Şimdi Ara

MOUSE TAVSİYE BLOOD TL8 vs ZL5 vs R8

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

100-150 tl'lik f/p mouse arıyorum. Mouse tutuşum daha çok claw grip veya finger grip gibi. FPS oynuyorum.

Yalnız bir ara şu tarz bir mouse kullanmıştım. Oldukça küçüktü. O zaman daha rahat kontrol edebiliyordum sanki. Sanırım küçük mouse'larda daha çok rahat ediyorum.Fakat nedense piyasadaki tüm mouse'lar büyük

MOUSE TAVSİYE BLOOD TL8 vs ZL5 vs R8

Şu an aklımda üç model var. Bloody TL8(veya 7,6,5 sanırım aralarında teknik bir fark yok.) - Bloody ZL5 - Bloody R8

En son model kablosuz. Dpi ve hz değerleri daha düşük. Ayrıca optik galiba. Ama kablosuz avantajı var.
    ZL5'te sniper tuşu var. Aslında en çok beğendim bu fakat tam başparmağın geldiğe yere 2 tuş koymuşlar. Acaba rahatsız eder mi?
    TL8(765) bunlarda ZL5'e ek olarak sağ ve sol tuşu plasitk bir şeyle kaplamışlar ki el kayganlaşınca tuşa daha kolay basabilelim.

Bu üç model veya başka marka-model arasından hangisini tercih ederdiniz?

Teşekkürler.

• Logitech G303
    EVGA TORQ X5
    Şu ara tavsiye edebileceklerim.

Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak (tabi son kullanıcı yorumlarını görmeden konuşmak erken olur ancak sensörleri düzgün olacaktır):
    ASUS ROG Sica
    CM Storm Xornet v2
    Madcatz RAT ProX

Fiyat aralığının biraz dışına çıkabilir tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Logitech G303
    EVGA TORQ X5
    Şu ara tavsiye edebileceklerim.

Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak (tabi son kullanıcı yorumlarını görmeden konuşmak erken olur ancak sensörleri düzgün olacaktır):
    ASUS ROG Sica
    CM Storm Xornet v2
    Madcatz RAT ProX

Fiyat aralığının biraz dışına çıkabilir tabi.

Hocam dediğniz mouse'ların ne gibi farkları var.
    Bloody'de en sevdiğim özellik skatezlerinin uzun ömürlü olması. Benim için çok önemli bu durum. Uzun süre kullanmak istiyorum alacağım ürünü. Dediğiniz mouse'larda var mı böyle bir şey?
  • Skate'lerin uzun ömürlü olması pek öne sürebileceğin bir kriter değildir. Mousepad'in sertliğiyle ve sürtünme katsayısıyla ters orantılı olarak skate'lerin ömrü kısalacaktır.
    Önerdiğim mouse'ların hepsi 100% PTFE (teflon) skate'ler kullanmaktadır ve piyasada bulabileceğin en kaliteli skate'lerdir.
    Ha mouse'una yedek skate almak istiyorsan da Hyperglide, Coregaming, Tigergaming, Hotline Games zaten her türlü mouse için skate üreten firmalardır. Aynı şekli bulamasan bile IE3.0 skateleri gibi global setler de gerekli performansı sağlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 14 Mart 2015; 23:19:16 >
  • quote:

Skate'lerin uzun ömürlü olması pek öne sürebileceğin bir kriter değildir. Mousepad'in sertliğiyle ve sürtünme katsayısıyla ters orantılı olarak skate'lerin ömrü kısalacaktır.
    Önerdiğim mouse'ların hepsi 100% PTFE (teflon) skate'ler kullanmaktadır ve piyasada bulabileceğin en kaliteli skate'lerdir.
    Ha mouse'una yedek skate almak istiyorsan da Hyperglide, Coregaming, Tigergaming, Hotline Games zaten her türlü mouse için skate üreten firmalardır. Aynı şekli bulamasan bile IE3.0 skateleri gibi global setler de gerekli performansı sağlayacaktır.

