Şimdi Ara

mouse kendi kendine hareket ediyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
128.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu sabah bilgisayarımı açtım.şu anda acayip bi durum var.bilgisayar çalışırken mouse olduğu yerden titreyerek sola doğu hereket ediyor.ve ekranın sonuna kadar o şekilde hareket ediyor.virüs taraması yaptım bi şey çıkmadı.spy taramasını da xoftspy ile yaptım.bi kaç adware buldu sildim.halen problem devam ediyot.bilgisayar toshiba L10-102 laptop.çok rahatsız edici bu durum neden kaynaklanıyo olabilir ve çözümü nedir?yardım ve görüşleriniz için teşekkürler?

• şimdi tarattım.trojan.zlob diye bi trojan buldu.silemedi karantinaya aldı.norton kullanıyoorum.nasıl silebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterfall_man

şimdi tarattım.trojan.zlob diye bi trojan buldu.silemedi karantinaya aldı.norton kullanıyoorum.nasıl silebilirim?
    whenusafe diye bi programmış sildiğim ama halen ad/remove da duruyo.ne yapabilirim?acil.
  • quote:

whenusafe diye bi programmış sildiğim ama halen ad/remove da duruyo.ne yapabilirim?acil.

Alıntıları Göster
    BENİMKİNDEDE UFAK UFAK KIMILDAMALAR OLUYOR ARASIRA
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhunter18

BENİMKİNDEDE UFAK UFAK KIMILDAMALAR OLUYOR ARASIRA

Alıntıları Göster
    Mouse'in kendisi de bunu yapabiliyor. Özellikle A4Tech'ler bu konuda sorunludur. Tüm farelerin bu sorunu yapma olasılığı vardır. hafifçe oynatınca, imlecin sabit kaldığını görebilirsiniz. Eğer fare takılı değilse iki seçeneğimiz kalır, birincisi virüs, ikincisi touchpad arızası.
  • mosu takılı deilken de yapıyo.bilgisayar performansı ve nortonun bulduğuna göre bu bi virüs.trojan.zlob.nası silebilirim?yada silmek problemi çözermi yoksa format atmak en iyisimi?
  • quote:

mosu takılı deilken de yapıyo.bilgisayar performansı ve nortonun bulduğuna göre bu bi virüs.trojan.zlob.nası silebilirim?yada silmek problemi çözermi yoksa format atmak en iyisimi?
    bendede aynı sorun aylardır var ama bi türlü çözemedim.sanırım moustan kaynaklamıyo.toplu a4 mouse um var
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsynbl

bendede aynı sorun aylardır var ama bi türlü çözemedim.sanırım moustan kaynaklamıyo.toplu a4 mouse um var

Alıntıları Göster
    Virusten ötürü bir sorun olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

Virusten ötürü bir sorun olmalı.

Alıntıları Göster
    bendede oldu bi kaç kez..Microsoft Notebook Optical Wireless Black (BX3-00021) kullanıyom.virüs spy falan görmedim bilg.da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deryacom

bendede oldu bi kaç kez..Microsoft Notebook Optical Wireless Black (BX3-00021) kullanıyom.virüs spy falan görmedim bilg.da..

Alıntıları Göster
    dostum maustan
    bende microsoft basic mause kullandıgımdan beri yapıyor.
    hatta bozuk diye gittim degiştirdim sonuç aynı.
    bozulan mausum çalışır durumdayken böyle bir sorunum yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrakk

dostum maustan
    bende microsoft basic mause kullandıgımdan beri yapıyor.
    hatta bozuk diye gittim degiştirdim sonuç aynı.
    bozulan mausum çalışır durumdayken böyle bir sorunum yoktu.

Alıntıları Göster
    bende de aynı sorun var.bir tane olsa gene iyi. int cafemde 40 tane bilgisayar var çogunda bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden müşterilerim gelmek istemiyor cafeye.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalcincafe

bende de aynı sorun var.bir tane olsa gene iyi. int cafemde 40 tane bilgisayar var çogunda bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden müşterilerim gelmek istemiyor cafeye.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yalcincafe

bütün bilgisayarlarda yapıyorsa mouse ların arızalı olmalı

hangi mouse kullanıyosun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

quote:

Orjinalden alıntı: yalcincafe

bütün bilgisayarlarda yapıyorsa mouse ların arızalı olmalı

hangi mouse kullanıyosun ?

Alıntıları Göster
    mouselerin hepsi a4tech optik mouse.onlardan önce yine a4tech toplu kullanıyordum böyle bir sorun yoktu.acaba mouselardan mı kaynaklanıyo..bu arada alakan icin saol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalcincafe

mouselerin hepsi a4tech optik mouse.onlardan önce yine a4tech toplu kullanıyordum böyle bir sorun yoktu.acaba mouselardan mı kaynaklanıyo..bu arada alakan icin saol.

