Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Mount&Blade II: Bannerlord (Duyuruldu) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Aerospace Daha Az
1 Kayıtlı Üye
1.146
Cevap
47
Favori
94.457
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> Mount&Blade II: Bannerlord (Duyuruldu) [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    735 Mesaj

Kusura bakma yahu bütün işi gücü bırakıp, M&B konusuna cevap yetiştirmekte geciktim. Bu yüzden sen kazandın.

Yahu bahsettiğin şeylerin çok daha fazlasını aşağı yukarı bütün fps oyunları yapıyor, farkındasın değil mi? Aynı zihniyette bakarsan bir merminin nereye gitti filan diye lafa girip, oyunda binlerce mermi atılıyor hepsinin nereye gittiğin hesaplamak of büyük iş, demek lazım. Yanlış noktaları savunuyorsun. Bu noktalar oyunun hiçbir zaman güçlü yanları olmadı. Oyunun asıl bize sevdiren noktaları olan açık dünyası, serbestliği, modları, bunlar bize sevdirdi bu oyunu. Şimdi bunlarda yetersiz olacak, bunların modern bir geliştirme süreciyle desteklenmesi lazım ve firma bunu beceremediği gösteriyor. Sonuç, inşallah yanılırım ama istenilen rakamlara ulaşılamayacak bir satış grafiği olacak gibi.
    |
    |
    MANGUTAY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1090 Mesaj

Bu oyun AAA değil o yüzden çöp olacak derken grafikleri ve fiziklerini eleştirmiyor muydun? Ben mi grafik savunuyor oldum şimdi. Ben neden olamayacağını söylüyorum. Sp oynanışla alakalı ne gördük de eleştirecez? Oyunun asıl bize sevdiren noktaları diye başladığın cümledeki saydıklarından bahsediyorum zaten on gündür. Asıl olan fizik grafik değildir bunlardır diye???

Fps türü apayrı bir örnek. Silahlarla birbirine sıkıyorsun. Ekstra mükemmel yakın dövüş dinamikleri olup da devasa bir fps oyunu yok. Planetside 2 diye bir oyun var devasa savaşların olduğu. O oyunun 3. sü hiç bir zaman çıkmayacak mesela. Çıksa da günümüz grafikleriyle olmayacak. İndirin bakın fizik ve grafiklerin nasıl olduğuna. Free to Play zaten. Bütün fps oyunları yapıyor derken,
    Cod multisi 100 vs 100 mü? Battlefield? Post Scriptum var 50 vs 50. Single kısmında gördüğün arka plandaki npcler arasında dönen savaşlar scriptten başka bir şey değil.

Mesela Kingdom Come da çok iyi yakın dövüş animasyonları var. Grafikleri de sağlam. Ama 50 kişilik bir savaş alanında iyi bir sistemin yoksa hayvan gibi kasıyor.
    |
    |
    zibartan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    83 Mesaj

Kingdom come ile mount and blade ı karşılaştırman pek doğru olmamış m&b deki 4 yön kılıç savurma+1 mızrak vurma hareketi Kingdom come deki combolar ve farklı yönlerden yapılan çeşitli saldırı hareketleri karşısında hack&slash oyunları gibi kalıyor ne yazık ki.Kingdom come ciddi optimizasyon sorunları da var evet ama asıl sorun grafik motorundaydı cryengine nin sorunlu bir grafik motoru olduğunu hepimiz biliyoruz zaten. Ha yarın bannerlord çıkar videodaki hiç degistirilmeyen hantal savaş sistemi değişmiş olur savaşlarda warbandda gördüğüm gibi 50 haydut peşimdeyken kılıçlarını 2 metreden havaya kaldırıp o şekilde üstüme yuruduklerini
    ve kılıçlarını boşluğa salladıklarını görmem duvara doğru koşan düzinelerce asker olmaz at ağaca çarpınca o saçma durma animasyonu değişmiş olur esaslı bir hikayesi olur falan filan amenna ama videolardan gördüğüm haliyle 2npc savaşmış biri ölmüş script değil bu helal 8 yıl bekledigimize değmiş demek fanboyluktur kaldı ki oyunu begenmeyenlerin çoğunun dediği oyunun warbanda çok benzemesi aynı şeyleri yapmak isteyen adam açar warband oynar yeni oyuna gerek yok 8sene de ortaya kusurlu bir ürün çıkarmışsın ne kadar bu oyunu bekledim bir ben bilirim bir Allah bilir bana ne grafik motorunu geliştirmeye şu kadar zaman ayırmışşın sonra geliştirme sürecinin ortasında beceremedigin için kale kurma mekaniğini çıkarmakta zorunda kalmışsın bir sürü bahane o kadar oyun geliştiriliyor indie oyunlarda dahil böyle bir süreç yok adamlar ne kadar acemi olurlarsa olsun bu kadar hata yapmıyorlar yıl olmuş 2019 ayıptır ya çalışan ile çalışmayan hiç bir olurmu nereye kadar Türk firmasısın diye destek verecezde nereye kadar zaten bizden gelen para adamların karnını doyurmaz adamlara dolar lazım euro lazım yüksek değerli para lazım mantıklı olun kötüye kötü deyin ki adamlar hatalarını düzeltsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MANGUTAY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    454 Mesaj
    Oyun Mart 2020'de erken erişim olarak yayınlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgrn7 -- 20 Ağustos 2019; 10:9:45 >
  • Yarbay
    2445 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

Oyun Mart 2020'de erken erişim olarak yayınlanacak.

