Şimdi Ara

Motorola XOOM Kulübü [Sahibleri] :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
6.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SULZER

quote:

Orijinalden alıntı: meteor_xxx

quote:

YAV BU CİHAZ İYİ GÜZELDE EN KÖTÜ YANİ SD KART VEYA USB BELLEK OKUYAMAMASİ.SİRF BU YUZDEN EVDE BİLGİSAYAR BULUNDURUYORUM.XOOMU TAKİYORUM BİLGİSAYARA OYLE YUKLUYORUM.YOKMU CARESİ....

Xoom da mikro sd kart girişi var arkadaşım.Bendekinde 32 gb lık mikro sd takılı.32 de kendi hafızası var.Piyasada hafıza kartı girişi olmayan modellerdemi var?

Kardes yanlis anladin.benimde dedigin gibi.32gb ve microsunuda 8 falan takiyorum.cihaz hafizaya girincede kendi veya micro sd hafizayi gorebiliyorsun.Sorun cihazin normal sd kart okuyamamasi.mesela ben genelde sd kullaniyorum.genelde kullanilanda sd karttir.bu cihazdada asil olmasi gereken sd kart idi bence.
    Ama asil sorun bu cihaza ben bir tarafi micro usb diger tarafi disi normal usb kablo aldim.mesela kablosuz mause veya klavye takinca kullanabiliyorsun ama tasinabilir usb bellekleri takinca okuyamiyor.bu bence buyuk eksiklik.1300 lira para ver ama usb bellek okuyamasin.olacak is degil.bence bir cozumu olmali.bu yuzden evde mecburen netbook cihazimida tutuyorum.is yerinden bazi dosyalar resimler getirdim usb bellekde.bu okuyamayinca mecbur netbook attim.ordanda sd kart yerine cihazin kartini takip dosyalari yukleyecegim.diyebilirsinki cihazi usb kablosuyla tak bilgisayara direkt yukle ona.ama bende heryere tasiyamiyorum xoomu.Sorunum bu.

Panasonic fotoğraf makinemde adaptörlü mikro sd kullaniyorum.Elindeki sd kartları mikro sd ile değiştirmek sorunu ortadan kaldırır.Piyasada çok çeşitli usb aparatlar var.Biri uyar sanırım.Ama bendekilerin hepsi mikro sd olduğu için araştırma gereği duymadım.Bundan önce kullandığım Sony S tablette flash disk okuma özelliği yok sanıyordum ama aparatını bulunca sorunsuz okudu.Deneme yanılma yöntemiyle buna uygun bir aparat bulunabilir sanırım.

Bu arada flash playeri kurdum artık facebooktaki oyunları sorunsuz açıyor.5-6 internet browserde denedim sorun yok.opera mini ile firefox diğerlerinden iyi gibi geldi bana.

• quote:

quote:

quote:

quote:

YAV BU CİHAZ İYİ GÜZELDE EN KÖTÜ YANİ SD KART VEYA USB BELLEK OKUYAMAMASİ.SİRF BU YUZDEN EVDE BİLGİSAYAR BULUNDURUYORUM.XOOMU TAKİYORUM BİLGİSAYARA OYLE YUKLUYORUM.YOKMU CARESİ....

Xoom da mikro sd kart girişi var arkadaşım.Bendekinde 32 gb lık mikro sd takılı.32 de kendi hafızası var.Piyasada hafıza kartı girişi olmayan modellerdemi var?

Kardes yanlis anladin.benimde dedigin gibi.32gb ve microsunuda 8 falan takiyorum.cihaz hafizaya girincede kendi veya micro sd hafizayi gorebiliyorsun.Sorun cihazin normal sd kart okuyamamasi.mesela ben genelde sd kullaniyorum.genelde kullanilanda sd karttir.bu cihazdada asil olmasi gereken sd kart idi bence.
    Ama asil sorun bu cihaza ben bir tarafi micro usb diger tarafi disi normal usb kablo aldim.mesela kablosuz mause veya klavye takinca kullanabiliyorsun ama tasinabilir usb bellekleri takinca okuyamiyor.bu bence buyuk eksiklik.1300 lira para ver ama usb bellek okuyamasin.olacak is degil.bence bir cozumu olmali.bu yuzden evde mecburen netbook cihazimida tutuyorum.is yerinden bazi dosyalar resimler getirdim usb bellekde.bu okuyamayinca mecbur netbook attim.ordanda sd kart yerine cihazin kartini takip dosyalari yukleyecegim.diyebilirsinki cihazi usb kablosuyla tak bilgisayara direkt yukle ona.ama bende heryere tasiyamiyorum xoomu.Sorunum bu.

