Şimdi Ara

Mount & Blade II: Bannerlord (2022) [ANA KONU] (191. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.063
Cevap
89
Favori
260.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba oyunda Kuzait krallığına bağlı olarak oynamaktayım, bana 2 kale verdiler fakat sorunum şu , bu kalelerin garnizonuna askerleri doldurdum fakat, günlük asker maliyetleri 3000 altına yakın her gün altın düşe, düşe sıfıra geldi, biraz altın kazanıyorum gün geçtikçe tekrar sıfırlanıyor, bu sebepten oyundan soğudum, aslında 200 bine yakın altınım vardı fakat güzel, seviye 6 olan iki ekipman aldım, bunun ardından bir daha altın toplayamadım, eski save'de yok geri dönemiyorum, bu husus ile ilgili kalelerimi bırakmalımıyım, yada kalelerdeki askerleri dağıtmak mı gerekir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperV -- 18 Mayıs 2020; 23:46:45 >
  • HyperV H kullanıcısına yanıt
    O kadar fazla garnizon koyma kalelerine. Günlük altın eksiye düşmesin artsın hep. Birisi kaleni almaya çalışırsa zaten ordunla karşı koyarsın geri dönüp. Daha fazla altın kazanmak için kervanlar oluşturabilir, şehirlerde atölyeler satın alabilir veya mevcut kale-şehir sayını arttırabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oguzhan297 kullanıcısına yanıt
    Kuşatma yapmadan önce kalede bulunan asker sayısına bakın öncelikle. Kale almadan önce askerlerinizin seviyesini artırın, elit birlikleriniz olsun önceliğiniz.

• Aeschyli kullanıcısına yanıt
    Daha sonra arkadaşın dediği şehirlerde mi çıkıyor peki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: trcengizkhan

Kuşatma yapmadan önce kalede bulunan asker sayısına bakın öncelikle. Kale almadan önce askerlerinizin seviyesini artırın, elit birlikleriniz olsun önceliğiniz.
    Kale sayısı düşük olan bi kaleye bile saldırsam etraftan hemen asker geliyo yada bi lord geliyo bana saldırmaya kalkıyo onu yenersem bu sefer kaleyi kuşatacak sayıda adamım kalmıyo önerebilceğiniz bi birlik varmı benim askerlerin çoğu kuzaitlerden

Karma yap bence. En iyi atlı birlikler imparatorlukta, ben kuzait ve imparatorluk atlılarını kullanıyorum. Onun dışında piyadelerde de imparatorluk lejyonerlerini ve menavlation piyadelerini kullanıyorum. Ansiklopedi kısmından en iyi askerleri görebilirsiniz. Okçu olarak batanya fian şampiyona alırsanız onlar çok iyi.

• quote:

Karma yap bence. En iyi atlı birlikler imparatorlukta, ben kuzait ve imparatorluk atlılarını kullanıyorum. Onun dışında piyadelerde de imparatorluk lejyonerlerini ve menavlation piyadelerini kullanıyorum. Ansiklopedi kısmından en iyi askerleri görebilirsiniz. Okçu olarak batanya fian şampiyona alırsanız onlar çok iyi.
    Halletim ilk kalemide aldım ama nüfusum sıfır ve hiç artmıyo nası arttırabilirim nüfusu orduda kuramıyorum sıfır olduğu için bug falanmı var yoksa savaş kazanınca şu kadar nüfus kazandın diyo ama hep sıfır

Nüfus kazanmak için bağlı bulunduğun krallıkta nüfusunu artıracak politikalar olmalı, ama ondan önce nüfus kazanmak icin savaş yapmalısın. Nüfus üstüne geldiğin zaman günlük ne kadar nüfus kazanacağın Veya kaybedeceğin yazar.

• quote:

Daha sonra arkadaşın dediği şehirlerde mi çıkıyor peki ?
    Manurath şehrinde çıkıyor. Bence o kadar beklemenize gerek yok. Demircilik yaparak daha iyisini kendiniz için yapabilirsiniz.
  • Aeschyli kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• quote:

Nüfus kazanmak için bağlı bulunduğun krallıkta nüfusunu artıracak politikalar olmalı, ama ondan önce nüfus kazanmak icin savaş yapmalısın. Nüfus üstüne geldiğin zaman günlük ne kadar nüfus kazanacağın Veya kaybedeceğin yazar.
    Bug varmış sanırım şimdi düzeldi kaydedip oyunu çıktım yeniden girdim artmaya başladı ama önceki yaptığım savaşlarda kazandığım tüm nüfuslar boşa gitti devamlı takip etmek lazım nüfus artışını

