Şimdi Ara

MSI 8800GTS 320MB OC vs SAPPHIRE X1950PRO KARŞILAŞTIRMALI TESTLERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
22.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dogru bi secım yapmısım o halde 8800 gts ler arasından
  • quote:

Orjinalden alıntı: RedLabel

Elma ile armudu kiyaslamissin.

Ikincisi MSI modeli bir de OC lu gelen model yazdigin gibi. Arada bazi oyunlarda %90 lara varan performans farki var ama kartlarin fiyatlari arasinda da ayni fark var.

Daha da onemlisi 46fps yerine 80 fps almak 15-20 fps yerine 40 almakla ayni sey degil. Ilkinde pek farketmezken ikincisinde oyun oynanabilir hale geliyor. X1950pro su anki cogu oyunda ayarlar biraz dusuruldugunde 40-50 barajini asiyor, kesesini dusunen bir insan icin de bu son derece yeterli oluyor yani yazdigin performans farki oyun kalitesinin herzaman ayni oranda arttigini gostermiyor. E DX10 desteklemiyen oyunlarda goruntu kalitesinde de pek bir fark yok.

Simdi 210$ lara(KDV dahil fiyatlardan bahsediyoruz) Vivo ozelligi olan X1950pro yerine 405$ lara 8800GTS almanin anlamli olup olmadigini tartismak anlamsiz.

Bu isin gerekliligi gereksizligi olmaz. Parasi olan ve en iyisini isteyen guzelce alir 8800 serisi bir kart.

Fiyati uygun kendisine bugunun sartlari ile iyi kalitede oyun oynatabilecek bir kart isteyen de gider X1950pro alir.

Aceleci olmayan ve belirli bir sure daha bekliyebilecek kisi ise hicbirsey almaz yazin ortalarini bekler, yeni kartlar gelir fiyatlar uygunlasir ona gore secimini yapar....

Zaten belirtilmiş
    quote:

Orjinalden alıntı: Asefik
    Bu testi yapmamın sebebi aynı sınıf ve fiyattaki 2 ürünü karşılaştırmak değil.
    Sadece kafasında böyle bir kart değişimi olabilecek yada yeni kart alırken DX9 mu alayım,
    DX10 kartta henüz gerek yok diye kafasında soru işareti olan kişilere cevap vermektir.
    Yoksa herkes 8800GTS kartının üstün olduğunu ve fiyat olarak daha pahalı olduğunu biliyor
  • Gerçekten güzel bi çalışma olmuş ellerine sağlık aradaki fark gerçekten çok fazla bu kadarını beklemiyodum
  • Test süper olmuş saolasn testin sonuclarını anlayan anlar gayet başarılı
  • güzel inceleme olmuş, ellerine sağlık

bugün ekran kartı alacak olan biri 200$ bütçesi varsa en iyi seçenek 1950pro

hatta Acc. X2 soğutma ile gelen TUL 1950pro ve MSI 1950pro 180$'a bulunabiliyor!!!

8800GTS ise 340$ fiyata sahip bu fiyata bütçesi uygun olanın alması gereken doğru kart
  • sparkle 8800gts= 280 dolara alınabilir bir kart x1950pro alacağına..
  • Testler için teşekkürler...

En çok önerilen 2 kartı test etmeniz çok faydalı olmuş...
    Ben de ikisi arasında kararsız kalanlardandım...

8800GTS için Leadtek'in sitesinde gördüğüm en az 550 Watt PSU ve 12V+ 26A tavsiyesini görünce şaşırdım. Çünkü forumda 500W güç kaynağının yeteceğini birkaç yerde okumuştum...

Yeni aldığım FSP BlueStorm II 500W ve 2 tane +12V'tan 18A güç veriyor ve 2 tane 6pinlik güç kablosu var... Fakat MSI 8800GTS'de 1 tane 6pinlik güç girişi var...

Ben bu PSU'yla 8800GTS ekran kartını kullanamayacağım mı bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 13 Nisan 2007; 14:42:49 >
  • @Asefik

Testler için tesk..