Panasonic fotoğraf makinemde adaptörlü mikro sd kullaniyorum.Elindeki sd kartları mikro sd ile değiştirmek sorunu ortadan kaldırır.Piyasada çok çeşitli usb aparatlar var.Biri uyar sanırım.Ama bendekilerin hepsi mikro sd olduğu için araştırma gereği duymadım.Bundan önce kullandığım Sony S tablette flash disk okuma özelliği yok sanıyordum ama aparatını bulunca sorunsuz okudu.Deneme yanılma yöntemiyle buna uygun bir aparat bulunabilir sanırım.

Bu arada flash playeri kurdum artık facebooktaki oyunları sorunsuz açıyor.5-6 internet browserde denedim sorun yok.opera mini ile firefox diğerlerinden iyi gibi geldi bana.

Aslinda bende micro sd kullaniyordum.ama adaptorlerde cok sorun yasayinca iyisinden sd kart kullanmaya basladim.aslinda telefonumda microda kullaniyorum ama ondada sorun yasiyorum.Mesela bilgisayardan microya resim atiyorum.Sonra xooma takiyorym ama okumuyor.Hadi acip kapatiyosun xoomu okursa okuyor.hadi diyelim okudu.karttan Copy veya Move yapiyorum ve xoomun kendi hafizasina tasiyorum.tasindi gorunuyor ama tasinmiyor.hatta daha kotusu bir kismi tasiniyor bir kismi kopyalanmiyor
    Hadi bundanda gectik diyeceksinki oyle ugrasana kadar kendi kablosuyla bilgisayara bagla diceksin.onuda yapiyorum ama bilgisayarda bunu gormuyor.Bendekide biraz sanssizlik galiba.micro karti takinca taniyabilse ve hafizaya tasima yapabilsemde yetecek bana.
    Sen microdan xooma veya xoomdan micro sd ye kopyalama yapabiliyormusun sorunsuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aslinda bende micro sd kullaniyordum.ama adaptorlerde cok sorun yasayinca iyisinden sd kart kullanmaya basladim.aslinda telefonumda microda kullaniyorum ama ondada sorun yasiyorum.Mesela bilgisayardan microya resim atiyorum.Sonra xooma takiyorym ama okumuyor.Hadi acip kapatiyosun xoomu okursa okuyor.hadi diyelim okudu.karttan Copy veya Move yapiyorum ve xoomun kendi hafizasina tasiyorum.tasindi gorunuyor ama tasinmiyor.hatta daha kotusu bir kismi tasiniyor bir kismi kopyalanmiyor
    Hadi bundanda gectik diyeceksinki oyle ugrasana kadar kendi kablosuyla bilgisayara bagla diceksin.onuda yapiyorum ama bilgisayarda bunu gormuyor.Bendekide biraz sanssizlik galiba.micro karti takinca taniyabilse ve hafizaya tasima yapabilsemde yetecek bana.

32 gb mikro sd kartımın markası syrox, 16 gb olan sandisk ve kingston marka iki tane daha var.Markasını bile hatırlamadığım iki üç tane daha var.Hiçbirinde kopyalama v.s durumlarda hiç sorun yaşamadım.Adaptör sandisk v.s kaliteli bir marka olmalı yoksa çok çabuk bozuluyor.Eğer adaptör sorunlu ise formatlama v.s durumlarda çok problem yaşarsın, sanırsınki kart bozuk.Sağlam adaptöre takınca tıkır tıkır çalışır.Sendeki adaptör sorunlu olabilir, zira bu kartların bozulma ihtimali son derece düşük.

