Şimdi Ara

MP3 LİNKİ VERMEK - İSTEMEK YASAKTIR. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
27.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben buna fazla katılmadım ama olsun napıcaz kurallara uymak zorundayız ama sacma bn bulamadıım müzikleri arkadaslarımın bulamadıı müzikleri burda birbirimizle yardımlaşma içinde buluyoruz forumun amacı bu

• quote:

Orjinalden alıntı: mewluth

Arkadaşlar agresifliğe gerek yok. Yasal olan, yani sizlerin kendi yaptığınız, ya da sanatçının kendi resmi (official) sitesinde bedava yayınladığı mp3'leri yayınlayabilirsiniz. Ayrıca mp3'ün yasak olması ile mp3 player'ın yasak olmasının ne alakası var?

Bütün üyelere PM den atmanıza da gerek yok. Bunu da istemiyoruz sizden. Kimse sizi illa mp3 ya da Divx paylaşın diye zorlamıyor. Kendinizi buna mecbur hissetmeyin. Buranın "Sinema Müzik Kitap" bölümü olması demek mutlaka da bunları paylaşacaksınız demek değildir. Bunlar hakkında konuşmanız için açılmış bir bölümdür. Bu kadarı yeter bize.

doğru söze ne denir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerring

quote:

Arkadaşlar agresifliğe gerek yok. Yasal olan, yani sizlerin kendi yaptığınız, ya da sanatçının kendi resmi (official) sitesinde bedava yayınladığı mp3'leri yayınlayabilirsiniz. Ayrıca mp3'ün yasak olması ile mp3 player'ın yasak olmasının ne alakası var?

Bütün üyelere PM den atmanıza da gerek yok. Bunu da istemiyoruz sizden. Kimse sizi illa mp3 ya da Divx paylaşın diye zorlamıyor. Kendinizi buna mecbur hissetmeyin. Buranın "Sinema Müzik Kitap" bölümü olması demek mutlaka da bunları paylaşacaksınız demek değildir. Bunlar hakkında konuşmanız için açılmış bir bölümdür. Bu kadarı yeter bize.

doğru söze ne denir.

eee kural kuraldır.uymalı...

• quote:

Buradaki üst konular uyarıdır arkadaşlar. Ayrıca niye bir kere daha uyarı istiyorsunuz ki?

herkes üst konuları takip edemiyebilir ne war uyarsanız elinizemi yapışacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horikos -- 9 Aralık 2005, 17:52:45 >
  • Bu noktada söylemek istediğim bir kaç şey var. Konuda bahsi geçen ve yayınlanmaması, link verilmemesi, kısa anlamda paylaşılmaması istenilen öğelerin yasaklanması söz konusu ve buna sebep olarakta yasal olmadığı yönünde bir açıklama var. şu noktada belirtmek isterim ki Türkiye Cumhuriyeti'nde neyin yasal olduğu ve neyin yasal olmadığı Anayasa'da belirtilmiştir. Belirtilmeyen bazı uç noktalarda da kararlar hakimlere bırakılmıştır. Şimdi lütfen bana söylermisiniz Anayasa'nın hangi maddesinde bu yasaklamaya çalıştığınız şeylerin legal olmadığı yazıyor, ya da bu güne kadar hangi hakim bu yönde bir karar almış. Lütfen yasaları iyi bilmeden keyfinize göre kararlar almayın. Telif hakları yasasını dikkatli inceleyin ve neleri kapsayıp neleri kapsmadığını iyi anlayın. Telif hakları yasasında açıkça belirtildiği üzere bir kişiye ait bir eser vs. üzerinden bu kişi haricinde bir kişi para kazanıyorsa bu noktada telif hakları ile ilgili illegaliteden bahsedebilirsiniz. ama internet ortamında özelliklede bu gibi forumlarda insanların birbirine link göndermeleri yada yazmaları kişilere herhangi bir ticari yarar sağlamamaktadır. bu yüzden de yasa ihlali söz konusu değildir. Ha bu noktada şunu diyebilirsiniz, kardeşim site bizim ve biz bunu yasaklıyoruz. ok. buna denilebilecek bir şey yok. artısı eksisi sizin. ama bunu yasaklarken bu legal değil gibi gerçek dışı bir açıklama yapmayın lütfen. Ve bu açıklamayı yaparkende foruma gelebilecek yaptırımlar ve yasal uygulamalar yüzünden bu önlemi aldık gibi şeylerde söylemeyin çünkü çok anlamsız olur. hem teorikte hemde pratikte. çünkü şimdi bu forumda yeni bir üyelik açabilir ve bu account ile bütün kullanıcılara tek tek yüzlerce link gönderebilirim. ya da şahsen dostum olan ve bu konuda şahin kesilmiş ve başı çeken bazı sanatçı dostlara bir alo diyip forumun adını verebilirim ve böylece o hafta bütün televizyon ve gazetelerde forumun adını okursunuz. bunu engelliyebilirmisiniz? kesinlikle hayır. o zaman bu yasaklama niye? internet özgür bir ortam ve öylede olması gerekiyor. yasaklama politikası ile hiç bir yere varamazsınız. eğer bu tür olaylardan başınız ağrımasın istiyorsanız her sitenin yaptığı gibi içerikten sorumlu olmadığınıza dair avukatınıza uygun bir yazı hazırlatır ve yayınlarsınız. böylece kimsenin başı ağrımaz. konu hakkındaki fikrim budur. katılanda olacaktır katılmayanda. ama umarım yasaklamanın asla çözüm olamayacağını anlarsınız.

