Şimdi Ara

Mount & Blade II: Bannerlord (2022) [ANA KONU] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.060
Cevap
89
Favori
260.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yakın dövüş hala aynı ve berbat bunca sene bunu mu bekledik yani o kadar zaman geçti kayda değer bir gelişim göremedim

makyajlı warband resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi ciddi hayal kırıklığı. O kadar sene bunun için mi beklettiler milleti ? Grafikler aynı, dövüş sistemi aynı, kale savaşlarındaki keşmekeşlik aynı 300 kişi arasında kaleye tırmanmaya çalışıyorsunuz yav arkadaş sesler bile aynı auuv falan .

Bir de bu oyuna 129 tl gibi bir fiyat çekerlerse imkanı yok satmaz. Ederi 69-59 lira şu haliyle rename edilmiş mw2&mw3 olayını hatırlatıyor bana bu oyun.
  • 1 tane mancınık çok eğreti duruyor.O da tam mancınık değil aslında sapan Kuşatma için 1 sapan,2 merdiven,bir tane koç boynuzu.Merdivenin çıkış noktasında koruma var biz çıktığımızda iniyor.Savunan tarafta kurmalı yay var.Warbanda göre iyi gelişme denebilir ama yine az.Aradan 6 yıl geçmiş yahu.Oyun çıktığında hayalim iyi bir pc alıp 1000-1500 kişilik savaşlar yapmak.2 merdivenle istediğim zevki alacağımı sanmıyorum.Yine de geliştirilmiş yapay zeka,oyun içinde gelişmiş diplomasi vs. olursa tadından yenmez.Bu motorla yapay zekanın geliştiğine pek ihtimal vermiyorum yinede.
  • Benim beklediğim yenilikler bunlar değil. 2 tane mancınık koçbaşı koyup aradan 10 yıl geçtikten sonra aha bakın biz bunu yaptık diye önümüze koyamazlar bu oyunu. Savaş ekranının değil harita ekranının geliştirilmesi lazım. Ben krallığımı ilan ettikten sonra hala ekmek peynir almakla uğraşmak istemiyorum. Kral gibi hissetmek istiyorum. Lordlarıma görev vs. verebilmeliyim. Bi savaş kaybettikten sonra her şey b*ka batsın gidiyim tekrar 150 kişiyi köy köy dolaşıp acemi toplaya toplaya yaptırmasın.. Tamam tek başımızayken tek tek köylerden gönüllü toplayalım, ama lord olduktan kral olduktan sonra kendi askerimizi kalemizde vs. yetiştirebilmeliyiz.

Ayrıca düzgün bi ekonomi ticaret sistemi eklemeleri lazım oyuna. Her köyün kendi ürettiği bir malzeme olmalı, demirdir yiyecektir deridir vs. Bu köylere üretimi arttıracak binalar dikebilmeli ekonomimizi geliştirebilmeliyiz. Kendi ürettiğimiz demirlerle kılıçlarımızı zırhlarımızı kendimiz yapabilmeliyiz hatta askerlerimizi bunları kullanarak güçlendirebilmeliyiz
  • yetersiz bir oyun gene anlaşılan o ki gene ekonomi,askeri müdahalelerde bulunamayacağız oyuna .
  • Kuşatma sahnelerinde tek farklılık yıkılabilirlik olması. Onun dışında neredeyse her şey aynı. Grafikler hiç değişmiş gibi geliyor bana. Sesler desen tam bir fiyasko hala yanı. Animasyonlar aynı, savaş mekanikleri aynı, yapay zekanın yanında geçiyorsun ama onlar sana doğru değil orduna doğru koşuyor. Warband v2 olmuş bu. Eee bunca sene ne değişti bu oyunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mic -- 14 Haziran 2016; 15:42:20 >
  • Grafikleri geçiyorum çünkü Warband bile yeterliydi benim için...Önemli olan oyundaki detaylardır benim için ve uzun oynamasa süresi...
    Görüntülerden anladığım kadarıyla görüntü gelişmiş ama hareketler aynı, ne bileyim biraz zor ama ben adamın kolu bacağı kopsun ortaya kanlar saçılsın isterdim.
    Şu Lordların ölmemesi bence çok kötü, ayrıca arkadaşların dediği gibi sürekli acemi toplamak, Kral olmana rağmen ezik gibi takılmak, Haydutluğun zorluğu falan bunların değişmesi lazım.
    Ayrıca mesela Kralların oğlu veya kardeşi olarak tahta geçmeye çalışabiliriz ne bileyim az entrika olsun, hiç mi Muhteşem Yüzyıl izlemediniz?
    Ticaret ve diğer ülke seçenekleri güzel olurdu. Yani yabancı uzak doğu ülkeleriyle ticaret yapalım mesela...
    Kışa hazırlanalım ona göre şunları bunları biriktirelim, depoları ateşe verelim casusla falan ama boşuna galiba, umarım güzel bir oyun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Grafikleri geçiyorum çünkü Warband bile yeterliydi benim için...Önemli olan oyundaki detaylardır benim için ve uzun oynamasa süresi...
    Görüntülerden anladığım kadarıyla görüntü gelişmiş ama hareketler aynı, ne bileyim biraz zor ama ben adamın kolu bacağı kopsun ortaya kanlar saçılsın isterdim.
    Şu Lordların ölmemesi bence çok kötü, ayrıca arkadaşların dediği gibi sürekli acemi toplamak, Kral olmana rağmen ezik gibi takılmak, Haydutluğun zorluğu falan bunların değişmesi lazım.
    Ayrıca mesela Kralların oğlu veya kardeşi olarak tahta geçmeye çalışabiliriz ne bileyim az entrika olsun, hiç mi Muhteşem Yüzyıl izlemediniz?
    Ticaret ve diğer ülke seçenekleri güzel olurdu. Yani yabancı uzak doğu ülkeleriyle ticaret yapalım mesela...
    Kışa hazırlanalım ona göre şunları bunları biriktirelim, depoları ateşe verelim casusla falan ama boşuna galiba, umarım güzel bir oyun olur.