Siz bu islerde baya tecrübeli biri oldugunuz icin bu soruyu sormak istiyorum...

Piyasada en cok begenilen iki karti karsilastirdin... Beklendigi gibi 8800GTS 320 MB X1950Pro yu ezdi gecti tüm skorlarda... F/P olarak eşitler diyebiliriz...

Yalniz benim kafama takilan bir şey var....

Verdigin SS lerde iki karttan alinan görüntüleri karsilastiriyorumda... Zerre kadar bir fark göremiyorum...

Görebilen var mi ? Ya da Skorlarin arasindaki fark o görüntülerden belli oluyor mu ?

Aslinda ben aynı durumla X850XT PE den X1950XTX e gectigimde de karsilasmistim...

Simdi sormadan edemeyecegim... Biz bunca parayi skorlara mi yatiriyoruz?

X1950Pro ile 8800GTS nin görüntüleri arasinda bariz bir fark olmayacaksa 3dmark testlerinden, FPS lerinden bilmem nesinden kime ne...

Tesk...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

@Asefik

Testler için tesk..

Piyasada en cok begenilen iki karti karsilastirdin... Beklendigi gibi 8800GTS 320 MB X1950Pro yu ezdi gecti tüm skorlarda... F/P olarak eşitler diyebiliriz...

Verdigin SS lerde iki karttan alinan görüntüleri karsilastiriyorumda... Zerre kadar bir fark göremiyorum...

Görebilen var mi ? Ya da Skorlarin arasindaki fark o görüntülerden belli oluyor mu ?

Aslinda ben aynı durumla X850XT PE den X1950XTX e gectigimde de karsilasmistim...

X1950Pro ile 8800GTS nin görüntüleri arasinda bariz bir fark olmayacaksa 3dmark testlerinden, FPS lerinden bilmem nesinden kime ne...

Tesk...

Buda bir bakış açısı yukardada yazdığım gibi herkes kendi yorumunu yapacak,tabi bu yorumlarda kişisel kapasiteler,tecrübeler,ihtiyaçlar ve alım stratejilerileri etken olacaktır.

Sizinkide bir yorum olarak eklenmiştir topiğe,cevabıda zaten siz vermişsiniz size lazım değil FPS yada 3DMark Puanı.....
  • ASEFİK ABİ SENİ TANIRIM AMA SANKİ FARKLI 2 ÜRÜN KARŞILAŞTIRMIŞIN GİBİ GELDİ BANA
    HADİ X1950 XTX FALEN KARŞILAŞTIRSAN ANLAYACAĞIM AMA
    YİNEDE PİYASADAKİ EN İİ F/P KARTLARI GÖRMEK AÇISINDAN İİ OLMUŞ
    BİDE BU MSI ÇEKİRDEK HIZI MAKS KAÇTA STABİL OLUYO BENDE SPARKLE VAR VE 620 DEN FAZLA GİTMİYO
  • Sorunu Asefik e yoneltmissin ama ben arada bir iki sey ekliyim.

Grafikler arasinda fark gorememen dogal cunku fark yok. DX10 ozelliklerini kullanan bir oyun cikmadikca(ozellikle sm4.0 i ) herhangi bir fark da goremiyceksin. Bu yuzden DX10 Dx10 diye 1 senedir milletin kafasini utuliyenlerin aslinda ne kadar anlamsiz bir sey soylediklerini anlamak lazim.

Ati gec kalmis!... Kaldi da ne oldu? Ortada yeni teknolojiyi gordugun hicbirsey yokken destekliyen kart almanin anlami var miydi 6 ay once...

Fiyat performans kriteri de ne yazik ki yanlis yapiliyor. Muhim olan performans farki degil o farkin hangi aralikta meydana geldigi. oyunlarda 60 fps veren bir kartla 150fps veren bir kart arasinda alinan oyun keyfi acisindan bir fark yoktur.

