Şimdi Ara

Motosiklete başlamak isteyenlere tavsiye ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şuanda 8 bin TL param var biliyorum çok yetersiz. Ama bir hedef koymak istiyorum. Şuanda ehliyet ve koruyucu ekipmanım yok. 1- Ehliyet konusuna biraz tereddütle yaklaşıyorum daha önce hiç sürmedim çevremde de motoru olan yok.( gerçi arabayı da bu şekil de aldım ama motor daha sıkıntı gibi geliyor) 2- koruyucu ekipmanı kalitesiz olsun istemiyorum ama fiyatı uçuk olmasın ne kadar bütçe gerekir

3-genelde chopper, naked ve motocross daha hoş geliyor racinglere göre, başlangıç motoru için hangi hedefi koymalıyım farklı sınıf motorla başlamak zorluk yaratır mı ? Ve motorun güvenliğini nasıl sağlayabiliriz ? Nerden başlamalıyım Fikirlerinize açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zazman -- 24 Nisan 2021; 12:7:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben falcon freedom 250 ile başladım öneririm

insanlar genelde beğenmez etmez sorunlu derler vs vs fakat en büyük problemi 500tl gibi bir rakama halledebileceğin bir şeydir. nispeten ucuz maliyet ile sorunlardan kurtulabileceğin bir makina 2-3 bin tl gibi bir rakama bu motorsiklet için gerekli ekipmanı toplayaiblirsin 16-17 gibi rakamlarada motoru aldığını varsayarsak 20bin tl yeterli olacaktır.

motora başlamak için çok yüksek bir rakam fikrimce ama malesef piyasa çok kötü.

• 3 yıl önce felan takip ediyordum Kuba superlight- falcon freedom-regal raptor bu motorlar hoşuma gidiyordu ama fiyatlar gerçekten uçmuş yaklaşık 20 bin biriktirmek lazım, Eylül gibi inşallah hedefime ulaşırım

• Hiç başlama bence. Bu ülkede motor kullanmak çok zor iş. Trafikte araçlar tarafından saygı görmezsin. Sen ne kadar iyi ve güvenli kullansanda aniden önüne kırabilirler, seni gördüğü halde bile bile yola atlarlar, arkandan iyice yaklaşıp en sağ şeritte olmana rağmen sıkıştırıp yol isterler seni paniğe sürükleyip kazaya sebep olurlar. Çünkü seni vasıtadan saymazlar. Yıllarca kullandım sonunda pes edip bir motosiklet tutkunu olmama rağmen motorlarımı satıp arabaya döndüm. Lanet getirtirler insana

• 42 yaşındayım. 20 yıldır motor ehliyetim var. Geçen ay ilk motorumu aldım. Xmax 250 tech modeli. Bir kaç gün içinde sürmeye alıştım. Otopark derdi yok, inanılmaz bir zaman kazanımı yarattı hayatımda. Tehlikeli olduğunu kabul etmek lazım. Fakat sürmesi ve yarattığı konfor gerçekten çok iyiymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

42 yaşındayım. 20 yıldır motor ehliyetim var. Geçen ay ilk motorumu aldım. Xmax 250 tech modeli. Bir kaç gün içinde sürmeye alıştım. Otopark derdi yok, inanılmaz bir zaman kazanımı yarattı hayatımda. Tehlikeli olduğunu kabul etmek lazım. Fakat sürmesi ve yarattığı konfor gerçekten çok iyiymiş.

Aynı yaştayız :) ben 2014'den beri kullanıyorum,

İstanbul da trafik ve otopark avantajları nedeniyle müthiş bir fırsat, bir o kadar da tehlikeli, bende 125cc ile başladım, sonra 250cc ye çıktım, 140'la 2. köprü yolunda giderken birden aklıma bu hızda başıma birşey olursa ne yaparım sorusu geldi :)

o hafta motorumu sattım, 125cc'e geri döndüm, sonra MTV, sigorta gibi maliyetlerin olmaması ve kısa mesafe kullanımım yıllık kullanımımın %90 ı olması nedeniyle 50cc lik bir motora geçtim son 2 yıldır 50cc (80cc revizeli) motor kullanıyorum...

Allah kaza bela vermesin... kesinlikle kasksız ve eldivensiz kullanma, tedbiri hiç elden bırakma ve mümkünse 80km üstüne çıkma...

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Aynı yaştayız :) ben 2014'den beri kullanıyorum,

İstanbul da trafik ve otopark avantajları nedeniyle müthiş bir fırsat, bir o kadar da tehlikeli, bende 125cc ile başladım, sonra 250cc ye çıktım, 140'la 2. köprü yolunda giderken birden aklıma bu hızda başıma birşey olursa ne yaparım sorusu geldi :)

o hafta motorumu sattım, 125cc'e geri döndüm, sonra MTV, sigorta gibi maliyetlerin olmaması ve kısa mesafe kullanımım yıllık kullanımımın %90 ı olması nedeniyle 50cc lik bir motora geçtim son 2 yıldır 50cc (80cc revizeli) motor kullanıyorum...

Allah kaza bela vermesin... kesinlikle kasksız ve eldivensiz kullanma, tedbiri hiç elden bırakma ve mümkünse 80km üstüne çıkma...

Alıntıları Göster

Çok teşekkür ederim. Eldiven , kask , motosiklet montu olmadan sürmüyorum. Motosiklet gençken çok tehlikeli, ilerleyen yaşta biraz daha az tehlikeli bence. Daha sakin sürüyoruz, sinirlere daha hakim oluyoruz. 2,5 litre /100 km tüketim ile geziyorum o derece sakinim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.