Sony tablet S ve motorola xoom2 cihazı kapatmadan sd kartı takınca sorunsuz görüyordu 4.0.4 ICM yüklü.Ama Xoom(4.0.3 ICM yüklü) da kartı takınca cihazı yeniden açman gerekiyor.Bu arada tüm kullandığım tabletlerde hep orj yazılım yüklü.Netteki bazı şahısların geliştirdiği android yazılımları hiç yüklemedim.Zira bazı özellikleri geliştirseler bile amatör kişilerin değiştirdiği yazılımlar 3G, wifi, bluetooht , sd kart okuma v.s durumlarda sorunlar çıkarıyor.Zaten android işletim sistemi windows gibi çalışmıyor daha yiyeceği çok ekmek var.. optik sürücü bağlansaydı fena olmazdı mesela. Veya elimdeki bluetooht klavye Sony S tablet ile Xoomda farklı çalışıyor.Klavye tuşlarını motorolaya göre sticker ile düzenledim.Birde sony tablet S e takayım dedim.Türkçe karakterlerin yerleri ve üst karakter tuşlarının yerleri değişiyor.İkisindede android türkçe klavye seçeneği aktif ama bluetooht klavye her cihazda ayrı telden çalıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

32 gb mikro sd kartımın markası syrox, 16 gb olan sandisk ve kingston marka iki tane daha var.Markasını bile hatırlamadığım iki üç tane daha var.Hiçbirinde kopyalama v.s durumlarda hiç sorun yaşamadım.Adaptör sandisk v.s kaliteli bir marka olmalı yoksa çok çabuk bozuluyor.Eğer adaptör sorunlu ise formatlama v.s durumlarda çok problem yaşarsın, sanırsınki kart bozuk.Sağlam adaptöre takınca tıkır tıkır çalışır.Sendeki adaptör sorunlu olabilir, zira bu kartların bozulma ihtimali son derece düşük.

Sony tablet S ve motorola xoom2 cihazı kapatmadan sd kartı takınca sorunsuz görüyordu 4.0.4 ICM yüklü.Ama Xoom(4.0.3 ICM yüklü) da kartı takınca cihazı yeniden açman gerekiyor.Bu arada tüm kullandığım tabletlerde hep orj yazılım yüklü.Netteki bazı şahısların geliştirdiği android yazılımları hiç yüklemedim.Zira bazı özellikleri geliştirseler bile amatör kişilerin değiştirdiği yazılımlar 3G, wifi, bluetooht , sd kart okuma v.s durumlarda sorunlar çıkarıyor.Zaten android işletim sistemi windows gibi çalışmıyor daha yiyeceği çok ekmek var.. optik sürücü bağlansaydı fena olmazdı mesela. Veya elimdeki bluetooht klavye Sony S tablet ile Xoomda farklı çalışıyor.Klavye tuşlarını motorolaya göre sticker ile düzenledim.Birde sony tablet S e takayım dedim.Türkçe karakterlerin yerleri ve üst karakter tuşlarının yerleri değişiyor.İkisindede android türkçe klavye seçeneği aktif ama bluetooht klavye her cihazda ayrı telden çalıyor

Yazdiklarina aynen katiliyorum.bende micro sd ciydim.fakat full hd kamera alip soketli sd de sorun yasayinca iyisinden sd kart aldim.zaten kameralar icin genelde sd kart oneriyorlar.Ama madem bunu aldik iyisinden micro ve adaptorunu alip kullanicam artik.Kart takinca cihazi tekrar acma mecburiyerti sim kart icinde gecerli.disarda telefondan simi cikarip xooma takinca acip kapamak lazim.Neyse sorun degil artik.en azindan baglantida sorun cikmiyor hemen baglaniyor.internet baglanti gucude hic fena degil.
    Ama yinede microdan xoomun dahili hafizasina kopyalama yapma sorunu onemli.bu ara biraz yogunum ama firsat bulunca denicem.Sen normal usb takmayi denedinmi.micro usb den kablosunu takinca normal usb kullanabiliyormusun veya denedinmi?
    Bu arada bendede kablosuz logitech klavye vardi.demin takip denedim hic sorun yok.zaten xoomun usb girisi klavye mause falan okuyor ama bir tek depolama cihazi goremiyor.buda bence cok onemli bir eksiklik.Yani is icin gittigim bir yerde bana verilen usb bellegi ben xoomun kablosunu kullanipda bu cihazda bellek olarak kullanamiyorum.illaki bir bilgisayar bulmam lazim verileri micro sd karta atmak icin.

