Şimdi Ara

Motorola MPx ile hem cep bilgisayarı hemde cep tel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inceleme ve yazı gun isimli moderatorumuza aittir.kaynaktawww.donanimhaber.com dur.arkadaşlar topic açmaktan pek haz etmem ama bu alet için açma ihtiyacı hissettim.özelliklerini inceledikten sonra boyutlarınıda bi göz önüne alarak yorum yaparsanız sevinirim.
    Motorola MPx ile hem cep bilgisayarı hemde cep tel

Symbian'ın ilk defa gerçek bir rakibi var.Küçük devin benzeri rakiplerinden ayıracağı en büyük özelliği özgün klavyesi olacak. Bu klavye ile hem yatay hemde dikey kullanmak mümkün. Ayrıca ekran ordan oraya geçebildiğinden istediğiniz şekilde istediğiniz amaçla kullanma imkanınız mevcut.
    Ekranı ise boyutlarına göre mükemmel, dokunmaya duyarlı 2,8" inch (71 mm) diagonal büyüklüğe ve bu alanda 240x320 piksel (nokta) çözünürlüğe sahip. Bu çözünürlük standart Pocket PC (PPC) çözünürlüğü olduğundan her türlü yazılım ile uyumlu olacak. Kapak üzerindeki renkli ekran çözünürlüğü konusunda bir bilgi yok ama yeterince yararlı bilgiler verebileceği kesin. Kullandığı işlemci Texas Instruments'dan OMAP 200 MHz'lık bir model belki yeni jenerasyona ait olacak.
    Ram olarak ise 32 Mb Sdram ve 64 Mb Rom kullanılacak. Burda önemli olan nokta tüm programların ve tüm dosyaların Rom üzerinde saklanacak olması bu sayede pil tamamen bitip tükenipde içindekileri kaybetme imkanınız yok 32 Mb ram sadece o an çalışan programlar için kullanılan bir bölme. İşletim sistemi ise tamamen farklı erişilmeyen bir yerde saklanmakta.
    İşletim sistemi ise Microsoft Mobil 2003 İkinci Sürüm olacak. Bu sayede yatay ve dikey konumlara anında sistem uyum sağlayacak. SD Card desteği ile 1 Gb'a kadar bellek yüklenebiliyor ve SDIO destekli olduğundan başka aletlerde takabilip genişletebiliyorsunuz. Üzerindeki flaşlı kamera 1.3 Mega piksel kamera ile 1280x960 piksel resimler çekebiliyorsunuz. 3 saat konuşma 140 saat bekleme süresi ile telefon için az çok yeterli pili olduğu düşünülebilir.
    Entegre kablosuz bağlantı çeşitleri ise şöyle ; Wi-Fi ,Bluetooth, GSM/GPRS 900/1800/1900 MHz. Boyutları 99.7 x 61.2 x 24 mm. ve ağırlığı 174 g. Fiyatında 749€ yani yaklaşık 910$ yada 1.3 Milyar TL civarı olması bekleniyor. İşletim sistemi microsoft olduğundan Msn Messanger, Excel, Word ve Outlook Express gibi programların Mobil versiyonları hazır yüklü olarak gelmekte.

• Ekran p900den büyük, kamera da daha iyi, windows da war, tip olarak daa kötü ama özellik daha önemli
  • tip kişiden kişiye değişebilir ama p900 dende ufak!
  • Tabiki de göreceli cnm o ayrı.. Harbi ya bu alet kapaklı telefonlar arasında en büyük ekrana sahip!! (9xxx serisi hariç)
  • MPx 100 bence daha güsel bşeye benziyor.
    Mpx in reviewini yapmıştım daha fazla resim fln isteyen arkadaşlar aratabilirler. :))
  • çok sağlam makina .....
  • güzel alet ama cep telefonundan çok cep bilgisayarı olmuş
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by MuwHinny</i>
    <br />güzel alet ama cep telefonundan çok cep bilgisayarı olmuş
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