Bu arada x1950XTX ile X850XT arasinda da benzer bir fark soz konusu. X850XT sm 2.0b desteklerken X1950XT sm3.0 destekler. Aradaki farki ise gorebilecegin oldukca fazla oyun var piyasada. SM3.0 in sana getirdigi en buyuk nimet HDR dir, bunun farkini en guzel gorebilecegin oyunlardan birisi Oblivion, denersen anlarsin.

Son olarak bu kartin X1950XT ile arasindaki performans farki ortalama %20 (fark olmayan hatta 8800gts in geride kaldigi oyunlar bile mevcut) yani bugunku oyunlarda fark hissetmeniz cok zor. Hal boyle olunca cikacak sm4.0 destekli yeni oyunlarda vericegi performans konusunda da kafalarda sorular olusmuyor degil. Bu kartin sm4.0 destekleyen oyunlarda nasil bir performans vericegi bile halen buyuk bir soru isareti.
    Gelecege yaritim lafinin da zirvalamaktan baska birsey olmadigini teknolojiyi az cok takip eden herkes tarafindan bilinir. Gelecek dediginiz bu iste 1 seneyi gecmez. Teknolojide kullanilmiyan ya da yayginlasmamis bir teknolojiyi erkenden almak yapilabilecek en buyuk hatadir istisnasiz saglam miktar para kaybedersiniz ustelik bu odediginiz paranin karsiligi olan teknolojiyi siz henuz kullanmadan olur...

Ne zaman DX10 oyunlari da cikar, testleri gorulur, o zaman piyasada rekabet de olur, benim ihtiyacim da olur ben de uygun bir model alirim bu kadar basit... (6600 lerin de HDR destegi vardi sozde , destekliyen oyunlar cikinca o destek le adam gibi oynamak pek mumkun degildi ama, herseyi gectim Nvidia fx5200 u DX9 destekli kart diye lanse edip musteri kazanmisti, adamlar bunu hep yapiyor.)

quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

@Asefik

Testler için tesk..

Tesk...
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat204

Testler için teşekkürler...

En çok önerilen 2 kartı test etmeniz çok faydalı olmuş...
    Ben de ikisi arasında kararsız kalanlardandım...

8800GTS için Leadtek'in sitesinde gördüğüm en az 550 Watt PSU ve 12V+ 26A tavsiyesini görünce şaşırdım. Çünkü forumda 500W güç kaynağının yeteceğini birkaç yerde okumuştum...

Yeni aldığım FSP BlueStorm II 500W ve 2 tane +12V'tan 18A güç veriyor ve 2 tane 6pinlik güç kablosu var... Fakat MSI 8800GTS'de 1 tane 6pinlik güç girişi var...

Ben bu PSU'yla 8800GTS ekran kartını kullanamayacağım mı bu durumda?

????????
  • Hem Asefik hocama hemde RedLabel hocama verdigi cevaplar icin tesk ediyorum...

Verdiginiz cevaplardan sunu mu anlamaliyim...

"Extrem kartlar ancak extrem kullanicilar icindir, normal pc kullanicisinin bu kartlari almasina gerek yoktur, Cünki sirf görüntü kalitesi bakimindan arada gözle görülebilecek bir fark yoktur"

mu ?
  • çok güzel bi araştırma olmuş bu kartı alacaklara yol gösterecektir.ben de msi 8800gts 320mb. almayı düşünüyorum ileride.tşk.
  • umarım artık bunu görüp hala dx10 yok kartı napıcaksınız diyen kalmaz testler herşeyi acıklıyor dx10 destekli olması balın üstündeki kaymak diyelim dx9 dada cokiyi ati nin eski nesil dx9 kartlarına göre
  • 8800gts almak şart oldu
  • hocam şunu söylemek için mi hortlattın konuyu
  • Çok güzel bir inceleme olmuş. Sağol Asefik Bizleri bilgilendirdiğin için.

8800 GTS, X1950 PRO yu tokatlamış
  • ati nin şuanki piyasadaki tek dx10 kartı hd2900xt ile msi 8800gts 640mb karşılaştırma acısından daha yararlı olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 29 Mayıs 2007; 21:19:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.