• oke bu kurala uyacagız
    :d
  • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak buna deniyor heralde. forumlarda rapidshare, megaupload vs linkleri vermenin illegal hicbir tarafi yoktur, bulun cikarin bana illegaldir diyen kanunu ben hukuk fakultesi diplomami denize aticam.

oyle birsey olacak olsa 6 milyon dosyanin hali hazirda upload edildigi rapidshare coktan kapatilmisti. aklinizi kullanin biraz ya, fotosentez amacli gelmedik dunyaya.

not: bu foruma mp3 bulma amacli kaydolmadim, simdiye kadar forumdan bir tane mp3 linkini de kullanmadim yani linklerin yasaklanmis olmasinin bana bir zarari yok ama yasaklama asamasindaki genel mantiga hasta oldugum icin yorum yapmak istedim.
  • siteye yeni üye olduğum için bilmiyordum.
  • Benim elimde Mpeg olarak videolar var . Paylaşım programlarından indirdim . Bunları foruma upload edip koyabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerko -- 11 Ocak 2006 22:49:50 >
  • peki şarkıcılar hakkında bilgi veriyor.
    mp3 ler hakkında bilgi veriyor ama mp3 indirilmiyor.
    böyle sitelere ceza varmı
  • bende sımdı mp3 ındırmek ıcın bır saglam sayfaya sordum arkadaslara. Nolcak sımdı???
    her sayfaya ıcın gecerlımı ve neden yasaklandı??
  • arkadaşlar bende meraktan soruyorum,,,cafelerdeki mp3 tabanlı müzik kutuları tarihe mi karıştı şimdi?
  • http://img203.imageshack.us/img203/301/asdf1at.jpg

saçma diyenler bu sitelere baksınlar, siteler banlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 2 Şubat 2006 8:59:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cLk

http://img203.imageshack.us/img203/301/asdf1at.jpg

bunun siteler açısından çözümü nedir peki ? yurtdışından yayın yapmak mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: spotlightkid

quote:

Orjinalden alıntı: cLk

http://img203.imageshack.us/img203/301/asdf1at.jpg

bunun siteler açısından çözümü nedir peki ? yurtdışından yayın yapmak mı ?

tam olarak bilmiyorum ama şöyle tahmin ediyorum internette yurtdışı kavramı diye bişey geçerli olmayabilir.. yani türk mahkemesi türk sanatçıların mp3lerini yayınlayan sitelere türkiyeden erişim yasaklandı dediyse, biz o sitelere giremeyiz.

• BÖYLE BİR GEREĞİ NEDEN DÜŞÜNDÜNÜZ Kİ ÇOK SAÇMA BİR UĞRAS DİRETK CEZA VERİN YETER
  • Yaa bişey söyliycem tamam anladık hukiki yoldan bu sanatçılara ait mp3 linklerinin verilmesi yasak peki benkendi söylediğim şarkının linkini verebilirmiyim alt yapısı, sazları, sesi bana ait bu olurmu peki herhangi bir yaptırıma maruz kalırmıyım bu şekilde?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xboyx

Yaa bişey söyliycem tamam anladık hukiki yoldan bu sanatçılara ait mp3 linklerinin verilmesi yasak peki benkendi söylediğim şarkının linkini verebilirmiyim alt yapısı, sazları, sesi bana ait bu olurmu peki herhangi bir yaptırıma maruz kalırmıyım bu şekilde?

yok kardeş gönder zevkle dinleriz
  • ben korsan istiyom..
    ohh geçen başka bir forumdan gülşeni indirdim.. sefam olsun
  • yaw hala tartışıyor musunuz.Yasal olarak telif hakkı olan bir sanat eserini paylaşmak ulu orta yerde sergilemek göstermek ve çoğaltmak yasaktır.Yani mp3 yapıp internete dağıtmakta yasak.
    Yani biri kalkıp mp3 bu sitede yayınlandı diye dava açar ve kazanırsa sorumlular yönetici ve site sahipleri olur.
    Ancak 24 saat içinde silmelisiniz ifade konursa legal olur.Ama bun site yöneticileride izin vermiyor.Bence baskımızı bu yönde yapmalıyız arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.