Şimdi Ara

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ## (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.944
Cevap
54
Favori
325.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 32 bit ile 64 bitlik sürümleri arasında çok fark var mı ben 32lik kullanıyorum da ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haybora

bu eklenti (x-notifier) açısından hatta chrome daha iyi.
    tam test edemedim ama ccleaner çalıştırdığımda kayıtlı hesapların hepsini siliyor.
    şu anda da ara ara ff kullanıyorum java, ekran netliği, birlikte aç vs.
    bunları da bozarsa ne için kullanalım ff'yi?

CCleaner ın hesap bilgilerini silmesini istemiyorsanız ayarlarını yapmanız lazım. Altta resimde görüleceği üzere Site Tercihleri, Kayıtlı Form Bilgileri ve Kayıtlı Şifreler de ki tiki kaldırın.
    Bu durum Firefox veya Chrome ile ilgili değil tamamen CCleaner ayarları ile ilgili bir durum.

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ##
  • quote:

Orijinalden alıntı: byJuck

32 bit ile 64 bitlik sürümleri arasında çok fark var mı ben 32lik kullanıyorum da ?

Ben 2-3 sürüm öncesi 64 bit Firefox u denemiştim. Çok bir fark hissetmedim. Ayrıca 64 bit te java problemi vardı bu nedenle tekrar 32 bit e döndüm. Java isteyen programlarla işiniz varsa zaten 64 bit kullanmamalısınız.
  • Merhaba,

Bu 53.0.3 versiyonu çok sorunlu galiba. Çünkü yeni versiyona update olduktan sonra;

- Firefox açıkken CPU %100 çalışmaya başladı. Kaldırdım yeniden kurdum düzeldi.
    - Arada bir crash oluyor. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.
    - Birden fazla tab açıkken firefox u kapatmak istediğimde uyarı mesajı çıkıyor. Bu mesajı bir daha gösterme diyorum. Firefox u yeniden açıp denediğimde yine uyarı mesajını çıkarıyor. about:config içinden manuel olarak bu ayarı değiştirmeme rağmen olmuyor.
    - New Tab Controls özelliğinde new tab açtığımda boş sayfa gelsin istiyorum. buna göre ayar yapıyorum. Ama Firefox u kapatıp açtığımda new tab açtığımda yine top sites ekranı geliyor.

Sanki about:config dosyası update olmuyor gibi. Ben bu son versiyonu hiç beğenmedim. Yeniden kurabilmek için tüm ayarlarımı add on ları sildim. Ama sorunlar devam ediyor.
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    Bir şey merak ettim. Link çubuğunda Google Chrome gibi öneriler sunmasını nasıl sağlayabiliriz? Bir de yeni sekmede boş bir sayfa açılması yerine Google'ı açmasını nasıl sağlayabiliriz? Madem Firefox özelleştirilebiliyor, bunları da yapabilmeliyiz. O temalardan 2. çok güzel. Şimdiden teşekkürler...
    Düzenleme:
    Bu olmuş. ''Konum çubuğu sonuçlarında arama önerilerini göster'' seçeneğini açınca oluyor. Mozilla işi biliyor ya. Şu yeni sekmede de Google açıldı mı, tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 1 Haziran 2017; 18:13:53 >
  • Yeni Sekme sayfasını değiştirme özelliği, güvenlik nedeniyle 2015 de Firefox'tan kaldırıldı. Mozilla moderatörleri böyle diyor. https://support.mozilla.org/tr/questions/1134847

Ancak bu özellik küçük bir eklenti(new tab override) ile geri getirilebiliyor.
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/new-tab-override/

Eklentiyi yükledikten sonra eklenti seçeneklerini açın ve burada URL yazısının altındaki satıra istediğiniz url adresini yazın. Siz google açılsın istiyorsanızwww.google.com.tr yazabilirsiniz. Bu kadar, bundan sonra yeni sekme sayfanız istediğiniz sayfa olacak.

## MOZİLLA FİREFOX + EN İYİ EKLENTİLER ## Ana Konu ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 2 Haziran 2017; 11:37:42 >
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    Google Chrome ve benzerleri niye engellemiyor? Mozilla Firefox'a has bir durum mu, merak ettim açıkcası. Eğer Mozilla Firefox'a has bir durum değilse sıkıntılı bir durum gerçekten.
  • Bir süredir FF açıldığında roboform eklentisini görmüyor, eklentilerden etkisizleştir deyip tekrar etkinleştirdiğimde görüyor. FF dan kaynaklı bir sorunmudur nasıl çözeriz, evdekinde de aynı sorun var. (Sürüm 53.0.3)
  • Mozilla Firefox 54 çıkmış.
    Burada da çoklu işlem desteği geliştirilmesi ile ilgili bilgiler ile genel bilgiler var:
    https://www.bleepingcomputer.com/news/software/firefox-54-released-with-improved-multi-process-support/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 14 Haziran 2017; 15:1:17 >
  • 54 ü deneyen var mı?
    güncellesem mi yoksa bu sürümde devam mı etsem acaba?
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Pek birşey hissetmedim aynı gibi önceki sürümle sorunda yok.

Tek sıkıntım FF yi kapatıp açtığımda roboform eklentisi bazen aktif olmuyor, önceki sürümde de vardı bu sorun.
  • Opera'da sekme geçişleri için 1 ve 2 tuşunu kullanıyorum. Firefox'ta var mı özellik veya eklenti?

up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Norain -- 17 Haziran 2017; 17:32:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Norain

Opera'da sekme geçişleri için 1 ve 2 tuşunu kullanıyorum. Firefox'ta var mı özellik veya eklenti?

up

up.
  • ctrl+1, ctrl+2
  • hayhan kullanıcısına yanıt
    tuş atamayı değiştirebiliyoruz mu?
    teşekkürler, indiriyorum.
    selam hocam, firefox'u ve bu eklentiyi kurdum ancak eklenti işime yaramadı. eklenti de 1-2-3-4 tuşları atayamadım.
    opera'da 1'e basınca önceki sekmeye, 2'ye basınca sonraki sekmeye geçiyorum.
    başka var mı?
  • CTRL+TAB, CTRL+PGDN ve CTRL+SHIFT+TAB, CTRL+PGUP
    Bu da eklentihttps://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/s3menu-wizard/
    Mozilla'nın sitesinde bahsedildiği gibihttps://support.mozilla.org/en-US/kb/keyboard-shortcuts-perform-firefox-tasks-quickly

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 18 Haziran 2017; 22:37:31 >
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.