bizde bunu istiyoruz zaten:)
  • release date verilmemis
  • kapağı da çift yönlü açılıyor
    muhteşem bişi yani
  • Bana sorarsanız p900 ve p800'ün kopacak gibi duran ön kapağına karşılık çok sağlam görünüyor .
  • Yok be P serisinin kapakşarı sağlam bizzat test ettik. Ama motorola nın malzeme kalitesini bilen bilir.. Asıl bundan sakatlık beklemek gerekir derDİm ama motorola mpx serisine baya önem werio galiba dolaysı ile 3 model için de kaliteli diyeceğm
  • P800 almak istiyorum ama ne biliyim çok ince kapakları bana azcık da sağlam olması gerekir . Eğer gerçekten kırılmayacak kadar sağlamsa p800 alabilirim . Çok ince geldi bana . Birde dokunmatik ekran darbelerde ne olur bilmiyorum .
  • motorola nın telefonu guzel ama microsoft un isletim sistemi bence bu alanda tekel yapamıcak cunku telefon un devleri nokia,ericsson,siemens symbian isletim sistemi destekleyicilerinden ve sanmıorum ki baskasının yarattıgı bi isletim sistemini kullansınlar (microsoft olmasına ragmen)

sonucta symbian icin su anda uretilmis 1000 lerce program oyun vs var ve buyuk bir pazar olusturdu sole bi sey soliim benim bilgisayarımda bulunan programların(symbian) hepsini satın almıs olsaydım 2000 3000 dolar vermem gerekirdi...

bakalım neler olucak eger tutarsa microsoft bu sefer yine tekelcilik olucak tum telefonlar microsoft u kullanıcak bundan cok hazetmicem ama microsoft un saglamlıgı da ayrı bi konu ...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by waxxi</i>
    <br />motorola nın telefonu guzel ama microsoft un isletim sistemi bence bu alanda tekel yapamıcak cunku telefon un devleri nokia,ericsson,siemens symbian isletim sistemi destekleyicilerinden ve sanmıorum ki baskasının yarattıgı bi isletim sistemini kullansınlar (microsoft olmasına ragmen)

sonucta symbian icin su anda uretilmis 1000 lerce program oyun vs var ve buyuk bir pazar olusturdu sole bi sey soliim benim bilgisayarımda bulunan programların(symbian) hepsini satın almıs olsaydım 2000 3000 dolar vermem gerekirdi...

bakalım neler olucak eger tutarsa microsoft bu sefer yine tekelcilik olucak tum telefonlar microsoft u kullanıcak bundan cok hazetmicem ama microsoft un saglamlıgı da ayrı bi konu ...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

nokia,ericsson,siemens symbian isletim sistemi destekleyicilerinden değil sahiplerindendir.eve birçok symbian programı ve oyunu var ama birde windowsta çalışan programların oyunların sayısını göz ardı etmemek lazım.zira oyunlardan kanımca daha önemli olan Msn Messenger, Excel, Word ve Outlook Express gibi programların hazır Mobil versiyonları bu alette var...ve bu sadece bi başlangıç

• Harbi ya 7650 ilk çıktıında bu kdr çok symbian programı war mıydı?? Windows ta yavaş yavaş gelişeck hatta 2 yıla kalmaz ezeli rakip olurlar
  • zaten bende ondan bahsettim adamlar kendi yaptıkları isletim sistemini niye bıraksınlar diye ayrıca tum windows ta calısan uygulamalar microsoft un telefon isletim sisteminde calısıcak die bisey yok yani windows ce de var pocket pcler icin ama butun windows da calısan seyler onda yok..
    msn messenger excel word ve outlook un benzerleri zaten symbiandada var ayrıca
    bide sonucta iki isletim sisteminin programları c++ la yazılıo eger windowslu telefonuna bi program yapılabilisa symbiana da yapılır
  • zaten bende ondan bahsettim adamlar kendi yaptıkları isletim sistemini niye bıraksınlar diye ayrıca tum windows ta calısan uygulamalar microsoft un telefon isletim sisteminde calısıcak die bisey yok yani windows ce de var pocket pcler icin ama butun windows da calısan seyler onda yok..
    msn messenger excel word ve outlook un benzerleri zaten symbiandada var ayrıca
    bide sonucta iki isletim sisteminin programları c++ la yazılıo eger windowslu telefonuna bi program yapılabilisa symbiana da yapılır
  • fiyatı ortalama ne kadar olur
  • Mpx100'ü gözüme kestirdim ben .
    Sdcard ve mediaplayer'la beraber tam multimedya aleti olur.
    Bu arada nokia,siemens'cim sdcard'a geçiş yapmazlar daha beklerler gibi geliyor . Ayrıca windows ce'nin symbian'dan ne kadar üstün olduğu tartışılmaz .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.