Şimdi Ara

Motosiklet Koruma Ekipmanları Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba yardımı dokunan kişilere çok teşekkür ederim

Uzun süredir motosiklet koruma ekipmanları hakkında araştırma içerisindeyim aslında altlı üstlü 2 parça ekipman giysisi almayı düşünüyordum ama yarış tulumlarının çok güvenli olduklarına dair bir yazı okudum sizce yarış tulumuna gerek var mıdır. Ayrıca yarış tulumlarına extradan dizlik, bellik, Dirseklik vs. Gibi korumalıklar almaya gerek var mıdır? Eğer gerek varsa hangi malzemelere ve korumalıklara gerek vardır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kullandığınız motora göre değişir. vitesli şehir motoru kullanacaksınız, eldiven, mont, pantolon ve mümkünse bot lazım. scooter için sadece mont, eldiven bile yeterli. dizlik dirseklik gibi ekipmanlar ilk zamanlarda iyidir ama insanoğlu yapısı gereği kolaylığı seçer her zaman. belli bir süre sonra hiç kullanmazsınız, emin olun.
  • Hocam anladım sağolun peki bu tulumların kendiliğinden korumaları oluyormu yoksa kendimiz mi korumalık alıp takıyoruz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Oxit@ kullanıcısına yanıt
    Korumaları vardır ama tulum tavsiye etmem mont ayrı pantolon ayrı alın. Tulum giyen pek görmedim yarış ekipmanıdır o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazlık mont ve pantolon alıp altlarına kışlık kıyafet giyip kışın kullansam olur mu ki deri mont almıştım ilk çok sıcak olduğunda bayağı adamı bunaltıyor

• @Oxit@ kullanıcısına yanıt
    Pantolonu bilmiyorum ama montlar genelde hem yazlık hem kışlık oluyor diye biliyorum.Benim clover montun içinde fermuarla sökülebilir kalın bir tabaka var(içi pamuklu yapıya sahip kanımca).Onu çıkarınca içinde sadece file ve korumalıklar kalıyor.400 tl ye aldım, bütçeniz varsa düşünmeyin alın derim.
  • askerim102 A kullanıcısına yanıt
    Bütçem max 300 TL civarı daha fazlasına şuan param yok maalesef :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.