Alıntıları Göster
    SP2 yüklü bilgisayarlarda optik mauselar öyle sağa sola çılgınlar gibi atlamalar yapabiliyorlarmış yani sp2 den kaynaklanıyor. mause unuzun kendi driverını yüklemeyi deneyin.. disket veriyolar ya yanından ordannn.

Özellikle Optik Farelerde yapabiliyor
    Şu yolu izleyerek sorundan kurtulunması muhtemel (Optikler için);
    1-Fare seçeneklerinde "hassasiyeti artır" tikini kaldırmak
    2-Fareyi koyu ve kaygan bir yüzeyde kullanmak
    3-Farenin usb çıkışı varsa oradan kullanmak
    4-Farenin optik okuyucusunu temizlemek

alıntıdır.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: VictorSanchez

SP2 yüklü bilgisayarlarda optik mauselar öyle sağa sola çılgınlar gibi atlamalar yapabiliyorlarmış yani sp2 den kaynaklanıyor. mause unuzun kendi driverını yüklemeyi deneyin.. disket veriyolar ya yanından ordannn.

Özellikle Optik Farelerde yapabiliyor
    Şu yolu izleyerek sorundan kurtulunması muhtemel (Optikler için);
    1-Fare seçeneklerinde "hassasiyeti artır" tikini kaldırmak
    2-Fareyi koyu ve kaygan bir yüzeyde kullanmak
    3-Farenin usb çıkışı varsa oradan kullanmak
    4-Farenin optik okuyucusunu temizlemek

alıntıdır.....

Alıntıları Göster
    Farenin dandikliği :) Trust marka aldım iki tane ikiside iki farklı pc de kendi kendine (zemin hafif bozuk olunca yada farenin sol ucu hafif kalkınca) kayıyordu.İlk çıkan optiklerden microsoft faremde hiç böyle birşey olmamıştı.Microsoftun comfort curve setini aldım aynı fareden o settede var ondada öyle bir problem yok.Microsoftun çevre birimleri sahiden sağlam ve kaliteli
  • quote:

Orijinalden alıntı: sse

Farenin dandikliği :) Trust marka aldım iki tane ikiside iki farklı pc de kendi kendine (zemin hafif bozuk olunca yada farenin sol ucu hafif kalkınca) kayıyordu.İlk çıkan optiklerden microsoft faremde hiç böyle birşey olmamıştı.Microsoftun comfort curve setini aldım aynı fareden o settede var ondada öyle bir problem yok.Microsoftun çevre birimleri sahiden sağlam ve kaliteli

Alıntıları Göster
    Bende oldu fareden falan değil siteden başka siteden bişey bulaştı herhalde .
  • quote:

mosu takılı deilken de yapıyo.bilgisayar performansı ve nortonun bulduğuna göre bu bi virüs.trojan.zlob.nası silebilirim?yada silmek problemi çözermi yoksa format atmak en iyisimi?
    quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

arkadaslar adam mouse takılı degılken demış. demekkı trojen falandır dicem ama boyle bırsey duymadım hıc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriStan

quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

arkadaslar adam mouse takılı degılken demış. demekkı trojen falandır dicem ama boyle bırsey duymadım hıc.

Alıntıları Göster
    benım farede arada takılıyo kendı başına
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

benım farede arada takılıyo kendı başına

Alıntıları Göster
    dalga geçmiyorum geçen yıl benm laptopta mouse winampı açıyordu bilgisayarı kaptaıyordu..çok araştırdım o zamanlar virüs filan diye..bazıları rootkit dedi..ama hiç biri çıkmadı..bluetoothu kapatınca herşey düzeldi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmnd

dalga geçmiyorum geçen yıl benm laptopta mouse winampı açıyordu bilgisayarı kaptaıyordu..çok araştırdım o zamanlar virüs filan diye..bazıları rootkit dedi..ama hiç biri çıkmadı..bluetoothu kapatınca herşey düzeldi :)

Alıntıları Göster
    konuyu hortlatmak gibi olucak ama aynı soruna çözüm buluş şeklini izah edeyim. aynı sorun bende de vardır. mouse istemsiz hareket ediyor kendi kendine yukarı çıkıyor falan. bir sitede mouse pedinizin açık renkte olması bu soruna yol açar diye okumuştum ve pedi koyu bir ped ile değiştirdim sorun kalktı. mause istemsiz kaynaşmıyor artık. bende işe yaradı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.