Şimdi Ara

Motosikletler VS Resmi Araç ( Silahlar çekildi Dediğim oldu) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
11
Favori
7.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gidonu monteleseler yeridir fakat arabadan indin bagaj acmak tufeng cikarmak biraz fazladan cok ''neydim ne oldum'' kafası. Plakan nerde diyince ılık ılık bırakmaya baslamıştır kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı arkadaşlar çok boş yapıyor. Hala polis öyle yapamaz böyle yapamaz falan filan... Yahu ciddi sıkıntılar çektiğimiz şu günlerde, motorluların yaptığı o saçma haraketler tehdit unsuru oluşturmuyor mu? Orada polislere karşı silshlı bir saldırıda bulunulsaydı haberlerde 3 şehit var diye üzülürdünüz ama..

Nihayetinde bu adamlar her tehtit unsuruna karşı tedbir almalılar. Bagajdan silahı çıkartıp adamlara mı doğrultumuşlar. Bu'da bir tetbirdir ve çok da doğru bir karardır.
    Evet polislerin haksız olduğu bir detay var o'da o motorcuları orda bırakmaları oldu. Ekip çağırıp trafik kontrolü yapmaları gerekiyordu.
  • klasik cumhuriyet gazetesinin web sayfası haberi

Erdogan_in_yegeni_motosikletlilere_silah_cekti

İstanbul'da motorsikletli bir grup Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korumalığını da yapan yeğeni Ali Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu bir grubun saldırısına uğradı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video_haber/584911/Erdogan_in_yegeni_motosikletlilere_silah_cekti.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 16 Ağustos 2016; 11:59:37 >
  • Amerikada obamanın korumaları tarafından tartaklanan grup değil mi bu ?

• Öyle aynaya vurma kırma heveslisi olmasınlar bundan sonra en kötü araba bile 100hp civarında altına alır kafadan kıvılcım çıkartır ters birine denk gelirse

• İçimin yağları eridi Seneler sonra birazda olsa iyi şeyler oldu.

• Medyada bu haber "Erdoğan'ın yeğeni cadde ortasında silah çekti" diye sunuluyor.

Şunları unutmayalım.

Araç resmi polis aracı.

İçindekiler polis.

OHAL ilan edildi ve devam ediyor.

Motorcunun araca karşı yaptığı vurma girişimi ve tacizi var. Ve bu motorcu ;

Kalabalık, kasklı( kimliği teşhis edilemeyecek) ve plakasız motorlardan oluşan bir gruba dahil.

Araçtakiler görevde (-ki birinin üstünde Çelik yelek) olan polis memurları.

Daha önce de söylediğim gibi motorcu ekibi komple motordan inip öne yöneliyorlar. Silah bagajdan bu yüzden çıkıyor.

Kusura bakmayın. Burada kimin yeğeni neyin nesi olduğunu konuşan zır cahildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: A380

Polis dusmanligi yapmak icin bahane arayanlar polis bagajdan silah cekti diyor. Polis silah cekmiyor sadece tedbir amacli cikartiyor koluna paralel yere dik sekilde silahi sakliyor. Ulkenin ortami bu sekildeyken pkk isid darbeciler kol geziyorken ne idugu belirsiz motorcuya nasil davranmalari gerekiyordu. Eger ki o esnada cumhurbaskani basbakan konvoyu olsaydi o motorculara cok daha fazlasi yapilirdi. Polisler insafli cikmis goz alti bile yapmamislar. Normalde asayis polisini cagirip hepsini gozaltina aldirmalari lazimdi.

Aynen ortada silah artistliği yok, öyle olsa o silah herkese bir dönerdi. Sadece tedbir amaçlı çıkarıldığını düşünüyorum.

