Şimdi Ara

MSI, 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcilerine destek veren anakartlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Önde gelen anakart üreticilerinden MSI, AMD'nin önümüzdeki hafta duyurmaya hazırlandığı 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcileriyle uyumlu anakartları açıkladı. Firmadan yapılan açıklamaya göre, Soket AM3 formundaki MSI anakartların tamamı 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcileriyle uyumlu. Gerek AMD gerekse de Nvidia çipsetli, gerek eski gerekse de yeni Soket AM3 anakartlarının Phenom II X6 uyumluluğuna sahip olduğunu belirten MSI, kullanıcıların BIOS güncellemesiyle yeni işlemcileri kullanılabileceğini belirtti.

İşte MSI'ın Soket AM3 anakartları ve Phenom II X6 desteği kazandıran ilgili BIOS sürümleri;

• kendi anakartımı göremiyorum. k9a2 cf olur da k9a2 platinium nasıl olmaz?
  • 700 serisi yongasetli anakartlar 6 çekirdekli phenom desteği veriyor fakat; 2011 de piyasaya sürülecek bulldozer için destek vermiyor.
    Bu yüzden yeni anakart alacakların dikkatli olması lazım ya 890GX yongasetli bir anakart ya da bekleyip 890FX yongasetli anakart almak lazım...
  • DKA790GX'de listede var, çok iyi oldu 6 çekirdekliye geçme vakti
  • E51 sahibim ve cok cok menmunum 140 TL fıyatı bu zamana kadar hep pahalı anakarlar kullandımkı gerenk yokmuş...
  • Msi c45 120tl ye çekirdek açabilen 6 çekirdek destekli tamamı katı kapasitörlü k.k.sü ısınmayan saatlerce oyunda bile sorun çıkartmayan anakart.

Slot yerleşimini de gayet iyi yapmışlar.

Msi anakartları pek tercih etmiyorum. Ama bu anakart bu fiyata süper ötesi. Aldığıma çok memnun kaldığım bir anakart oldu.

MSI, 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcilerine destek veren anakartlarını açıkladı

Üstelik kırmızı değil siyah baskı devreli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li
    Msi c45 120tl ye çekirdek açabilen 6 çekirdek destekli tamamı katı kapasitörlü k.k.sü ısınmayan saatlerce oyunda bile sorun çıkartmayan anakart.
    Üstelik kırmızı değil siyah baskı devreli.

Siyah baskılı mı? Anakartın bu olmasın!
    770-G45

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 20 Nisan 2010; 21:06:13 >
  • 7 sersinden bir çok anakartı destekliyor. Helal olsun MSI !
  • merakla bekliyorum x6 serisini
  • Aynı güncellemeyi bütün anakart üreticileri yapacaktır... 6çekirdekli işlemciye geçmicekler için güncellemeyede gerek yok sanırım...
  • Benim anakartta var içinde. Zorla 6 çekirdek al diyorlar.
  • @yelkowan

O anakart g45 ve pahalı. İki dene x16 slot var onda.

Fotolarda kırmızı gözüküyor. Ama artık siyah baskı devreli. Eski sürüm kırmızıydı.
  • eee oldu mu Msi şimdi K9a2 var ka780g yok
  • Amd ciler msı asus gigabyte bakıcagınıza Biostar,EpoX,Sapphire, gibi anakartlara bakardım

yorum yapıcak arkadaşlar her acılan konaya dogru yanlış yazıyorsunuz

Su yazdıgım yazıda sadece amd yi en iyi çalıştıran anakartları yazdım

alternatif aramak biraz sacma
  • DKA790GX ve Platinium anakartın 1C0 biosi ile X6 işlemcileri kullanılacakmış ama henüz resmi sitede bu bios yok.
  • bu çipsetlere ait bütün anakartlar desteklemeyecek mi bu işlemcileri??
  • quote:

Orijinalden alıntı: DavutGENC

Amd ciler msı asus gigabyte bakıcagınıza Biostar,EpoX,Sapphire, gibi anakartlara bakardım
    yorum yapıcak arkadaşlar her acılan konaya dogru yanlış yazıyorsunuz
    Su yazdıgım yazıda sadece amd yi en iyi çalıştıran anakartları yazdım
    alternatif aramak biraz sacma

anlama güçlüğümü çekiyorum ne

@mav1li bahsettiğin siyah pcbli C45i görmediğim için şaşırdım.
    Kendi anakartını da bilmeyecek değilsin ya benimki de iş işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 21 Nisan 2010; 1:03:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ftrzk

eee oldu mu Msi şimdi K9a2 var ka780g yok

daha garibi; 790x k9a2 cf var her açıdan üstün olan 790fx k9a2 platinum yok.

ilerde tdp değerleri karşılayan bütün am2+ anakartlarda çalışacaktır diye umuyorum
  • simdi bende anlıyamadım, bendede k9a2 platinum var ve bu anakart x6 ları destekliyormu desteklemiyormu?
  • ben imzamdaki anakarta yeni bi işlemci takamıcakmıyım yani bulldozer olsun bu olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.