Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (172. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.946
Cevap
54
Favori
325.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başarılı, teşekkürler.
  • Son sürüme güncellemez olaydım, roboform çalışıyor ama küreği görmüyor. Zaten bu sebepten roboformun v7 yi kullanıyordum. Chrome o kadar güncelliyor onda sorun yok ama FF ta bu sorun baş gösterdi. İkisinide kaldırdım verilerini temizledim yeniden kurdum ama düzelmiyor. Yardımcı olabilecek varmı?
  • Arkadaşlar Mozilla Firefox da varsayılan arama motorunu google yapıyorum. İlk pencere açılmasında google arama motoru geliyor. Lakin bu pencerenin yanında yeni bir sekme (pencere) açtığımda bu kez daha önce girmiş olduğum web site ögrünümleri geliyor. Ben istiyorum ki ilk pencere yanında ikinci, üçüncü yani ne kadar sekme açarsam açayım google arama ekranı karşıma gelsin.Bu arada adres satırına about:config yazıp filitre ksımınada newtab.url yazma metodu işe yaramıyor. Bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Sistem Win10 64 bit
  • Firefox 57 beta 'Quantum' cidden olmuş. Eklentilerde yeni arayüze tamamen uyarlanırsa bu sefer chrome dan çok daha iyi olacak gibi. Akıcılığına hızına hayran kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halikjk

Firefox 57 beta 'Quantum' cidden olmuş. Eklentilerde yeni arayüze tamamen uyarlanırsa bu sefer chrome dan çok daha iyi olacak gibi. Akıcılığına hızına hayran kaldım.

Yeni sürümde eski eklentiler kullanılmıyor değil mi?
    Bir çok eklenti iptal olursa anlamı kalmaz benim için.
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Eskilerinin yerine yeni eklentiler öneriyor.
  • 2007 de firefox 3 zamanlarında kullanıyordum, bugün yeniden döndüm. chrome'u sildim komple bir de siyah kompakt tasarımı açtım mis gibi oldu.
  • Topiklerin en altında çıkan DH reklamını naıl engelleriz ABP ile.
  • ByAdmin kullanıcısına yanıt
    ABP da "Gizlenecek öğeyi seç" e tıkladıktan sonra fareyi reklamın üstüne getirin. Reklamın tamamını çevreleyecek şekilde kırmızı çerçeveyi gördüğünüzde klavye de s harfine basın. Çıkan pencerede tamam a basın.
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    Kırmızı çerçeveye aldıktan sonra maus sol tuşuna tıklayınca açılan pencereden daha önce halledememiştim s tuşuyla şimdi halloldu, teşekkürler.
  • Firefox Quantum geliyor, hazırmısınız.
    https://www.mozilla.org/en-US/firefox/quantum/

Önceden denemek isteyenler için Portable Sürüm 57 Beta.
    https://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable/test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 13 Kasım 2017; 12:15:35 >
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    Farklar neler olacak acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    14 Kasım 2017 yani yarın bambaşka bir firefox geliyor. Üstteki mesajımdaki linkte farklılıklarından bahsedilmiş. 2 kat daha hızlı, Chrome dan %30 daha az ram harcıyor, yeni dizayn, %44 daha hızlı sayfa yükleme vb.

Firefox Quantum un 57 betasının versiyon hikayesi de alttaki linkte.
    https://www.mozilla.org/en-US/firefox/57.0beta/releasenotes/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 13 Kasım 2017; 17:10:23 >
  • Eski eklentiler kullanılmıyor değil mi?

Alternatifleri kullan diyor.

Benim kullandiklarimin cogunun alternatifi yok. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Birkaç güne hepsi güncellenir sanıyorum.
  • Quantum şimdilik iyi gibi görünüyor. "Özelleştir" kısmında bütün iconları değiştirmek harika.
    Yarın daha çok yoğunlaşır yer imlerini vs. senkronize yapıp denemem gerekiyor. Ama gerçekten hızlı.
    Eski eklentiler kısmına atılmış olan bazı eklentileri aşağıdaki eklentiler sayfası linkinden bularak tekrar yüklerseniz aktif hale gelebiliyor. Örneğin bendeki ABP ı eski eklentilere attı ve güncellemedi ama ben eklentiler linkinden aratarak eklentiyi buldum ve tekrar yükledim. Tekrar yüklenince aktif hale geldi.

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.