Şimdi Ara

Motorola Razr XT910 Ayrıntılı Rom Kurma Rehberi(982.124.14.XT910.Retail.en.AU) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
8
Favori
37.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mnyx

Retail.en.AU 4.1.2 den ics 4.0.4 e dönebiliyorumuyuz ? icsden gingerbreade dönemiyorduk

İcs ye donemiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

quote:

Retail.en.AU 4.1.2 den ics 4.0.4 e dönebiliyorumuyuz ? icsden gingerbreade dönemiyorduk

İcs ye donemiyoruz.

peki jb deneyip istediğim zaman icsye dönebileceğim bir rom varmı hangisni tavsiye dersiniz araştırdım ama hangisinden geri dönülüyo bilmiyorum inglizce olması problem değil çin romu var verizon var avusturalyo romu var hangisinden geri dönebilirim yada başka varsa tavsiye edermisiniz
  • 4.2.2 var motomod tr de ics üzerine inşa edilmiş yazılıyor stck rom onu kurduktan sonra geri dönebilirisniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anticor

4.2.2 var motomod tr de ics üzerine inşa edilmiş yazılıyor stck rom onu kurduktan sonra geri dönebilirisniz.

oda ics sonuçta custom rom değilde jb olan bi rom denemek istiyorum o yuzden normalde çoktan yüklerdimde geri dönememe olayı çok kötü samsung kullanırken yüzlerce rom kurdum nerdeyse hey gidi
  • Başarı detaylarda gizlidir. Bana söylenmeyen bir iki küçük nokta yüzünden cihazı root edemiyordum. 1) razrboot dosyasını rardan çıkarmadan yapsak olur mu diye sormuştum birine, olur demişti, olmuyormuş. 2) Cihazı yığın depolama yapınca da olur muydu bilmiyorum ama motomod.tr deki anlatıma göre kamera moduna almak gerekiyormuş, ben de öyle yaptım ve geç de olsa birinci aşamayı geçmiş bulunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymirza -- 7 Nisan 2013; 20:35:31 >
  • Root kısmı hariç buradakileri aynen uygulayarak Verizon JB kurdum. Teşekkürler Sercan Ç.
  • quote:

quote:

quote:

İcs ye donemiyoruz.

peki jb deneyip istediğim zaman icsye dönebileceğim bir rom varmı hangisni tavsiye dersiniz araştırdım ama hangisinden geri dönülüyo bilmiyorum inglizce olması problem değil çin romu var verizon var avusturalyo romu var hangisinden geri dönebilirim yada başka varsa tavsiye edermisiniz

OTA olarak yüklenenilenlerden stock recoveryden yüklenilenlerden rsd lite ile flashlananlardan dönülmüyor. İcs AU kurup da güncellemeleri taratıp AU JB'ye yükseltirseniz benim gibi geri icsye dönüşü olmuyor ama bu konudaki gibi bmm ile yüklenilenlerde dönülebiliyor.
    Benim gördüğüm kadarıyla böyle.

@Salona Rica ederim.

@baymirza En sağlıklısı rardan çıkararak işlemleri yapmak. Bende medya cihazı olarak bağlıydı ve root etmiştim. Şöyle bir mantığı olabilir. Her modu deneyip bilgisayarın tanımasını sağlamak gerekiyor olabilir. Ben 3 moddanda bilgisayara bağlandım sonra medya cihazı olarak bağlanıp root ettim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İcs ye donemiyoruz.

OTA olarak yüklenenilenlerden stock recoveryden yüklenilenlerden rsd lite ile flashlananlardan dönülmüyor. İcs AU kurup da güncellemeleri taratıp AU JB'ye yükseltirseniz benim gibi geri icsye dönüşü olmuyor ama bu konudaki gibi bmm ile yüklenilenlerde dönülebiliyor.
    Benim gördüğüm kadarıyla böyle.

@Salona Rica ederim.

@baymirza En sağlıklısı rardan çıkararak işlemleri yapmak. Bende medya cihazı olarak bağlıydı ve root etmiştim. Şöyle bir mantığı olabilir. Her modu deneyip bilgisayarın tanımasını sağlamak gerekiyor olabilir. Ben 3 moddanda bilgisayara bağlandım sonra medya cihazı olarak bağlanıp root ettim.

anladım teşkkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Salona

Root kısmı hariç buradakileri aynen uygulayarak Verizon JB kurdum. Teşekkürler Sercan Ç.

Root kısmı hariç derken?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Salona

Root kısmı hariç buradakileri aynen uygulayarak Verizon JB kurdum. Teşekkürler Sercan Ç.

Root kısmı hariç derken?

Buradaki root yapımında telefonu yığın depolama modunda bilgisayara bağlayın diyor. Motomodtr'de ise kamera modunda yapılması söyleniyor. Ben burda yazanı denemedim. Kamera modunda root attım.

• Ben de mecburiyetten 4.1.2en.eu kurdum ama root şimdilik yok buna onun için dedim

• Dayanamıcam en sonunda garanti maranti demicem atıcam rom olan garantiye olacak
  • Romu root yapmak isteyen arkadaşlar, bunu kullanabilirler;http://forum.donanimhaber.com/m_74734022/tm.htm
  • quote:

Ben de mecburiyetten 4.1.2en.eu kurdum ama root şimdilik yok buna onun için dedim

root var kardesim bas bas bağırıyorum root çıktı diye ;http://forum.donanimhaber.com/m_74734022/tm.htm
  • Arkadaşlar telefonu fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum. Bu işlemin daha sağlıklısı Wipe yapmak mı?

Wipe işlemleri yapıldığında telefon fabrikadan çıkmış gibi mi olur? Yoksa telefon açılmaz hale mi gelir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night Hawk -- 3 Mayıs 2013; 18:50:12 >
  • wipi yapmak, telefona kendin kurduğu programlar ve yaptığın ayarlar (zil sesleri. duvar kağıtları) vs. silinir. Orjinal romun ilk haline geri döner. Fabrika ayarlarıda diyebiliriz buna.
  • Hocam peki telefonun ayarlarında bulunan fabrika ayarlarına dönüş yapmaktan farkı nedir?
  • Farkı olduğunu sanmıyorum, fakat bmm(boot menu manager) ile temizlemek daha sağlıklı gibi duruyor. Tam temizlik :D
  • Hocam bu dediğinizi nasıl yapıyoruz? Detaylı bir anlatım yapabilir misiniz?
  • cıhazı root ediyorsun, ardından google playden boot menu manager programını indiriyorsun, açıyorsun install diyorsun, ardından telefonu kapatıyorsun açılırken hangi system ile açacağını soruyor sana o arada 3 sn ilk system ile açılıyor , sen o anda aşağıdaki seçeneklerden recovery e giriyorsun, ardından menuleri kurcala, wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache kısımlarını tek tek temizleyebilirsiniz.. Boot menu manager ile telefonunuza hükmedebilirsiniz. Custom romlar kurabilir, çoğu şeyleri yaparsınız. olmazsa olmazdır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.