Şimdi Ara

Motosiklet Kazası - Adam Resmen Havaya Uçmuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 24 Nisan 2020; 17:50:52 >

• Türkiyede neden motorsiklet kullanılmazın canlı örneği, forumdan bir arkadaşımızın sol tarafı felç oldu kazada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Türkiyede neden motorsiklet kullanılmazın canlı örneği, forumdan bir arkadaşımızın sol tarafı felç oldu kazada.
    bu kazadamı hocam ? yanlız araba sürücüsü güzel bir sopayı hak etmiş direk şeride dalmış hanzo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesadüfen yaşıyoruz bu ülkede

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Motorsiklet kullanılmaz bizim ülkede.Böyle bi embesil yüzünden kaza yaptım bende ama altımda araba oldugunda biçtim geçtim.Motor olunca boyle oluyor yazık.

• Maalesef böyle hasbelkader ehliyet almış davarlar yüzünden bu ülkede motosiklet kullanmak çok tehlikeli. Genelleme yapmak istemiyorum ama bu ticari sürücüleri neden böyle iğrenç araba kullanıyor bilemiyorum. Şu kazadan sonra bu davarın ehliyetinin ömür boyu elinden alınması gerekirdi.
  • Boş cadde, ne transit dikkatli ne de motosiklet... Ayrıca motor fazlaca hızlı gibi...

Normal zamanlarda dahi o cadde de trafik olmuyor, çok sakin... Bu yüzden de çıkılmaması gereken hızlara çıkılıyor... Özellikle orada ne sinyal verirler ne yavaşlamak gereken yerde yavaşlarlar...

Daha bir iki hafta önce videodaki aracın aynısı (connect), hemen hemen aynı konum, belki de aynı kişi... (50 li yaşlarda)

Karşı şeridimden gelip ara sokağa dönmek için çapraz bir şekilde önüme kırdı... Sokaktanda araç çıkınca, malum önümde kaldı... Fren, manevra ve solumda araç olmadığından kurtarabildim... Ve hiçbirşey olmamış gibi ağır ağır hareketlerle yürüdü gitti bu araç.. Şeridinde ilerleyip dursa, sokağa doğru sinyalini verip beklese ardından geçse olmaz...

İlle de hayvanlığını belli edecek, aksiyon yapacak...

• Asli kusur ticari sürücüsünde sinyalsiz manevra yapmış. Talide motorsiklet sürücünde fazla hızlı gitmiş. Geceleri bu ara cadde sokaklar tehlikeli bizim mahallede böyle insanların bir kısmı sinyal vermeye tenezzül etmiyor çünkü genelde ortalıkta araba yok orada alışkanlık olarak atlıyor büyük hata heleki far ışığı vs görmüyorsa ara sokak kavşaklarına düz yolda gider gibi 50-60km hızla atlıyorlar.

Arabam hatasız olsun boyasız olsun fln diye didinip duruyor insanlarda bana göre malınında canınında kıymetini bilen insan çok az...

• Konu başlığında imlâ hatası var.

• Ben Kemal Geliyorum kullanıcısına yanıt
    Uyarı için teşekkürler, düzelttim. Biraz arsız bir imla hatası olmuş.
  • Ticari araç sürücüsü hatalı. Araba sürmesini bilmeyen, dikkatsiz mal binlerce insan var.

Öğretmen arkadaşım var 3 yıldır araba sürmesini öğrenemedi. Beceremiyor yetenek yok. Ehliyet araba sürmüyor ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Asli kusur ticari sürücüsünde sinyalsiz manevra yapmış. Talide motorsiklet sürücünde fazla hızlı gitmiş. Geceleri bu ara cadde sokaklar tehlikeli bizim mahallede böyle insanların bir kısmı sinyal vermeye tenezzül etmiyor çünkü genelde ortalıkta araba yok orada alışkanlık olarak atlıyor büyük hata heleki far ışığı vs görmüyorsa ara sokak kavşaklarına düz yolda gider gibi 50-60km hızla atlıyorlar.

Arabam hatasız olsun boyasız olsun fln diye didinip duruyor insanlarda bana göre malınında canınında kıymetini bilen insan çok az...
    Sinyal vermiş ticari.
  • Yorum yazmak istemedim de yorumları okudukça da kızdım.. Video yu da izledim eminim şurda yorum yapanların çoğu video yu izlemeden başlığı görüp yazdılar yorumu..

Araba sürücüsünün tek hatası olsa olsa sinyal vermeden girmek ki bem sanki video da sinyal veriyor diye gördüm... Oda yavaş giriyor süratli girmiyor adam gene temkinli..

Motor sürücüsü çok çok hızlı.. Özellikle usta motorcular çok iyi bilir gece sürüşlerinde gündüze oranla beş misli diklatli gidilir... İstersen altında 1100cc ss yarış makinesi olsun 50-60 usta motorcu geçmez.. Gecenin ne çıkarıcağı hiç. Belli olmaz..

Gece alkol almışı var dikkatsizi var böyle sinyal vermeden sapanı var.. Babasının atabasının anahtarını aşırtıp sokak aralarında gazlayanı var.... Geceleri belediye sulama yapar, yolları deterjan la yıkarlar bazen heleki şimdi korona var daha sık yaparlar... Say say bitmez..

Arkadaki artçının onlarca metre o kadar uzağa uçmasından belli çok hızlılar zaten hızları düşük olsa en fazla ani fren yapar kayar düşer hafif sıyrıklarla atlatırlardı..