• o motorların her birinin tır olduğunu kabul edip tekrar seyredin videoyu..

o araba o zaman öyle üzerine sürebilecek miydi, resmen şerit ihlali yapıyor.. inip silaha davranmaları, küfürleri filan saymıyorum, silah zoruyla tehdit ve yol kesme var, alenen suç işlenmiş.

motorcu yol vermek zorunda değil, nezaket olsun diye çekilebilirdi, ama mecbur değil, kendi şeridinde gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borisgrey -- 16 Ağustos 2016; 11:16:31 >
  • Cocugun en son bakis efsane

• Bu olayın sesli bi şekilde videoya çekilmesi de ayrıca güzel olmuş. İçinin yağlarından şikayet edenler belirli periyotlarla izleyebilir

• Motosiklet ve araba sahibiyim daha sitelere sunulmadan bize geldi video, motosiklet araçtır şeridi komple kapatabilir yanından sağından solundan GEÇEMEZSİNİZ!. Aynı şekilde iki tane motosiklet aynı şeritte yan yana gidemez, davar gibi aracı motosikletin üzerine kimse SÜREMEZ!. Ama motosikletli grup bunları boş görünce üzerine yürümeye kalktı, kim olursa olsun dayılık TASLANMAZ!. Adamlar boş olsa linç edeceklerdi. Bunlar eğitimsiz motosikletçiler, almışlar 125 cc- 250cc izinsiz toplu sürüş yapıyorlar. Cidden iki ucu b*klu değnek hesabı durum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XQS

Cocugun en son bakis efsane

İşte o en son bakış bir dramdır
  • Yahu ben istanbulun göbeğindeyim o kadar çok plkasız motor varki ben artık şaşırıyorum ben vergisi trafik sigortası var diye motor almıyorum adam plakasız vergisiz motora biniyor scoterinden normal motoruna kadar plakasız gezmek en ağır suçtur direk motora el konulmalı ama hiçte öyle değil ,serbest serbest geziyor millet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 16 Ağustos 2016; 11:47:21 >
  • borisgrey B kullanıcısına yanıt
    Motorcu yol vermek zorunda değil mi ? :D Sen bence trafiğe çıkıyorsan çıkma bir daha. 12. saniyede büfenin yanından geçerken ki trafik levhası neymiş bir araştır bakalım. Ters üçgen şeklinde olan işaret.
  • İki şeridi de işgal ediyorsan, adamın önüne kırıyorsan, sonra bir de adamın aracına vurup el kol yapıyorsan kusura bakma da bunları hak etmişsin demektir. Dişli olmasa arabadakiler motorcu onları ezmiş olacaktı. Milleti ezmeye kalkarsan biri de seni ezince ağlamayacaksın.

• 0:14'de motorcunun bir türlü yol vermemesi, sürü psikolojisiyle şımarması üzerine koruma aracı korna çalarak yol istiyor... ve dikkat edin, hani trafikte hata affetmeyen ablaların kornaya asıldığı gibi de değil.... adamlar işinde gücünde... senin motorun umurunda da değil... nazik bir korna... çevreci bir korna.. da dunnnn değil düt düt....

0:15'de motorcu ne yapıyor... eliyle koluyla hareket çekiyor, kornan batsın diyor, artis diyor... plakasız belki de diğer belgeleri de eksik ve trafik kurallarını umursamayan, geçiş üstünlüğünü bilmeyen motorcu... güya cesur, bitirim...

0:21'de koruma aracı önündeki yolu açık bulsa belki yine de basıp gidecek... ama motorcu ne yapıyor... .ötüm .ötüm ilerlemeye devam ediyor...

0:22'de mecburen koruma aracı anons çekiyor, sağa çek diyor, plakan nerede senin diyor... kaba polis, kötü koruma adamı diye göstermeye çalışan zırtapozlar hayatlarında hiç kötü muamele görmemişler demek ki...

0:36'da arkada celallenen ve hışımla, artistçe motorlarından inen diğer motorcuları gören baş koruma abi caydırma amaçlı olarak şoförüne bagajı açtırıyor... bunu yaptırmasa belki o arkadaki sürü elemanları gelip yumruk atmaya çalışacak ve hayal edemeyecekleri bir sonla karşılaşacaklardı... o bagaj iyi ki açılmış kendileri açısından...

