Şimdi Ara

Motorsiklet kullanırken yaşanan sorunlar/arızalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Motorsiklet kullanırken yaşadığımız sorunları birçok sayfa yerine tek bir sayfada yazalım girip baksınlar diye düşündüm, bir sorun için konu açsam cevap bulduğumda yok olup gidecek, buraya herkes yazarsa tek konuda birçok sorun ve arıza marka ve model bağımsız toplanır diye düşündüm...

Ya tutarsa  

• Benim 50 cc (80cc ye yükseltilmiş) bir scoter'ım var, sabah garajda çalıştırıyorum, evden çıkıp yarısı yokuş 1 km kadar gidiyorum, yokuşun tepesinde caddeye bağlanmadan durunca motor birden stop ediyor, tekrar 30 saniye kadar marş bassam da çalışmıyor, sonra çalışıyor ve yola devam ediyorum,

evden çıkıp Gazı hiç kesmesem çalışmaya devam ediyor stop etmiyor ama sanki kontağı kapatmışsın da motor gitmek istemiyormuş gibi bir isteksiz gidiyor ve gazdan elimi çektiğimde stop ediyor...

Sebebi ne olabilir? (motor kuba blueberry)

• volkan_efe kullanıcısına yanıt

Kendim sordum kendim yazdım :) hep sevap kendime alıyorum valla...

Sorun Sibop ayarından mış, usta öyle söyledi, ayarını yaptı, rölantisini de biraz kış nedeniyle artırdı, valla rahatladım ya... zaten gitmiyor motor bir iyice ölü gibi gidiyordu yolda ne kadar bassanda gaz yemiyordu, nasıl durursan dur stop ediyordu...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.