Şimdi Ara

Mpi motor tipo cozum bulunamiyan lpg sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 sene once aldigim 97 model mpi motor tipo var.Arac aldigimdan beri 1. Ve 2. Vitesde dusuk devirde silkeleme yapiyor .Ornek 1.vitesde rolanti devrinde gitmek istedik (duz yolda)debriyajdan ayagimizi cektik basliyo silkelemeye 2.vites de daha az yapiyor .Bir sure sonra arac kendini topluyor bu sefer hizlanmak istedigimizde gaza hafif dokununca silkeliyerek hizlaniyor.Bu sorun 900 1100 devir arasinda oluyor hizlanirkende 1500 devire dogru silkeleme hafiden kesiliyor 2000 devirde hissedilmiyor.
    Arac benzinde boyle degil tamamen lpgde bu sorun var
    Atiker sirali sistem
    Sorunu cozmek icin yaptiklarin

"Cok fazla lpg servisine gittim sayisini hatirlamiyorum ayarliyamadilar mpi motor boyle diyip yolladilar.
    "Arac sensorleri map ,maf ,rolanti ,potansiyometre kontrol ettiler sorunu bulamadilar.
    "Buji,buji kablolari yeni atesleleme bobini test edildi
    "Rolanti ayar vidasiyla ustalar oynadi ordanda sorun cozulmedi

Motor ustalari lpgde sikinti var diyor lpgciler motorda cozum bulamadim donanimhabere sorayim dedim yardimci olabilecek arkadas varsa sevinirim🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ateşleme bobini test edildi demişsiniz ama sağlam gibi görünse de ateşleme kabiliyeti zayıflayan bobinler lpg de tekleme yapabiliyor. Bu tekleme tipi aynı tarif ettiginiz gibi küçük vitesteyken düşük devirde gaza yüklenince ortaya çıkıyor. Göz ardı etmeyin...

• Lpg regülatörü ve lpg enjektörlerine baktır.

• aynı sorun eski 96 model 1.4 karbüratörlü spring araçta başımıza geldi muhtemelen motoru yikattik ondan oldu öylede sattık kimse çare bulamadı.

seninki de beyinden olabilir bir süre benzinde kullan geçerse ne ala geçmezse şase kablosunu sök bir saat düzelmesi lazım

• Atesleme bobini 3 farkli cikma 1 adet sifir bobin taktim duzelmedi

Lpg enjektoru yeni ondanda degil,regulatore baktirmadim lpgcilere sordum lpg sisteminde ariza yok diyorlar olsa sistemde gozukur diyorlar ama hepside bi sorunumu cozemedi en son gittigim usta ben bu isin priyim dedi oda yapamadi basinc az olacak dedi azalti yok muzul capini degistirdi olmadi en son buji kablosundan dedi gittim sifirini taktim yine yapamadi...

Beyin olayini denemedim en son lpgci dedi duzelmese gece akunun eksi ucunu cikar sabah tak duzelir dedi deneyemedim onuda deniyecem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.