Şimdi Ara

Mr. Robot (2015 -2019 ) (116. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.830
Cevap
86
Favori
94.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İntihardı. Bölümün 21:9 film formatında ve aşırı karanlık bir atmosferde oluşunu buna bağlıyorum. Bölüm adından da anlaşılacağı üzere "beni silme" elliot'un intihardan geri dönüşünü anlatıyordu bölüm genel olarak. Silmek istesek bile silersek geri kurtaramayacağımız hayatımızla ilgili bu kararı vermenin zorluğuna vurgu yapılmış. İntihar teması ancak bu kadar saf ve masum bir şekilde işlenebilirdi sam esmail'e tebrikler. Küçük çocuk elliotu intihardan döndürdü. O kadar da boş bir bölüm değildi anlayacağınız. Elliot resmen psikolojik bir travma yaşadı bu bölümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UpTheIrons -- 3 Aralık 2017; 4:39:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 03x09

Darlene birden nasıl itiraf etti şaşırdım. Kızın boşluğuna geldi heralde. Bu arada Dom en gerizekalı insan heralde, patronu resmen ben Dark Army'e çalışıyorum dedi ama gerizekalı anlamadı.

• Mr Robot ve Tyrell tekrar bir arada bak bu ilginç. Bu bölüm bence modern kölelik kavramını da açıkladı resmen. Biz kendimizi özgür hissediyoruz. Ama patron ne isterse onu yapıyoruz aslında.

Elliot atağa geçti bu hoşuma gitti. Güzel bir şeyler olacak gibi.

Fakat Darlene hiç atak yapmasa daha iyiydi. Bu bölüm öpüşme sahneleri resmen içimi bulandırdı. Darlene de salak Dom da salak. Yine her şeyi mahvediyorlar. Bunun sonu kötü olacak bu ikisinden biri ölecek ahanda buraya yazıyorum.

Elliot ve Tyrell için neden öldürme emri hâlâ yok o ise ilginç zaten. Eh Elliot göz göre göre tehdit ettiği için bir şeyler olacak bakalım bu sefer nasıl kurtulacak bundan.

• bu bölümdeki Türkiye göndermesini yakaladınız mı? Sanırım Kor Adana'nın göndermeleri bunlar. bundan önce güllüoğlu, ali babacan, Atatürk büstü ve bayrak... edit : resmi spoilera alayım.

Mr. Robot (2015 -2019 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Great Danton -- 8 Aralık 2017; 9:20:10 >
  • 3*09

Darlene ne yaptı öyle bir anda anlamadım. Kendi sonunu hazırladı.

Gelecek bölüm final mi sezon finali mi?

• Umarım devam eder yoksa yazık olur. En az 1 sezon daha gitmeli.

• Reid Rider kullanıcısına yanıt

Büyük ihtimal bir planın parçası. Bu kadar zeki 2 karakterin böyle ahmakça hareket edeceklerini sanmıyorum.

Gelecek bölümün fragmanında sezon finali olarak gözüküyor. Umarım böylece bırakıp bitirmezler.
  • Zombitch kullanıcısına yanıt

Ben de Darlene'nin bu kadar kolay kasa açarken yakalanmasına inanmıyorum. Bir şeyler planladığını düşünüyorum ben de. Aynı şekilde Elliot'un da sinsi planı gibi.

Ayrıca şuanda yapımcıların amacı net bir şekilde sezon finali yapmak ve devam etmek olduğunu düşünüyorum. Umarım sırf izlenmiyor diye yarım kalmış bir hikaye olmaz. Çünkü dizi sadece araştırmayı seven ve siber güvenlik/saldırı işlerinden anlayan azınlık bir kitleye hitap ediyormuş gibi geliyor bana. İngilizce terim olarak 'Easter Egg' yani gönderme dolu bir dizi Mr. Robot. Genel bir izleyici algısına, oturup peş peşe izleyip bölümleri bitirme mantığına çok uymuyor gibi geliyor. Hele 2. sezonda bir olayı anlatmak için uzun bir kısım koymaları da sanırım bu kitleyi soğuttu. (Diziyi seven biri olarak bana bile uzun geldi açıkçası. Niçin yaptıklarını bilsem de.) Fakat belli bir kitle var ve bu kitle de Reddit'te sürekli olarak dizi içerisinde 1 saniyeden bile daha az gösterilen bir IP adresinin bile ne anlattığını bulmak için çabalıyorlar. Diziyi izledikten sonra forumlarda gezip, dizide anlatılmak isteneni inceleyince çok keyif verici bir dizi. Günümüzde arka planda yaşadığımız bazı olayları çarpıcı bir dille anlatıyor bize. Fakat dediğim gibi işte, genellikle süper kahraman dizilerini izleyen genel bir izleyici kitlesine, bir bölüm izledikten sonra internet üzerinde araştırma yapmak zor geldiği için, sadece izleyip kapattığı için bu kitle, çok tutulmaması normal gibi. O yüzden de bazı dizilerin yaşadığını yaşıyor. Benim gördüğüm kadarıyla Mr. Robot'un ne anlatmak istediğini araştıran ve anlayan kitle diziyi çok seviyor, hiç araştırmayıp sadece izleyen kitle de hiç sevmiyor diziyi. Çok seveni ve hiç sevmeyeni olan bir dizi daha.