• Beni de ekleyin

xoom 32gb 3g + wifi

Beklentimin ustunde cikti cihaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xoom 2 16gb 3G+Wifi
    yeni aldım
  • 29.11.2012 tarihinden itibaren bende Motorola Xoom 2 16 Gb 3G sahibiyim. Foruma benide eklermisiniz. İyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozkoprulu -- 8 Aralık 2012; 23:27:48 >
  • Değerli arkadaşlar,
    Birkaç gün önce xoom2 16 gb 3g modelini aldım. Ve hemen android 3.2.2'den 4.0.4'e güncelledim.
    Ancak Honeycomb'da açılan flash videoları ics'de açılmadı. Bu sorunu çözen arkadaşlar bana yardım ederse sevinirim.
    Flash'ı nasıl yükleyebilirim? Tarayıcıyı mı değiştirmeliyim?
    Çok teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Xoom 2 version.4.0.4 ics tablet için flash player nasıl yükleyeceğiz. Gazetelerin web tv sayfalarını izleyemiyorum. Google play de adobe flash player bulamadım. Bir ara ücretli olanını gördüm ama bir daha bulamadım. Firefox ve opera tarayıcıyı da denedim bir türlü flash sorununu çözemedim. Acil yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozkoprulu -- 8 Aralık 2012; 22:28:59 >
  • Arkadaşlar bana Xoom 3g 32 gb için sim kart yuvası lazım, bulabileceğim bir yer var mı??? Hurda vsden çıkmada olur. Parası neyse vericem artık ya :(

Üstteki 2 gönderiyede cevap vereyim android 4x ile flash desteğini çekti arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osensilay -- 24 Aralık 2012; 6:05:18 >
  • xoom 32 gb wifi 3g ile xoom 2 16g wifi 3g nin farkları nedir??

xoom 2 yi araştırıp beğenmiştim fakat kampanyayı kaçırdım alamamıştım. şimdi tekrar buldum ama kampanyası yok 1300 de bütçeme göre çok. xoom 32 gb buldum bütçeme uygun. ama onun özelliklerini bulamadım ikisinin farkları neler falan. acaba xoom 2 için indirimli fiyat kampanya falan bekleyeyim mi yoksa xoom u alayım mı nedersiniz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tefeleespitch -- 2 Ocak 2013; 0:00:21 >
  • Xoom tableti pcye USB bağlatı kablosuyla bağlıyorum ve XP MZ600 driver bulmaya çalışıyor.Tabiki driver yok. Motorola Xoom sitesinde Motorola Device menager indirdim,bir işe yaramıyor, tıklıyorum çalışmıyor program.Ben tabletime navigason nerden yükleyebilirim. simkartsız wifi li olarak kullandım hep tabletimi.simkartı takınca telefon gibi kullanılabiliyormu?
  • Xoom wifi var
    Ama evde wireless yok

Peki başka güncelleme almayacakmı bu cihaz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Playboy22

Xoom tableti pcye USB bağlatı kablosuyla bağlıyorum ve XP MZ600 driver bulmaya çalışıyor.Tabiki driver yok. Motorola Xoom sitesinde Motorola Device menager indirdim,bir işe yaramıyor, tıklıyorum çalışmıyor program.Ben tabletime navigason nerden yükleyebilirim. simkartsız wifi li olarak kullandım hep tabletimi.simkartı takınca telefon gibi kullanılabiliyormu?

sim kartı takınca tel gibi kullanılamıyor ama istersen dışarıda wifi falan olmasada skype gibi programlarla görüşme yapabiliyorsun internet üzerinden
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.