0:47'de yapılan şey ise bence en beyefendice müdahale... -arabaya vuruyor .....nk- cümlesi bence bu tip bir yol duruşmasında en hafif kalan şey olur...

acaba bu motorcu eleman, aracın yerinde olsaydı... yani o motoruyla anayoldan bağlantı yola girmeye çalışsaydı da... bizim mahallenin bebeleri 10-15 bisikletle konvoy yapıp tüm yan yolu kapatsaydı... bu motorcu ana yolda yolun içinde mi kalacaktı yoksa arkadan geçiren olur diye dur o zaman ben bebelerin içine mi dalayım diyecekti... bunu bi sorsun kendine... ve bu motorcuları savunanlar da sorsunlar kendilerine... motor-bisiklet metaforu bağlamında..

o motorcular yatıp kalkıp dua etsinler... koruma ekibi işi uzatmamış...

sen helikopter ateşleriyle, f16larla, koskoca bir örgüt saldırısıyla mücadele et, başkomutanı koru, ülkeyi-vatanı nerelerden döndür... gel burda 2 motorcu seni videoya çeksin, bir de koruma bize saldırdı diye şımarsın...

yazık...

hepimizin yatıp kalkıp bu adamlara dua etmesi lazım... Allah'ım sen vatanımızı milletimizi koru.. güvenlik güçlerimize kuvvet ver yarabbim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turizmpsikoloğu -- 16 Ağustos 2016; 14:26:02 >
  • - hızlı geliyolar ya abi kontrol amaçlı

diyen adamın sesi bana şunu hatırlattı:

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

Orijinalden alıntı: XQS

Cocugun en son bakis efsane

İşte o en son bakış bir dramdır

Ben esas o plakasız çocuğun o anonsu duyduğundaki o yüz ifadesini görmek isterdim . İmdb de 9 alır çok rahat
  • 12. Saniyeye bakarsanız motorcular ve passat aynı hizada. ve yol ver tabelası( bilmeyenler için ters boş üçgen ) motorcuların olduğu yolda. Burada sıradan bir şerit değiştirme değil sağ bağlantı yoluna giriş var. araç sağ şeride geçmek zorunda. Düz devam ederse gideceği yolu kaçıracak. araç sinyalini yakıp yavaşlıyor, yavaş yavaş sağ şeride geçmek istiyor. sağındaki motor ne yavaşlıyor ne hızlanıyor. heralde adamın sol şeritte durmasını orta refüje çarpmasını yada dönmekten vaz geçip düz devam etmesini istiyor. yol verse ya da hızlanıp arkasına girebilmesine izin verse sıkıntı olmayacak. üstüne birde adamları taciz ediyor. Sıradan vatandaş olsalardı motorcular durdurup darp edecekti. Bu sefer karşılarına sert kaya çıkmış. Bu arada araçtakilerin kimliği düşünüldüğünde muhtemel bir saldırı vs. diye düşünmüş olabilirler. Tepkileri çok sert. Ama ülke bu haldeyken sıradan bir polis memurunun bile önünü kesseniz silaha sarılır. Bu çerçeve de değerlendirmek lazım. Sonuçta hatanın büyüğü motorcular da olmakla birlikte iki tarafta hatalı. Genel anlamda son furya motorcular ateşle oynuyor. Bizim ülkemizde neyin ne olacağı belli olmaz. Geçen bir tanesi 10 tonluk otobüsün önünde ani fren yapıyordu, bunlar yol kesmeye çalışıyor, korkarım birkaçı kim vurduya gidecek, birkaçı kasten ezilecek ondan sonra düzelecek bu işler. Motorun üstünde ölümsüz falan hissediyorlar galiba, çünkü çoğu yaptıkları direk kendi canlarına kast.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.