Şimdi Ara

Motosiklet Alacağım - Marka

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili üyeler üniversite sınavına girdikten sonra Motosiklet almayı düşünüyorum. Bazı sorularım var.

Hangi marka Türkiye'de daha çok tercih ediliyor? Mesela herhangi arıza durumunda vs. hangi markanın parçası vs. daha kolay bulunabilirdir? Teknik servis vs. avantajlı olan markalar hangileridir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Racing mi scoter mi commuter mi cup mu vs vs vs.. hangi tarz olacak.

Kolay kullanım kolay aralara girme kolay kolay kolay diyorsan.
    NMAX-PCX-SPACY-DELİGHT.
    Al geç kenara

• Honda Cbr 250r almayı düşünüyorum ama belirttiğim gibi arıza durumunda vs. sıkıntı çeker miyim diye soruyorum.

• Şuanda bir motosiklet alacak olsam Dominar 400 alırım. Led far, abs, kaydırmalı debriyaj gibi güzel donanımlar var. Yakıtı da iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    Hmm. Güzel bir model. Ama Türkiye'de teknik servisi nasıldır? Yedek parça bulmak gerekirse vs. ?

• Motosiklet dünyasına çok hakim değilim ama bajaj tutulan bir marka ve dominar 400 modeli iyi sattı, parça konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Geçen sene bayiideki abi teklif ettiğim fiyatı kabul etseydi alacaktım öyle diyeyim baya beğenmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CF Moto şu an piyasada yeni sayılır ama felaket karizmatik ve sağlam motor üretiyorlar. Benim aldığım nk 250 modeli baya yakışıklı ve malzeme kalitesi üst düzey.

Parça sıkıntısı olması muhtemel ama. Şu an herşey güllük gülistanlık fakat Allah korusun ilerde bir kaza durumunda parça tedariğinde sıkıntı yaşar mıyım diye de korkuyorum.
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    Ben de parça vs. bulunabilirliğinin önemli olduğunu düşündüğümden konuyu açtım. Sizin söylediğiniz model de gayef hoş lakin herhangi bir arıza durumunda baş ağrıtabilme olasılığı da yüksek ne yazık ki.

Türkiye pazarında yaygın bir marka daha iyi olur diye düşünüyorum. En çok Honda var sanırım.

• Honda ve Yamaha sizi yarı yolda bırakmaz hocam. Hatta hondanın parça fiyatları da baya uygun diye biliyorum. Ama CF birkaç sene önce pazara daha sağlam girmiş olup şu an biraz daha yaygın olsaydı kesinlikle honda ve yamahaya dönüp bakmayın bile derdim. F/P olarak CF şu an çok üstün. Malzeme kalitesi çok yüksek ve fiyatı uygun. Tek sıkıntısı pazarının oturmamış olması.

Mart ayı başında almıştım ve emin olamadığım için soranlara tavsiye edip de yönlendiremiyordum ama şu an markaya olan güvenim tam. Bunu sizin gibi diğer merak eden arkadaşlar da olursa diye buraya not düşeyim.
  • 2.el önerir misiniz? Bazı konularda düşük cc motorların daha sıkıntılı olabileceğinden bahsedilmiş. Yeni kullananlar genelde düşük cc ile başladığından yanlış kullanım vs. nedeniyle sıkıntı olabiliyormuş.

Sizin düşünceniz nedir?

• Crf 250 Rally veya Crf 250 L tavsiye ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.