Vespula mouse pad kullanıyorum şu an için.

Bu mouse'lar dediklerime göre daha küçük gibi duruyor yanlış mı anladım?

Şu sniper tuşu özelliği hoşuma gitti. Mad ProX'de var sanırım sadece. Mad ProX güzel gibi ama fiyatı yüksek olur herhalde

Kablosuz tavsiye edebileceğiniz var mı? Sorun çıkarmayan?

• Vespula sert olduğu için cloth pad'lere göre bir miktar daha hızlı eritiyordur skate'leri.

Tutuşuna göre ufak mouse'la daha rahat ediceğin için ufak modelleri tavsiye ettim.

Kablosuz mouse tavsiyesi vermiyorum, ele aldığım bir kriter değil.
    Hatta şöyle diyim: sniper button'u olan, kablosuz ve lazer mouse tavsiyesi vermiyorum basitçene, hele ki FPS oynanıcaksa mouse'la.
  • quote:

Vespula sert olduğu için cloth pad'lere göre bir miktar daha hızlı eritiyordur skate'leri.

Tutuşuna göre ufak mouse'la daha rahat ediceğin için ufak modelleri tavsiye ettim.

Kablosuz mouse tavsiyesi vermiyorum, ele aldığım bir kriter değil.
    Hatta şöyle diyim: sniper button'u olan, kablosuz ve lazer mouse tavsiyesi vermiyorum basitçene, hele ki FPS oynanıcaksa mouse'la.

Sniper button işe yaramıyor mu hocam?
    Herhalde hala sorunsuz bir kablosuz mouse yok piyasada

Mad ProX'in fiyatını bulamadım. Tahmini bir fiyat söyleyebilir misiniz?
  • ProX piyasaya çıkmadığı için bilemiyorum fiyatını.
    Sniper Button birçok kişinin mouse tutuşunda sorun çıkartabiliyor, bu açıdan büyük bir sorun ve günümüzde sadece bir marketing politikası haline geldi, yoksa kimsenin kullandığı yok.
    Benzer şekilde ağırlık sistemi de oldukça gereksiz bir özellik, mouse ne kadar hafif olursa o kadar sağlıklı.Daha ağır mouse kalteli üretim hissi uyandırdığı için genelde ekliyorlar mouse'lara, bu şekilde fiyat şişiriyorlar gene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 14 Mart 2015; 23:42:40 >
  • quote:

ProX piyasaya çıkmadığı için bilemiyorum fiyatını.
    Sniper Button birçok kişinin mouse tutuşunda sorun çıkartabiliyor, bu açıdan büyük bir sorun ve günümüzde sadece bir marketing politikası haline geldi, yoksa kimsenin kullandığı yok.
    Benzer şekilde ağırlık sistemi de oldukça gereksiz bir özellik, mouse ne kadar hafif olursa o kadar sağlıklı.Daha ağır mouse kalteli üretim hissi uyandırdığı için genelde ekliyorlar mouse'lara, bu şekilde fiyat şişiriyorlar gene.

Anladım hocam. Cevaplarınız için çok teşekkürler.
  • valla çok mause'dan anlamam ama bloody r8 var şuan bende şarjı rahat 3-4 gün gidiyor ve 1 saattede fulleniyor. Makro modu parayla satılıyor, ama tutuş kullanış olarak beni cezbetti diyebilirim. Ben vatanbilgisayardan 140 liraya almıştım şuan 100-110 civarı piyasası
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaykac

valla çok mause'dan anlamam ama bloody r8 var şuan bende şarjı rahat 3-4 gün gidiyor ve 1 saattede fulleniyor. Makro modu parayla satılıyor, ama tutuş kullanış olarak beni cezbetti diyebilirim. Ben vatanbilgisayardan 140 liraya almıştım şuan 100-110 civarı piyasası

Hocam bağlantı sorunu oldu mu hiç? Yani anlık bile olsa kesinti vb.?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.