• Multiplayer'a yeni harita geldi.Eski haritayı da güncellediler.Yeni harita çok güzel olmuş.Ata binip çift elli silahla kafa kesmek çok keyifli at kullanmaya çok müsait.
  • YA KARDEŞİM KENDİ KRALLIGIMI KURDUM!!! OYUNU EN ZOR AYARLARINDA OYNUYORUM !!! GERÇEKÇİ OLSUN DİYE!!! HERŞEY GÜZEL GİDİYOR EVLENDİM HATTA ÇOCUKLAR OLDU, BAŞKA KLANLAR BENİM KENDİ KURDUGUM KRALLIGA KATILIYOR FELAN, ANCAKKKKKKK BU ARZAGOSUN KOMPLOSU HERŞEYİ BERBAT ETTİ!!!!!!!!!! KUZAİTLER , ASERAYLAR VE BATANYALILAR BANA SALDIRIYOR, OYUN İNANILMAZ ZORLAŞTI!!!! OYUN ZEVKİ BERBAT OLDU!! BATANYALILARI BİR ŞEKİLDE BARIŞA ZORLADIM ANCAKKK DİĞER İKİSİ ÇOK KALABALIK TEKE TEK OLSA , İNDİRİRİM AMA İKİSİ BERABER SALDIRINCA OYUN ÇOK ZORLAŞTI, BU KONUYA ÇARE YOK MU ALOOOOO!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadavud87

YA KARDEŞİM KENDİ KRALLIGIMI KURDUM!!! OYUNU EN ZOR AYARLARINDA OYNUYORUM !!! GERÇEKÇİ OLSUN DİYE!!! HERŞEY GÜZEL GİDİYOR EVLENDİM HATTA ÇOCUKLAR OLDU, BAŞKA KLANLAR BENİM KENDİ KURDUGUM KRALLIGA KATILIYOR FELAN, ANCAKKKKKKK BU ARZAGOSUN KOMPLOSU HERŞEYİ BERBAT ETTİ!!!!!!!!!! KUZAİTLER , ASERAYLAR VE BATANYALILAR BANA SALDIRIYOR, OYUN İNANILMAZ ZORLAŞTI!!!! OYUN ZEVKİ BERBAT OLDU!! BATANYALILARI BİR ŞEKİLDE BARIŞA ZORLADIM ANCAKKK DİĞER İKİSİ ÇOK KALABALIK TEKE TEK OLSA , İNDİRİRİM AMA İKİSİ BERABER SALDIRINCA OYUN ÇOK ZORLAŞTI, BU KONUYA ÇARE YOK MU ALOOOOO!!!!
    Çaresizsiniz.
  • Kendi krallığım var ve 2 tane kale aldım. Ancak kaleye saldırınca -200 nüfuz alıyorum. Herhangi bir kanun yok şu anda. Bu -200'ü niye alıyorum? Youtube'de izlediğim kadarıyla böyle olmaması lazım. Sırf bu yüzden 3 gündür oyunu oynayamıyorum. Zaten eskisi gibi esirlerden nüfuz da gelmiyor. Haliyle bu -200'ü çıkarmak çok zor hale geliyor.
  • Bir klanı krallığıma aldım ama klandaki iki lord kalede oturuyor. Bunları nasıl çıkaracam o kaleden? Yan gelip yatarak para kazanıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TostluSucuk T kullanıcısına yanıt
    Onlara karışamıyorsun bildiğim kadarıyla bazen oturuyorlar bazen gezmeye çıkıyorlar. :)
  • Bebe Ruhi'nin maceraları adında, oyunun içerisinde kendi hikayemi oluşturduğum bir seri yapmak istiyodum. İlk bölümünü hazırladım. Çok iyi bilmediğimden dolayı sadece işten kalan zamanlarımda Premiere öğrenmeye çalışıyorum. Öğrenebildiğim kadarıyla bir şeyler yaptım. Paylaşmak istedim. Eleştiri konusunda acımasız olabilirsiniz. Enis Kirazoğlu'na çokça benzeten oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OfsaytOsman -- 24 Mayıs 2020; 18:7:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OfsaytOsman

Bebe Ruhi'nin maceraları adında, oyunun içerisinde kendi hikayemi oluşturduğum bir seri yapmak istiyodum. İlk bölümünü hazırladım. Çok iyi bilmediğimden dolayı sadece işten kalan zamanlarımda Premiere öğrenmeye çalışıyorum. Öğrenebildiğim kadarıyla bir şeyler yaptım. Paylaşmak istedim. Eleştiri konusunda acımasız olabilirsiniz. Enis Kirazoğlu'na çokça benzeten oldu.

P. Enis kirazoğlu gibi olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

P. Enis kirazoğlu gibi olmuş

Alıntıları Göster
    Oh shit, here we go again :D
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.