Sadece tek arzum; sırf bazı izleyiciler diziyi anlamadığından ve izlemediğinden, anlayan ve üzerine araştırma yapan bir kitleyi mahrum bırakmasınlar. Kanal bir sıkıntı çıkarsa da, (-ki umarım çıkarmaz.) bir şekilde final sezonunu veya uzun bir filmini gösterebilirler umarım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Dördüncü sezonu onaylandı.

• WISDOM kullanıcısına yanıt
    İşte budur. Yarım kalması çok üzerdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sondaki adam neciydi çıkaramadım
  • Vay arkadaş 2. sezonun hayal kırıklığından sonra böyle bi geri dönüş beklemiyordum. İlk defa bir bölümü 2 kere üst üste izledim. Hele o sarı kafanın bu bölümdeki oyunculuğu zirve yapmış resmen helal olsun hatuna
  • Bölümün 57 dakika olduğunu fark etmedim bile.Çok iyiydi ayrıca Creditsten sonra bir sahne daha var, orayı izlemeyi unutmayın.

Vera'nın neden döndüğünü pek anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empire1530 -- 14 Aralık 2017; 21:43:56 >
  • Ben dizinin bu halinden memnunum açıkçası.

Herkesin teorileri, göndermeleri araştıracak vakti yok. Açıkçası 3. Sezondaki dozajı yeterli buldum ben.

S03E10

Sondaki arkadaşı ilk görüşte bende çıkaramadım, burada ismini görünce araştırdım fakat tam olarak neciydi hatırlayamadım.

Ayrıca Whiterose’un ex boyfriendi kafasına sıkarken ne dedi. İngilizce de olsa bi altyazı gireydi keşke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 14 Aralık 2017; 23:19:49 >
  • Düzelttim, teşekkürler uyarı için.
  • Çok iyi bi sezondu.Son bölüm son sahnedeki elemanın olayini bende kavrayamadım
  • 3. sezon ile çıtayı çok fena yükselttiler bence. Mükemmel bir sezon oldu.

Son sahnedeki eleman

Yanlış hatırlamıyorsam ilk sezonda Eliot'ın komşusunun sevgilisiydi. Durmadan uyuşturucu filan çekiyordu. Sonra bazı olaylar yaşanmıştı. Hapse girmişti diye hatırlıyorum.
  • Şimdi 10. Bölüm sezon finali miydi? Daha erken ya.

bu bölüm pek bir şey anlamadım açıkçası. Whiterose neden Elliot ve diğerlerini öldürmekten vazgeçti? Whiterose'un sevgilisi neden intihar etti. Sondaki adam kimdi? Doom neden Darlene'i suçladı? Tamam onun yüzünden oldu ama asıl hain yüzünden bu işler ona kaldı. Doom'dan hep bir atak beklerdim ama tam yüz karası oldu. Doom en iyisi sen de kafana sık. Ya hain olacak ya da sevdiklerini tehlikeye atacak kafana sık daha iyi.

Angela'nın babası ile tanışmış olduk. Demekki o kadar özel ilgi bu yüzdenmiş. Angela artık kabul etti mi acaba? Kandırıldığını?

Ne bölümdü ya 57 dakika değil 157 olsa yine soluksuz izlenirdi.

• s03e10 bölüm sonu çalan şarkı
    kamboçyali şarkıcı, 1960larda seslendirmiş, sinatra bang bang 'i bundan mı çalmış acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 15 Aralık 2017; 20:57:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • s. finali

yahu time travel olayına hala bir açıklık getiremediler üstüne de superman'in zamanda yolculuk yaptığı çizgi filmden bir bölüm izledik
    Bobby Cannavale mükemmelsin
    sondaki eleman bayağı önemsiz birisi bence post creditte olmayı hak etmiyor

güzel finaldi bakalım dördüncü sezonda ne yapacak bizimki
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.