı. Sorun anlaşıldı GPU nun sınırına yakınmışım :( niye bnm GPU geride kaldı anlamadım:(. ATI Tool find max. core ile 481 e kdr getirdi ben hata payı olarak 5 MHz indim 475 yaptım gerçi 475te başka bişiyle uğraşmassan yine sorun yok hiç artifact olmuyor, (hatta 480de de 5dk. denedim artifact yapmadı) hatta 475 de 3D mark 2001SE sorunsuz tamamlandı (herangi bi bozulma olmadan). Oyunda oynadım sorunsuzca. Neyse şu anda 470MHz de 35 dk.dır artifact testte 40 takla attırdım makinaya hiç bi sorun olmadı. Bu arada şimdi tekrar baktım save ettiğim değerlere 475 değil 477MHz miş. Bnm gpu biraz geride kaldı ama napalım artık kısmet yinede bence süper eski kartları düşününce. İlk almayı düşündüğümde araştırırken 9600Pro seviyesinde çalışması şanstı. Hatta 450/600 çok ii bi değer olarak gözüküyordu Asus ta. Şimdi 12$ daha ucuza 470/700 çalışıyo canavar gibi daha ne isterim yani. Gerçi bi elemanada bu karttan alıcaz eleman fazla oyun oynamıyor arada bi NFSU2 oynar ve oc. yapmam beceremem diyor. Yanlışlıkla ters bişey yaparım yanar misali onun değerler daha iyi çıkarsa onunkini ben alıcam. Elemana sistem toparladım oda kıyak yapacak bana. Neyse bu arada bios olayına gelince benimde aklımda var bios olayı ve çok rahat bios yükelebilecek bi kart özellikle 9600Pro seviyesi bir bios zorlamaz bile fakat şöyle bi düşününce ekran kartında oc. niye var. oyun oynamak için yani oyun oynarken hızlı olması lazım bana çok fazla derecede oyun oynamıyorum hatta geceleri makinayı downloada bırakıyorum. Bios yüklersem dediğim gibi çok çok rahat çalışacağı değerde bi bios yüklerim ama yinede gereksiz yere herdaim oc. olmuş olacak. yazılımla sadece oyun oynayacağım zaman oc yapmak daha mantıklı. birde dediğim gibi 9600Pro yüklesem de oyun oynarken biraz daha hız isteyip yine soft oc. yapıcam. Aynı hesaba geliceki. Ha araştırıp uygun bikaç bios buluruz bi kenarda durur kart eskidiği zmn hatta bide volt mod ile takviye edip daha iyi bir bios yüklenebilir. Birde söyle bi mevzu daha var max. limitlerinde uzun süre kesintisiz oc. yapınca ömürde hatta oc. potansiyelinde düşme olması gibi gerçekler var, bikaç arkadaşımın başına GPU da olmasada CPU da geldi. o yüzden biosla kastırmaya gerek yok diyorum gerçi alet ısınmadığı için ve 400/600 de limite uzak olduğu için bu gibi bi problem çıkarıcağını sanmıyorum ama yinede şimdilik gerek görmüyorum açıkçası. Yinede bakıcam ama uyumlu bios versiyonlarına. Birde Volt. Mod olayını şimdiden araştırmak lazım ilerde yapmak istediğimizde kartın o dönemlerde popüler olmadığını düşünürsek yeterli kaynak bulunamayabilir.

• Hafta içinde ben de aldım bu ekran kartından. Çok fazla oyun oynayarak deneme imkanım olmadı ama eski 16 mb karttan sonra ilaç gibi geldi..
  • al hoca
  • quote:

Orjinalden alıntı: z.x.c

quote:

Orjinalden alıntı: phantom

quote:

Orjinalden alıntı: aktuz

14000 3dmark2000 de falan olmasın saka saka, belki aldıgın yer ya da yanlışlıkla fabrikası 9600xt biosu yuklemiştir.
    9600xt bios modlamayı yapmayın bence.gerektiginde soft mod da kullanmak daha saglıklı dıye dusunuyorum.
    ben de bu paliti aldıgım gibi 490 a 340 yaptım.sorunsuzdu ama yinede biraz duşureyim dedim, 480 e 310 daha yaptım.bu daha guvenilir.ramin ne oldugunu nasıl anlıyorsunuz,2.8 oldugunu biliyorum da markası yazıyomuydu hatırlamıyorum.samsung heralde.:)

galiba öyle bi yanlışlığı fabrika yapmadı . 2.nci el aldım bu kartı galiba ex-sahibi yapmış olabilir.
    omega driver indirip yükledim birde onu deneyim dedim aman tanrım ne oldu bi yavaşlama oyunlarda daha doğrusu acılmıyor bile oyun omega driverle bende uninstall edip gene orj.driverlerini okuttum.
    bunun bios'unun mod landığını nasıl anlarım??

Yaw bin defa dedim ya biosu modladım, oc yapmana gerek yok dedim, günlük kullanım için uygun ve güvenli hızlarda dedim

evet arkadaşlar sistemimi (reklam değil gercek) z.x.c. nickli arkadaş'tan aldım ve hiç bir sorunla karşılaşmadım ve sorunum olduğunda bana herzaman destek cıktı msn'den sağolsun tüm sistemi aldım işlemci anakart vs. evet ekran kartı mükemmel 3d2001 'de 14582 PUAN aldım.hata forum bile actım dün link koydum.

teşekkürler dostum z.x.c. seninle daha yarım kalmış bi ram işi vardı bi ara düşerse 512 mb plz haber olsun

• quote:

3dmarka şifre girdiysen sahte şifre kabul etmez tabi
  • bir eklam değil belirtmesi de benden gelsin bari... (belki reklamdır ama kart o scoreları alıyor..)
    Sistem aşağıda; şu an stabil 500-600`a çıktım (üstünü ramsink alınca deniyeceğim).. 3dmark03: 3570 ; 3dmark05: 1533, scoreları alınıyor.. Oyunlarda ise; nfsu2`de her halukarda 800x600`de full detail oynanıyor; 1024x768`de ise kartın ısınması sonrasında çok az kasılmalar yaşanıyor full detailde.. lakin kart ısınmadan çok rahat çalıştırıyor..(bu da ramsink ihtiyacını belirtiyor galiba..) POP Warrior with in`de hiç sorun yaşanmadan oynanabiliyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SebA_StiAn

quote:

3dmarka şifre girdiysen sahte şifre kabul etmez tabi

walla dediğin gibi şifre girdim Şimdi şifresizmi deneyim ?? Free olanı yane ??

• efet
  • ya ben bişi anlamadım bu kartla ve imzandaki sistemle geçiyosun beni benim becler 3dmark01 14000 nası 17k alabilirsin anlamıyorum
  • ee hoca kastıracan biraz sistemi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.