Valla erken merken değil 7 sene oldu. 7 senenin ardından buglı, 0 optimizasyonlu falan bi oyun çıkarıp erken erişimin arkasına sığınmazlar inşallah. İyice hevesim kaçtı benim şu an.

|
    |

• Yüzbaşı
    520 Mesaj

Bunca sene bu oyunu mu yapmışlar cidden Bir de daha bitirememişler, erken erişim diyorlar. Aferin TaleWorlds güzel iş
    |
    |
    Bgrn7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu erken erişim demektirki çok kötü bir oyun geliyor.

|
    |
    Ben berbat olacağını düşünüyorum. Kendi motorumuzu geliştireceğiz diye bu kadar diretmeseler, oyun bitmiş ve belki de efsane statüsünde olacaktı. Yayınlanan videolarda ai hala berbat durumda gözüküyor, animasyonlar hala zamanının gerisinde olan Warband seviyesinde, diplomasi(Warband'de olmayan) ne durumda kim bilir ve grafikler eskidi. Warband'e ben de yüzlerce saat gömdüm ama 2020 yılında at yelesi ve ok çekme animasyonu eklenmiş Warband oynamak istemem.

|
    |

|
    |
    1) 2011 Citroen C4 II 1.6 Confort Plus M/V2) 2013 Peugeot 208 1.4 HDi Urban Soul M/V3) 2010 Citroen DS3 1.6 156HP DSport M/V4) 2014 Peugeot 308 1.6 eHDi Allure M/V 5) 2014 Mercedes Benz CLA180d 1.5 Urban O/V 6) 2013 Peugeot RCZ 1.6 THP Evolution O/V7) 2017 Honda Civic HB 1.5 182HP Sport O/V

AMD Ryzen7 1700x 3.7@ ✦ MSI B350 Gaming Pro Carbon AM4 ✦ Akasa A10 Water Cooler ✦ G.Skill Trident Z 32GB(2x16) 3200Mhz RGB LED ✦ MSI GeForce RTX2080 Duke 8GB ✦ Corsair Spec Alpha Red Case ✦ WD Blue 1TB M.2 SSD ✦ WD 4TB Blue HDD ✦ Viewsonic VX3211/2K WQHD Monitör ✦ Alienware Elite RGB Gaming ✦ Gamepower RGB Mousepad
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj
    8 senelik oyuna erken erişim açmak arsızlıktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Ön siparişe açılır açılmaz alacağım. Ben beğendim, beklentimi yüksek tutmuyordum zaten. Muhtemelen Türkiye'de 31₺ veya 60₺'den on siparişe açılır.

31₺ mi 60₺ mi? En az 150₺ bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    The Balance kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: The Balance

Ön siparişe açılır açılmaz alacağım. Ben beğendim, beklentimi yüksek tutmuyordum zaten. Muhtemelen Türkiye'de 31₺ veya 60₺'den on siparişe açılır.
    31 TL ne hocam, paradan sayılmıyor artık Min 30 Dolar olur Türkiye için, yani 150 TL'yi gözden çıkartmak lazım

Oyun erken erişimde çıkacağı için öyle düşünmüştüm Taleworlds Türkiye'ye uygun fiyat yapar bir zahmet.

|
    |
    Sir Sherlock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Açıkçası şu ana kadar oyunla ilgili gördüklerimden ben de memnunum. Tabi oyun iyi olmuş demek için oynamak gerekiyor. Bari bir demo falan yayınlasalar. Stygian diye bir Türk oyunu daha var geliştirilen. Onun demosunu yayınlamışlardı mesela. Taleworlds de böyle bir şey yapsa fena olmaz. Ayrıca Enis Kirazoğlu oynamış Gamescomeda:

|
    |

• Yüzbaşı
    649 Mesaj
    erken erişime hiç para vermedim vermemde
    *korsan jack şapkamı giyiyorum*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JuliusStrasser -- 21 Ağustos 2019; 15:40:59 >
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    7437 Mesaj
    Enis de ayrıca kendi kanalında video yayınlamış

|
    |
    Monitör: MSI Optix MAG271CQR (Curved 27" 2K 144Hz 1ms)
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj
    MB:Warband Visual Pack çok güzel olmuş.Şimdi Bannerlord'u gösterin .
    |
    |
    Ben firmanın böyle bir riske girmesine şaşırdım. Erken erişim önceden değer verilen bir şeyken, şimdi çoğu insanın gözünde vur kaç yapan firmaların taktiği olarak görülüyor. Steam'da bile pek çok firmanın yaptıkları ortada. Bence oyun için çok kritik olacak. Eğer oyuncuları dinlemeyip, erken erişimde değişiklikleri oyuncuları tatmin edecek şekilde yapmazlarsa, sıkıntı yaşayabilirler. Madem erken erişim olacaktı keşke 2019 içinde olsaymış. Psikolojik olarak herkesi rahatsız etti bu tarih.

|
    |
Reklamlar
e-ticaret
haberler
SEO
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.