Şimdi Ara

Motosiklet malzemelerinin gümrük bedelleri arttırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Motosikletlerde veya diğer motorlu araçlarda kullanılan maddelerin ithalatında gümrük kıymet bedeli yeniden belirlendi.

Ticaret Bakanlığının "İthalatta Gözetim ve Korunma Önlemlerine İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğle motosikletlerde veya diğer motorlu araçlarda kullanılan maddelerin ithalatında uygulanacak gümrük kıymeti bedeli, adet başına 0,15 dolarla 0,80 dolara çıkarıldı.

Daha önce bu oran adet başına 0.08 ile 0.50 dolar olarak uygulanıyordu.

https://www.haberturk.com/motosiklet-malzemelerinin-gumruk-bedeli-artirildi-2704543-ekonomi

Bu ülkede arabayı, motosikleti geçtim. Bisiklet bile lüks. Yakında paten alıp onunla ulaşım sağlayacağız heralde. Yalnız bu vergileri bulanlara helal olsun. Bu kadar yaratıcı vergiler bulmak her baba yiğidin harcı değil. Bu kafayı başka şeylere yorsak şuan süper güçtük.

Selam ve dua ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 7 Haziran 2020; 22:38:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ohhh ne güzel pazar operasyonu, kimse fark etmesin
  • Zaten sürekli bir vergi geliyor, ekipmana bari yapmayın, kask, mont, eldiven vb. koruma ekipmanları lüks değil zaruriyet. 2018 de 6k ya aldığım ekipmanları şuan 10k dan aşağı toplayamıyorum. 2. kask alayım dedim bakmaz olaydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Zaten sürekli bir vergi geliyor, ekipmana bari yapmayın, kask, mont, eldiven vb. koruma ekipmanları lüks değil zaruriyet. 2018 de 6k ya aldığım ekipmanları şuan 10k dan aşağı toplayamıyorum. 2. kask alayım dedim bakmaz olaydım
    Bunlara kalsa 300-400 TL'ye plastik, hiçbir vasfı olmayan kask alsan yeter hocam. Gerisi ısraf, günah.

Selam ve dua ile.

İnsan hayatı ucuz maalesef...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Bunlara kalsa 300-400 TL'ye plastik, hiçbir vasfı olmayan kask alsan yeter hocam. Gerisi ısraf, günah.

Selam ve dua ile.

İnsan hayatı ucuz maalesef...

Alıntıları Göster

Hocam kullandığınız motordan motora ekipman farklılık taşır ve önem arz eder. Ekipmanın kaliteside önemlidir. Sadece kaskla olacak birşey değil. Çok basit bir düşmede bile eğer yeterli korumanız yoksa sürtünmeden deriniz zarar görürse bunun ameliyatı vs. ekipmana verdiğiniz paradan daha pahalıya patlıyor üstelik cektiğiniz acı cabası. Bende motoru ilk aldığımda kot pantalon basit bir kask birde tsirtle takılıyordum. Sonrasında ciddi kaza geçiren ve sertifikalı eğitmen bir tanıdığımla konuşmamızdan sonra ekipmanları tamamlayana kadar motora binmedim bile. Adam 130-140 km hız ile köpeğe çarpıyor, motor taklalar atıp perte ayrılıyor, kendisinde çok az hasar var. Basit bir sıyrık ve kemikte hafif zedelenme. Eğer ki ekipman tam olmasaydı, o sıyrıklar vs. ile aylarca tedavi ve ameliyat süreçleri üstüne masraflar derken iş çok daha ciddi boyutlara varıyor. Malesef çoğu motor kullananlar ekipmanı kasktan ve monttan ibaret zannediyor.

• Cem kullanıcısına yanıt

Bu Sağlık Sisteminde sakat kalıp, ölebilirsin de...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.