Bende hemen hemen aynı şeyleri bekliyorum. Bunlardan hiç bahsetmediler mesela. Umarım bunlar eklenmiştir.
  • Mareşal dediğin adama sığır toplama görevi verilir mi? Yanında bin küsür asker var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Uzun versiyon.Kuşatma öncesi yapılan düzenleme güzel.1 tane sapan yokmuş sadece.Bunu kısa videoda 5 saniye bile gösterselerdi algı değişirdi.Kuşatmada 3 mancınık+1 büyük yay+ 2 merdiven+koçbaşı+kule(kuleye tırmanmak için yine 2 merdiven) var.Ben ilk videoda iyi dikkat etmemişim kuleye tırmandığı merdiveni dalgınlıkla normal merdiven diye izleyip geçmişim. Bu büyüklükteki kale için yeterli gibi duruyor.
  • Bi çıksa şu oyun

• En son yapılan lansman için olan yorumlar bence biraz sert olmuş. Savaş ortamı warbanda göre fazla gelişmemiş olabilir, ama bu oyun sadece savaştan oluşmuyor. Grafiklerde gerçekten sıçrama yapmışlar, yeni eklenen özellikler hepsini toplasan; aynı zamanda 40-50 kişilik ekipten bahsediyoruz, bence oldukça iyi bir gelişme. Ama oyunun 2017 başlarına aksaması kötü bir durum. Yaklaşık 4-5 senede bu oyunun çoktan çıkması gerekirdi.
  • ByMr.Brain kullanıcısına yanıt
    Harcanan zamanı dikkate alırsak hiçte yeterli bir gelişme değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-56D7221EF -- 17 Haziran 2016; 17:08:53 >
  • 6 yılda nasıl yatılır örneğini göstermiş olucaklar eğer böyle çıkarsa. Genetik heralde bu yatma ve kolaya kaçma işi o ekiple 2 ayda yapılır bu ekledikleri şeyler çalışsalardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Samed Bey

Videoyu yeni izledim, bu videoyla aslında bütün bakış açım değişti. Grafiklere olan bakış açım ilk konuyu okuduğumdaki düşüncelerime göre muazzam derecede değişti. Ayrıca karakter yaratma fonksiyonu çok iyi olmuş ki daha da geliştirileceğini varsayarsak kimsenin karakteri birbiriyle aynı olmayacak galiba. Tek isteğim saldırı - savunma animasyonları da güzel bir şey olsun ve oynanış daha da güzelleşsin, ayrıca vuruş hissiyatını da güzel yansıtırlarsa; o zamanların silah ağırlıklarına göre ciddi bir savaş animasyonu olursa gayet güzel olacak.

Evet, tekrardan yeni videoyu izleyince fikirlerim değişti.

Hasar aldığında çıkan ses aynı.
    Kadın sesi aynı.
    Savaş animasyonları aynı.
    En son atılan extended videoda sonlara doğru yukarı çıkmaya çalışan askerlerin sıkışması aynı.
    Aslında grafikler çok da mükemmel değilmiş ama bu oyunu grafiği için oynamıyorum, yeterli gene de.

Beklentiler;
    Yukarıda arkadaşın dediği gibi; kafa,kol,ayak,bacak vb. kopmasını sağlayabilirlerdi, farklı bir hava ve vahşilik katardı.
    Savaş sırasında konuşma olabilirdi, "saldırıı !!" gibi.
    Sesler atmosferi tamamen değiştirir, hala aynı sesleri duyuyoruz, nerede savaşın vahşeti?
    Yapay zekanın daha iyi olması.

Tabii ki gelişme var, ama bu kadar sürede bu kadar gelişim çok az. Daha diplomatik tarafını görmedik bakalım orası nasıl olacak? Belki oradan kurtarabilir. Bu arada üstte bir üyenin dediği gibi, bir savaş sonrası tamamen yenilmek gibi bir şey olmaması gerekli, arkadaşın kralsak lordlara yaptırabileceğimiz işler vb. gibi şeylerin kesinlikle olması gerekl, o taraftan kurtarabilir. Ama şu savaş sistemi hala aynı ya, yay ile saldırırkenki crosshair bile aynı.
  • Şu kral olupta kral gibi olamama sıkıntısını giderseler iyi olur

• Aslında bazı buglar insanı güldürebiliyor. Örn karda kışta çabulcuların çıplak olması, Kralken kervan muhafızının bana "delikanlı" demesi... Oyun türk yapımı olunca hatalar pek batmıyor. Oyunda en çok olmasını istediğim şey ise, bana eski zamanları tattırabilmesi. Skyrimde dolaşırken resmen ortaçağ havası veriyor. Witcher 3 de öyle. Nedense warband oynarken kendimi gta da dolaşıyor gibi hissediyorum.
  • arkadaşlar 2017 başlarında demişlerdi şu an ise 2016 eylül ayında çıkıcak diyorlar video linki vardı da bulamadım ama sanırsam eylülde oyun bizlerle buluşucak gibi
  • Kabak tadı vermeye başladı 🎃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trâjedii

arkadaşlar 2017 başlarında demişlerdi şu an ise 2016 eylül ayında çıkıcak diyorlar video linki vardı da bulamadım ama sanırsam eylülde oyun bizlerle buluşucak gibi

Hiçbir zaman tarih vermediler.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.