Şimdi Ara

Mr. Robot (2015 -2019 ) (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.830
Cevap
86
Favori
94.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diziyi sonunda çözdük yani.

Dizi baştan itibaren Ecorp'un Angela ve Elliot'u ailesini parçalaması sebebiyle onu yıkmaya çalışması olarak gösterildi fakat arka planda yine her zamanki gibi ülkelerin ticari ve ikili ilişkileri yatıyormuş. Her şey 1-2 ekonomik imza içinmiş.
    Elliot, Wellick, Angela vs vs o ölen herkes sadece bu anlaşmalar için kullanılmış bir piyonmuş. Biz de Dark Army vs hepsi hacker sanıyoruz...
    Elliot bunu çok erkenden farketti engelleyemedi acaba Mr. Robot ne zaman farkedecek? Gerçi her şey için çok geç artık Mr. Robot için. Onun da peşine düşerler yakında.
    FBI'ın adını tanıdığı herkesi harcamaya başladı White Rose.

• dark army'nin güvenilmez olduğunu zaten biliyorduk. Benim anlamadığım Mr robot neden en son onların yanına gidip dayak diyor ve neden onu orada öldürmüyorlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar Sam Esmail dizinin bilim kurguya bulaşmayacağını açıklamıştı lakin çok büyük bir hata yapılmamışsa eğer 3x06'da gösterilen
    Angela'nın çocukluğunu oynayan kız
    aynı zamanda 2. sezonda
    Angela ile WhiteRose bir odada buluştuğu bölümde Angela ile konuşan kızın ta kendisi

Bu da mı gol değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: meyix

quote:

Orijinalden alıntı: Vespucci

Evet arkadaşlar Sam Esmail dizinin bilim kurguya bulaşmayacağını açıklamıştı lakin çok büyük bir hata yapılmamışsa eğer 3x06'da gösterilen
    Angela'nın çocukluğunu oynayan kız
    aynı zamanda 2. sezonda
    Angela ile WhiteRose bir odada buluştuğu bölümde Angela ile konuşan kızın ta kendisi

Bu da mı gol değil

Hooayyydaaaa

Bir yil once de redditte olabilir falan denmis:
    https://www.reddit.com/r/MrRobot/comments/5329ka/spoilers_s2e11_explain_the_little_girl_to_me/

Yalniz burada bilim kurguluk bir sey yokki zaten, yoksa 2. sezondaki sahnede unuttugum bir sey mi var? Tam olarak neden oyle dediniz hocam?

Edit: O sahne (2x11) flashback degil dizideki simdiki zamanmis, simdi anladim. Hatta Angela'ya testi o vermis:
    https://www.reddit.com/r/MrRobot/comments/7dab8q/what_explanation_is_there_for_young_angela/

Edit 2: Hocam hipnozdur psikilojik oyundur vs baglarlar bir sekilde

Yalnız bu işin sonundan da predestination tarzı bir şey çıkarsa kafayı yerim artık

• Bu e corp un ceosu ile konuşan uzak doğulu adam tesisim, amacım tesisimi korumaktı derken hangi tesisten bahsediyor?
  • Dizi eğer bilimkurguya bulaşacaksa fantastik kısmı meseleyi dolandırmadan tek bir bölüme sığdırmalı. Mesela Şubat dizisinin finali gibi olursa çok iyi bile gidebilir diziye.

Bu arada Bobby Cannavale reise daha çok sahne vermeliler, dizideki açık ara en iyi oyuncu. Christian Slater'ı da daha paranoyak sahnelerde oynatsalar o da şahlandırır diziyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu diziye benzer dizi/film onerisi olan var mi?

Who Am I
    Kod adı kılıçbalığı
  • 3*5 ve 3*6'yı izledim. Muhteşemdi. Dizi bu sezon çok iyi gidiyor. Şarjım olsa 7. bölümü de gömecektim.

• 3x07

Dizi bilim kurguya gidiyor geçmişe seyahat olacak falan filan diyip dolananların ağzına tokat gibi cevap oldu bu bölüm. Angelanın beynini yıkamış white rose ablamız

• 3x08

elliot neredeyse ilk defa 1 bölüm boyunca konuştu
  • Bölüm çok boştu da 9. Bölümün fragman ben ateş ediyorum diye bağırıyor adeta.

https://www.youtube.com/watch?v=rF51Qwu-wTI

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Louis Van Gaal

Bölüm çok boştu da 9. Bölümün fragman ben ateş ediyorum diye bağırıyor adeta.

https://www.youtube.com/watch?v=rF51Qwu-wTI

BEFORE THE SHOCKING FINALE mi? Bu sezon son demekki

Edit: Reddit'te birkac yorumda Sam Esmail' in bir roportajda dizinin en az 4 olmak uzere 4-5 sezon civari surecegini soyledigini yazmislar.