Şimdi kimse kusura bakmasın arabanın tek suçu olsa olsa em fazla sinyal vermeden girmek o kadar.. Bana göre asıl suç motorda heleki artçın varsa bin misli diklatli gitmen lazım arkada mesul olduğun bir can daha var..

Arkadaşlara Allah dan acil şifalar dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 24 Nisan 2020; 19:8:58 >

• Omurilikler gitti. Diskler kesin kaydı ikisinin de.

Boyunlar da da kırık ihtimali yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Yorum yazmak istemedim de yorumları okudukça da kızdım.. Video yu da izledim eminim şurda yorum yapanların çoğu video yu izlemeden başlığı görüp yazdılar yorumu..

Araba sürücüsünün tek hatası olsa olsa sinyal vermeden girmek ki bem sanki video da sinyal veriyor diye gördüm... Oda yavaş giriyor süratli girmiyor adam gene temkinli..

Motor sürücüsü çok çok hızlı.. Özellikle usta motorcular çok iyi bilir gece sürüşlerinde gündüze oranla beş misli diklatli gidilir... İstersen altında 1100cc ss yarış makinesi olsun 50-60 usta motorcu geçmez.. Gecenin ne çıkarıcağı hiç. Belli olmaz..

Gece alkol almışı var dikkatsizi var böyle sinyal vermeden sapanı var.. Babasının atabasının anahtarını aşırtıp sokak aralarında gazlayanı var.... Geceleri belediye sulama yapar, yolları deterjan la yıkarlar bazen heleki şimdi korona var daha sık yaparlar... Say say bitmez..

Arkadaki artçının onlarca metre o kadar uzağa uçmasından belli çok hızlılar zaten hızları düşük olsa en fazla ani fren yapar kayar düşer hafif sıyrıklarla atlatırlardı..

Şimdi kimse kusura bakmasın arabanın tek suçu olsa olsa em fazla sinyal vermeden girmek o kadar.. Bana göre asıl suç motorda heleki artçın varsa bin misli diklatli gitmen lazım arkada mesul olduğun bir can daha var..

Arkadaşlara Allah dan acil şifalar dilerim..
    Sinyal vermek yola girme hakkı vermez. Bunun yanında olayı şöyle düşünsek. Ford connect yerine 10 teker kamyon motosiklet yerine otomobil olsun. Aynı sekilde önüne kırsın. Otomobil kamyona yandan çarpsın ve otomobilin üst kısmı bicilsin ve araç içindeki iki kişinin kafası kopsun! buna ne derdiniz. Bu işin motoru otomobili yok...

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    İlginç ben dikkat etmemişim o zaman

• boraycan kullanıcısına yanıt
    Algı yapmayın... Orda ne 10 tekerlekli kamyon nede ona çarpan araba var..

Olayları olmayan hayali yerlere benzetmelere sürmeye çalışmayın..

Orda bir araba sapıyor bir motorsiklet te çok süratli bir şekilde duramıyor zaten süratten vuruyor.. İkiside suçlu ama motor süratli ordaki araba görse dursa o süratle belki bir sonraki sapakda başka bir araca vurabilirdi..

Burda araba suçsuz motor hatalı demiyoruz ikiside hatalı bende 20 yıldır motor süren biriyim ve 20 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum motor süratli sirati düşük olsa zaten aracı görür gçrmez fren yapar dururdu yada motor yan yatardı bşraz hafif sıyrılarla eb azından evlerine sapa sağlam giderlerdi..

• darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    Allahtan trafikçi değilsin , burda motorsiklet sürücüsüne kusur bulmak için connect in içindeki adam olmak lazım.
    Connect sahibi sinyal vermiş ancak , öndeki araca takip mesafesini o kadar kısa tutmuş ki kendi bile döneceği yeri son anda görmüş. O yüzden dönüşü keskin ve aniden yapıyor. Karşıdan gelene bakmıyor bile.
    Umarım ikiside iyidir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Algı yapmayın... Orda ne 10 tekerlekli kamyon nede ona çarpan araba var..

Olayları olmayan hayali yerlere benzetmelere sürmeye çalışmayın..

Orda bir araba sapıyor bir motorsiklet te çok süratli bir şekilde duramıyor zaten süratten vuruyor.. İkiside suçlu ama motor süratli ordaki araba görse dursa o süratle belki bir sonraki sapakda başka bir araca vurabilirdi..

Burda araba suçsuz motor hatalı demiyoruz ikiside hatalı bende 20 yıldır motor süren biriyim ve 20 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum motor süratli sirati düşük olsa zaten aracı görür gçrmez fren yapar dururdu yada motor yan yatardı bşraz hafif sıyrılarla eb azından evlerine sapa sağlam giderlerdi..
    Ne algısı! Algı ne demek kelime anlamı olarak biliyor musun? Neyin algısını yapmışım. Bende 1994-95 ten beri motosiklet sürüyorum. Halen Şehiriçinde xciting250 kullanıyorum. Görüntüyü izlersen connect fren mesafesi bırakmamış. O kaza tipinde bu ülkede onlarca kaza oluyor. Klasik büyük aracın küçük aracı takmaması. Tıpkı kamyonların otomobilleri takmaması gibi. Motosiklet son anda görüyor. Ben genel bir sorundan bahsediyorum. Araçların hiçbir önemi yok. Kamyonlarda otomobillerin önüne kırıyor. Bu forumda bile 'benim altımda daha büyük araç var bana birşey olmaz' diyen kaç kişi gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 24 Nisan 2020; 20:14:59 >

• kazaya karışan iki araçta trafikte görmek istemediğim araçlardan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.