Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Mouse Virüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22
Cevap
1
Favori
9.065
Tıklama
Giriş
      523 Mesaj
      28 Ağustos 2003 17:16:08 Konu Sahibi
      Küçük bir ağda, bir kaç bilgisayarda, farklı zamanlarda mouse kontrol dışı hareket ediyor. Task manager da anormal bir program çalışmıyor, çalışan programları teker teker kapatıyorum yine devam ediyor ve makinayı power butonundan kapatıp tekrar açabiliyorum. Makinada Norton 2003 var ve enson updateleri yapılmış durumda. Sanki virüs değilde bir program gibi geliyor. Bu sorunla daha önce karşılaşan veya çözümünü bilenlerden yardım......

|
      |
    • Binbaşı
      1425 Mesaj
      28 Ağustos 2003 17:32:56
      bu kontrol dışı hareket nasıl? yani tüm ekran boyunca mı hareket ediyor yoksa titreme gibi bi şey mi yani? yok titremeyse normaldir çoğu mouse da var zaten... özellikle optiklerde sık sık görülen bir durum.
      |
      |
    • Binbaşı
      1425 Mesaj
      28 Ağustos 2003 17:35:04
      ayrıca söyliyim eğer optik kullanıyorsan cep telefonu sinyali gibi durumlardan bazen etkileniyorlar arkadaş bu denenmiş ve ispatlanmış bir olaydır [deal] benim mouse da oluyor. tel. yaklaştırınca ekranın sağından soluna o köşe senin bu köşe benim dolanıp duruyor aynı sorunu arkadaşım da yaşadı.
      |
      |
    • Yarbay
      2139 Mesaj
      28 Ağustos 2003 17:36:24
      + bazı kalitesiz mouselar bir süre normal çalışıp sapıtabiliyorlar. Başka mouselarla da deneyin bence.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      415 Mesaj
      28 Ağustos 2003 18:12:59
      Mouseyi değiştir
      |
      |
    • Yüzbaşı
      923 Mesaj
      29 Ağustos 2003 02:45:50
      aynı sorun bendede var imleç devamlı yukarı kayıyo bunun virüsle filan bi ilgisi yok
      |
      |
    • Çavuş
      96 Mesaj
      29 Ağustos 2003 03:11:32
      bence mausunu degistirmeyi dene vrusle bir alakasi yoktur
      |
      |
    • Binbaşı
      1955 Mesaj
      29 Ağustos 2003 07:43:03
      2-3 $ mouse ların sonu
      |
      |
    • Yüzbaşı
      523 Mesaj
      29 Ağustos 2003 09:30:00 Konu Sahibi
      Makina şu an yakın bir yerde değil mouse değiştirmeyi deneyeceğim. Kontrol dışı hareket ise optik mouse un titremesi falan değil, mouse u sağ çekmeye çalışıyorsun o herhangir bir yere gidiyor ve rasgele program açıyor yani sen kovalıyorsun imleç senden kaçıyor kaçarkende kafasına göre programları açıyor kapatamıyorsun bir süre sonra mouse da klavyede kilitleniyor.......
    • Yüzbaşı
      523 Mesaj
      29 Ağustos 2003 09:33:59 Konu Sahibi
      Ayrıca optik mouse daki o titremelerde mouse un kararsızlığı kullandığınız ped tek renkli olsun ondada bu kararsızlık oluyor ama karışık renklilere göre çok daha az bilginize.
      |
      |
    • Binbaşı
      1260 Mesaj
      29 Ağustos 2003 11:02:37
      yinede bi vürus taraması yap bence..pilli mouselarda pil bitmesi de
      bazen takılmalara yol açabiliyor..
      |
      |
    • Binbaşı
      1955 Mesaj
      29 Ağustos 2003 11:34:23
      <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by cemcakmak</i>
      <br />Makina şu an yakın bir yerde değil mouse değiştirmeyi deneyeceğim. Kontrol dışı hareket ise optik mouse un titremesi falan değil, mouse u sağ çekmeye çalışıyorsun o herhangir bir yere gidiyor ve rasgele program açıyor yani sen kovalıyorsun imleç senden kaçıyor kaçarkende kafasına göre programları açıyor kapatamıyorsun bir süre sonra mouse da klavyede kilitleniyor.......
      <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

baülantılarını kontrol et.kablolarda sorun vardır yada girişlerde bi sorun vardır
      |
      |
    • Yarbay
      2503 Mesaj
      30 Ağustos 2003 00:18:19
      Bencede başka bir v,rüs programı ile
      www.f-prot.com
      daki gibi özellikle sistem çalışmaz haldeyken yani DOS modundayken tarama yapıyor.Nortonun kaçırdığı bişeyler olabilir ki benim fikrimce Norton'u o kadar gözünüzde büyütmeyin derim.
      |
      |
    • Yarbay
      4568 Mesaj
      30 Ağustos 2003 15:21:45
      Mouse'un özel bir programı var mı onunla ilgili bir problem olabilir.
      |
      |
    • Er
      11 Mesaj
      11 Temmuz 2014 23:55:54
      Arkadaşlar benim bilgisayarda Mouse ve klavye bilgisayar açıldıktan sonra kendiliğinden işlevini kaybediyor çalışmıyor (Bilgisayarda virüs programı yok ne yapabilirim) acil yardım lütfen
      12 Temmuz 2014 16:28:53
      quote:

Orijinalden alıntı: OyunDelisiii

Arkadaşlar benim bilgisayarda Mouse ve klavye bilgisayar açıldıktan sonra kendiliğinden işlevini kaybediyor çalışmıyor (Bilgisayarda virüs programı yok ne yapabilirim) acil yardım lütfen

Bu başlığı niye hortlattınız?

Başka bir işletim sistemi çalıştırmayı deneyin. USB veya CD'den açlışan bir Ubuntu mesela. Böylece sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlarız.
      |
      |
      12 Temmuz 2014 16:32:36
      mouse virüsü
      |
      |
      11 Ocak 2016 10:59:34
      quote:

Orijinalden alıntı: cemcakmak

Makina şu an yakın bir yerde değil mouse değiştirmeyi deneyeceğim. Kontrol dışı hareket ise optik mouse un titremesi falan değil, mouse u sağ çekmeye çalışıyorsun o herhangir bir yere gidiyor ve rasgele program açıyor yani sen kovalıyorsun imleç senden kaçıyor kaçarkende kafasına göre programları açıyor kapatamıyorsun bir süre sonra mouse da klavyede kilitleniyor.......

Aynı sorun bende de olmaya başladı, siz nasıl çözdünüz acaba ?
      |
      |
      12 Haziran 2017 11:12:19
      aynı sroun bende de var
      |
      |
      13 Haziran 2017 03:17:01
      Marka model önemli , optik ve lazer mouselerde özellikle önemli.Belki üründen kaynaklı olabilir fakat bana yazılımsal gibi geldi.

Usb portlara baskı yapan herhangi bir yazılım varmı bak.Driverların eksik ise veya güncel degil ise güncelle.Mouse pil durumunu kontrol et.Mousenin üzerinde bulundugu masada önemli tabi.Eger pad yoksa pad al.Mouse kasa mesafeside önemli olanlardan bir tanesi.Dpi dicem fakat o kadar derine inmeye gerek yok.dediklerimi kontrol et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet2356532 -- 13 Haziran 2017; 13:19:57 >

Reklamlar
sohbet
son dakika
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.