5 sezon olarak planlanmış ancak 4. sezon için henüz onay gelmemiş dedi arkadaşım da bana.

Bu dizinin finalini izlemeden askere gitme ihtimalim vardı , netteki tarihler doğruysa 13 aralıkta final yapıyor ben 15inde teslim oluyorum yırttık herhalde

• 3*7 ve 8'i de izledim. Gayet güzeldi. 8 biraz boştu ama sıkmadı. Yeni bölüm fragmanı da çok iyi duruyor. Final derken sezon finalidir herhalde. Daha çok erken.

• BEFORE THE SHOCKİNG SEASON FİNALE cümlesindeki "sezon finali" ibaresi cümlenin etkisini düşüreceğinden direkt final demiş olabilir, muhtemelen kastettiği yine sezon finali. Final yapacakmış gibi bir izlenim vermiyor şu anki haliyle.

• o nasıl bir ölüm anıydı ya adam gözü açık gitti elliot yüzünden
    email'in tamamı:

quote:

“I may have a found a way to undo the hack. I’ve been investigating Romero. He installed hardware keyloggers on all the machines at the arcade sometime before five/nine. The NYPD imaged all of his data after he was murdered. I was able to get this chain of custody document from the NYPD when they prepared to transfer the evidence to the FBI. They couldn’t get into the encrypted keylogger containers. If Romero somehow got ahold of the keys, or even the seed data and source code for the encryption tools, the answer might be in those keylogger captures, but the FBI probably has those files now.
    Attached: “Romero NYPD chain of custody.pdf”

• quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

o nasıl bir ölüm anıydı ya adam gözü açık gitti elliot yüzünden
    email'in tamamı:

quote:

“I may have a found a way to undo the hack. I’ve been investigating Romero. He installed hardware keyloggers on all the machines at the arcade sometime before five/nine. The NYPD imaged all of his data after he was murdered. I was able to get this chain of custody document from the NYPD when they prepared to transfer the evidence to the FBI. They couldn’t get into the encrypted keylogger containers. If Romero somehow got ahold of the keys, or even the seed data and source code for the encryption tools, the answer might be in those keylogger captures, but the FBI probably has those files now.
    Attached: “Romero NYPD chain of custody.pdf”

Bunu sormak için girmiştim gerek kalmadı :)) bence sezonun en kötü bölümüydü sadece bu kısım güzeldi. Şahsen ben izlerken sıkıldım sürekli kaç dakika kaldı diye baktım ama sonunu da merak ettim

• 3x8

Aslında sıkıcı olsa da insanı içine alan ilginç bir bölümdü. Farkettiniz mi bilmiyorum ama bu bölümdeki çekim teknikleri farklıydı,
    yalnızlık temasını yansıtmaya çalışmışlar ve başarılı olmuşlar. Elliot'un bu bölümde Mr. Robot'u isteyerek yarattığını öğrenmiş olduk ve isteğine bağlı olarak da kaybolabileceğini. Bu da önemli bir detaydı.
  • son bölümü ben çok beğendim.
    Mr Robot'da görmeye alışık olmadığımız, duygu yoğunluğunun fazla olduğu bir bölümdü.

Elliot da baya güzel konuştu burada;

quote:

And we thought the harder we closed them, the stronger our wishes would be.
    And even though they never came true, we still liked doing it.
    Because the ending was never our favorite part, anyway.
    It was the wishing.
  • Espâda kullanıcısına yanıt
    Zaten dizi psikolojik dizi. Bu bölüm aksiyon olmayınca full psikolojik oldu.

Elliot, Darleneile konuşurken böyle şeyler söyledi. Aslında tam olarak söylediği şey Mr Robot'u durduramıyorum çünkü aslında bunu yapmak istiyorum bundan zevk alıyorum. Bu aslında içimizdeki iyi ile kötünün savaşı gibi. İçindeki intikam hissi onu kötü yola çekti diyebiliriz. Ama tam olarak isteyerek Mr Robot 'u yarattı demek bence olmaz. Çünkü istemediği zamanlarda kontrolü kaybetti.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.