Şimdi Ara

Msi 3070 gaming z trio vs Msi 6800 gaming x trio ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selam birkaç gün önce 13700k ile beraber msi rtx 3060 ti gaming x almaya niyetliydim, kart stoğunu kaçırdım sonra 3070'e yöneldim amazon germany'den aldım o da stok sorunundan dolayı iptal oldu. O fiyata şu an rtx kart bulamıyorum. Bununla beraber aynı fiyata 3080 muadili 6800 gaming x trio mevcut. 3070 ile aynı fiyat vram 4 gb daha fazla. Nvidia'nın programları ve özellikleri (DLSS vs.. gibi) daha iyi olduğu söyleniyor öte yandan 6800 aynı paraya 3070'den daha güçlü bir kart. 13700k'da almayıp komple Amd sistem mi kursam yoksa rtx kart aramaya devam mı etsem bilemedim. Fikirleriniz varsa duymak isterim özellikle intel ve nvidia'dan amd'ye geçiş yapanlar varsa.

• Saf performans olarak 6800 %10 kadar daha güçlü ama sizin de belirttiğiniz gibi diğer faktörler yüzünden bence 3070 tercih sebebi

• Dlss gibi şeyler önemli ise rtx yani nvidia daha doğru olur. Ama amd de kas gücünde iyidir. Onda da fsr teknolojisi var bir zamandr. Dlss gibi... Amd de fsr yi geliştiriyor gün geçtikçe.

Birde ben yanlış görmediysem yukarda 6800 ile 3070 i kıyaslamışsınız 6800 ler farklı versiyonu yoksa hepsi 16 gb, yani 3070 ler den 8 gb bellek fazlası var 4 değil.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt

Evet onu yanlış yazmışım. 12 gb diye kalmış aklımda. Amd'ye kayıyorum zaten bekledikçe her şeyin fiyatı artıyor ve dakikalar içinde de ürünler tükeniyor. 2 gün önce akşam 2 yerde 12K'ya 3060 ti gaming x vardı sabah alayım dedim hepsi yok olmuş. 12k'ye 3070'ini buldum o da gitti 12k'ya 2 kartta yok şu an. Bulmaya çalışmak yerine vakit kaybetmeden hızlıca full amd sistem kuracağım.

• ekostros kullanıcısına yanıt

Olabilir insanlık hali farklı düşünüp farklı yazım hatası olabilir. Almayı düşündüğünüz bir parçayı ihtiyaç varsa çabuk araştırma yapıp almak en iyisidir.

Ya fiyat yükselir ya da stokta kalmaz. Yılbaşından sonra artışlar olacaktır fiyatlarda.

Eli çabuk tutmakta fayda var kolay gelsin.

• Akşam Vatan’da Asus TUF rtx 3060 ti yakaladım 11.900 TL. Hem işlemci hem ekran kartını detaylı inceledim çoğu oyunda 5-10 fps oynuyor ciddi bir fark yok zaten 1080p devam edeceğim. Adobe programlarını düzenli kullanıyorum Intel ve Nvidia ile adobe’un video programları da %20 daha performanslı çalışıyomuş. Nvidia’nın yazılım avantajını da düşünerek 3060 ti aldım. İşlemci tercihimi de 13700k’dan yana kullandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.